iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Voda u zvučniku

  1. #1
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Voda u zvučniku

    Juče kad je padala kiša i dok sam ušao u kuću nisam ni provalio da je kap kiše upala u zvučnik. Tek kasnije kad sam pustio video čuo sam da se zvuk čudno čuje, skinuo sam masku i video malo vode. Odmah sam izvukao malo vlagu i očistio ali kada se pojača skroz zvučnik šušti i čuje se kao da sam prislonio prst. Prošao je dan, bolje se čuje ali i dalje ne kao pre. Telefon sam u subotu uzeo iz servisa, sad opet da ga nosim.. Ima li nekog rešenja ovako? Ništa nisam radio osim što sam ga očistio i malo izvukao vlagu, sve ostalo na telefonu radi normalno.

  2. #2
    iEntuzijasta zolaman032's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    64
    Thanks
    90
    Thanked 79 Times in 46 Posts

    Default Re: Voda u zvučniku

    Moze probas malo fenom da osusis ili da ga ostavis u pirincu... mozda pomogne, drugo mi nista ne pada na pamet...

  3. #3

  4. The Following 3 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Cuksi (03-07-2017),bobanbg9 (04-07-2017),zolaman032 (03-07-2017)

  5. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Voda u zvučniku

    Nemas ti srece sa telefonima

  6. The Following User Says Thank You to SG999 For This Useful Post:

    nixysx (03-07-2017)

  7. #5
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Voda u zvučniku

    Trebao si usisivacem da izvuces i fenom da susis naizmenicno, stavis saku oko cevi usisivaca da dobro prione (u životu ovu reč nisam video napisanu)
    iPhone XS

  8. #6
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default

    Ali mislim da je sad već kasno jer je zvučnik verovatno suv, ja sam tada koliko toliko izvukao vlagu ali dobro pokušaću kasnije opet usisivačem i fenom za kosu. Inače ne znam zašto svi tako osudjuju pirinač. Jednom mi je telefon upao skroz u vodu i ostavio sam ga 4 dana i sve je radilo najmormalnije samo sto su se ispod displaya pojavile fleke vode dok pre toga telefon nije davao uopšte znake života. U pitanju je bila Xperia S, 2012/2013, ne sećam se



    Prošle nedelje sam slomio touch i staklo i promenili su mi display i evo sad već opet napravih novo sranje

  9. #7
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Re: Voda u zvučniku

    Ova tema 'iskocila' bas dobro... Meni je pre tri dana stojao telefon pored sudopere, iPhone 6 je u pitanju, nesto radio i prao ruke, dok sam uzimao krpu kapnula mi jedna-dve kapi u gornjem delu ekrana, i preko zvucnika, zvucnik bio 'mrtav' , kao iz bunara se cuo, dosta dubokog, maltene da nista nisam cuo, posle par sati kao da se nista nije desilo, kontam ta voda se osusila... Zasad je sve okej, znam za pricu postepeno kororidiranje i to, al' ajde, videcemo Inace, pre ~2 godine, 5s mi pokisnuo u dzepu od jakne, okej je radio samo se pojavile dve tri zute fleke u gornjem desnom uglu ekrana, ostavio u pirincu oko 20 sati, najnormalnije radio jos nekih 3-4 meseca kod mene bez fleka, kasnije ga prodao bez ikakvih problema... Mislim da je fora sa pirincem ko je kakve srece
    Life begins where fear ends

  10. #8
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Voda u zvučniku

    Što se slušalice tiče milion puta sam je pokvasio i na starom 5 i ovom i uvek posle par sati normalno radi, apsolutno joj nista ne radim. Dok je mokra čuje se bukvalno kao da neko priča iza telefona a telefon ste pritisnuli uz uvo da se ne čuje. Al evo, baš pre nekih sat vremena osušio sam još malo zvučnik i i dalje isto, plašim se da se oštetio

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •