iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 17 of 43 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 241 to 255 of 632

Thread: SBB diskusija

  1. #241
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,481
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    meni moze jos samo pink kanale da otkljucaju ostalo mislim da sve imam. Mangupi su ako predjes na bilo koji novi paket gubis opciju telenor super set. Znaci u slucaju da predjes na neki trio eon paket gubis hbo osim na najskupljem paketu gde je sve ukljuceno u cenu.

  2. #242
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ajde narode, jel neko uzeo onu kockicu od EON boxa i nasta to lici. Pre svega mislim u EON Premium paketu, posto me taj realno ceka, kad mi istekne sadasnji Trio Gold Extra ugovor....

  3. #243
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Evo kod zeta mog. Meni je drugačiji, Bluetooth daljinski.


  4. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    bbrks (27-12-2018)

  5. #244
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Pisao sam na Benchu oko ovoga. Imao sam duo gold, istice mi ugovor u julu, podneo zahtev pre deset dana za raskid zbog poskupljenja, sutradan me zvali i ponudili mi eon premium 12 meseci po 1999 12 meseci po 4999 dinara. Prihvatio, dosao momak instalirao novi box novi tehnicolor modem 2121 i radi ko zmaj. Box zna da zabaguje kad nesto premotas 7 dana nazad ali restart i proradi opet( ne desava se cesto). Sve u svemu zadovoljan.

  6. The Following User Says Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    bbrks (27-12-2018)

  7. #245
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Uuuuu ta opcija mi se dopada, al dal je realno da moras da im pretis otkazom da bi dali povoljnije uslove......ccccc....kakba bagra
    Meni istice ugovor u junu sledece godine, pa videcemo.....

  8. #246
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2015
    Age
    43
    Posts
    24
    Thanks
    6
    Thanked 65 Times in 20 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Звао њихов кол центар, тражио раскид уговора. Рекли “јавиће вам се врло брзо”. Прошло 7 дана. Коначно позвали, нудили нешто типа “остаће вам иста претплата још 3 месеца” али да потпишете на 24 Ја рек’о здраво и отишао у пословницу, и ту су покушали да ме одврате на све начине, али сам потписао раскид (почео да тече отказни рок 30 дана). Сутрадан ме опет звали да нешто нуде међутим нисам имао живаца. Хвала, довиђења до неке друге прилике. Иначе тај бокс док бутује па док стартује... не свиђа ми се уопште..

  9. #247
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Quote Originally Posted by bbrks View Post
    Uuuuu ta opcija mi se dopada, al dal je realno da moras da im pretis otkazom da bi dali povoljnije uslove......ccccc....kakba bagra
    Meni istice ugovor u junu sledece godine, pa videcemo.....
    Do 31-og decembra mozes da podneses za raskid u poslovnici nikakav mail, call centar samo lepo u poslovnici resis to za 10 min. Oni ce zvati 20000%. Pricao sam sa tom zenom sto mi je to nudili i rekla ko god podnese za raskid dace mu kao novom korisniku benefite. Kad te pozove saslusas je i kazes hocu premium kao novi korisnik i da mi zamenite modem. Odobrava ti sigurno i to je to.

  10. #248
    iEntuzijasta zvecka's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    68
    Thanks
    24
    Thanked 60 Times in 33 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Quote Originally Posted by danil80 View Post
    Звао њихов кол центар, тражио раскид уговора. Рекли “јавиће вам се врло брзо”. Прошло 7 дана. Коначно позвали, нудили нешто типа “остаће вам иста претплата још 3 месеца” али да потпишете на 24 Ја рек’о здраво и отишао у пословницу, и ту су покушали да ме одврате на све начине, али сам потписао раскид (почео да тече отказни рок 30 дана). Сутрадан ме опет звали да нешто нуде међутим нисам имао живаца. Хвала, довиђења до неке друге прилике. Иначе тај бокс док бутује па док стартује... не свиђа ми се уопште..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I ja planiram da ih se rešim, muka mi je od njih. Prvo mi bivši IKOM-ovci ko da smo šugavi, pa gasiće pakete, te moramo da pređemo na njihove pakete, plus NAT što smo popili.
    Uopšte me ne zanima šta će da nude

  11. #249
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Dal bi mi neko objasnio, koliko i zasto ce toliko da smeta NAT IP?

  12. #250
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,112
    Thanks
    145
    Thanked 763 Times in 498 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    bbrks: NAT - Network Address PTranslation - ukratko, oni tvoj IP i jos neki broj njih maskiraju preko jednog IP-a. I ti onda ne vidis svoj racunar u spoljnom svetu. Drugim recima, nemas mu pristup preko neta (ako ti to za nesto treba tipa video nadzor, server itd) E sad, takodje, kod igranja online igara, posto si sakriven iza jos jednog rutera, imas dodatnu latenciju u svojim zahtevima... I to moze da bude veliki problem....
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to miodrage For This Useful Post:

    Cuksi (30-12-2018),bbrks (28-12-2018)

  14. #251
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Realno dovoljno, dakle umesto da se potrude oko ipv6, ljubazno nude opciju da doplatis ako oces javnu IP adresu.....ludilo

  15. #252
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Nemoj da misliš da se ne trude oko IPv6, naprotiv, ta priča je odavno u toku. E sad, problem je kad treba da zameniš nešto što šljaka 50+ godina gde svako fura svoju opremu i konfiguraciju mreže i peering sa svima ostalima... to je malo više komplikovan posao. Upravo činjenica da većina ISPova čak i kod nas fura CG-NAT već godinama je dokaz da se itekako radi na tome jer je upravo CG-NAT prelazno rešenje ka IPv6.

    Što se tiče naplaćivanja statičkih IP adresa, to je od uvek bio slučaj čak i pre IPv6 ludila i nije specifično za naše provajdere. Naravno da je cena ludačka u većini slučajeva i tehnički potpuno neopravdana, ali nigde ni ne piše da nešto mora da košta srazmerno kompleksnosti. Ako ništa drugo, svojom statičkom adresom im praviš dodatnu pometnju u routing tabelama, a to mora da se plati.

  16. #253
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Aha znaci 30+ godina cemo se vaditi i opravdavati neprelazak na ipv6 ? Zanimljivo...
    Radi se na tome, dosta poznatih kompanija je i preslo na ipv6, ali taj broj je mnogo manji od onog koji je na ipv4... A sem toga sto da ne naplate ststicku ip adresu, taman jos vise para da zgrnu
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  17. #254
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ne znam za ostale članove foruma, ali ja ni najmanje ne sumnjam da bi ti to odradio ekspresno brzo i daleko efikasnije od bilo koga drugog. Ipak je u pitanju samo par milijardi rutera i raznoraznih drugih uređaja sa mali milion varijacija operativnih sistema i raznoraznog dodatnog softvera koji trebaju da se prebace na potpuno nove protokole tako da sve radi kao i do sad. Sitnica.

    Što se tiče statičkih IPeva, oni su se naplaćivali mnogo pre nego što je IPv6 bio aktuelan i gore sam naveo jedan od razloga zašto se to radi. Tebi svakako niko ne brani da osnuješ svoj ISP i da deliš statičke IPv4 adrese besplatno svima koji potraže. Sa takvim stavom i samouverenošću, milijarde evra profita su ti praktično zagarantovane.

  18. #255
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Kada je pocela prica oko ipv6 nije bilo milijardi rutera, ali se ceka da se izmuze sto vise moze pa kad krene da gori pod nogama onda ce i "poceti" promena
    Poznato je sta sve rade firme radi dobiti tako da nemoj da mi pricas kako je to proces koji nije mogao da se zavrsi za 20 godina.
    Nigde nisam naveo da bih ja to najbolje ili kako god ti non stop potenciras, poenta price je da ljudi ne zele nesto da urade, a ne da to NE MOGU
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  19. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    vdunic (31-12-2018)

Page 17 of 43 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •