iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 235

Thread: Smart home ideje?

  1. #76
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Malo da dignem temu prvo s jednim tips&tricks.

    Kako sam isprobala betu iOS 14 pa se vratila na 13, prestale su mi raditi automacije u homekitu. Recimo imam podešeno da se 15 min prije zalaska sunca upale određena svjetla po dnevnoj sobi ako je netko doma.
    Zatim da se po noći uključi jedna scena kad prva osoba stigne kući (kćer i ja smo dodane u tu automaciju). Ništa od toga više nije radilo. Ručno uključivanje scena pa i automacija je uredno radilo.

    Pa sam naravno uronila u google, našla razne savjete tipa da se u automaciju doda neki novi uređaj pa bi trebalo proraditi, da se automacija obriše pa opet kreira... nula bodova.

    Prva lampica mi se upalila (ona u glavi, ne iz homekita) kad je kći koja je ovih dana došla u posjetu iz inozemstva gdje boravi zadnjih 8 mjeseci, izašla van s društvom, i u neko kasno doba meni se u dnevnoj sobi popale svjetla iz čistog mira. Kad evo za minutu nje na vratima.
    Dakle aktivirala se automacija "kad prva osoba dođe po noći doma". Dakle homekit ne kuži da sam JA doma.

    Pa sam zaronila u postavke no gdje god sam provjeravala, sve je bilo u redu. Svuda je svemu mogućem što bi imalo veze s homekitom dana ovlast za sve ikad. I skoro sam odustala dok nisam nabasala na Find My postavke (settings, apple ID, find my). Gdje me je pod My Location pitalo želim li postaviti ovaj uređaj (iphone) kao glavni za lokaciju. Kliknula sam na prihvaćam.
    Tu večer automacija "15 min prije zalaska sunca" je proradila kao beba.
    I dalje ne kužim zašto se nije uključivala s obzirom na to da je kćer ovih dana bila doma, no briga me. Važno da radi za mene.
    Eto, ako netko naleti na sličan problem, da se zna da treba i to provjeriti.


    Drugo što imam podijeliti je ovaj mali uređaj, Broadlink RM4 mini

    Radi se o univerzalnom daljinskom koji na žalost nema podršku za Homekit ali ima za Alexu koju također koristim. Može se koristiti i za IFTTT.
    Jednom kad se, preko njihove aplikacije, Mini doda u lokalnu mrežu, na njega se spoje svi kućni uređaji koji rade na infrared daljinsko upravljanje: tv, klima uređaj, HIFI linija... Potrebno je imati originalni daljinski pa se preko aplikacije upari, slično kako se radi s Logitech daljinskim. Ono, stišćeš gumbe na originalnom daljinskom i u aplikaciji definiraš što ta komanda odrađuje.

    Najkorisnije mi je za kontroliranje klima uređaja, npr može se pola sata prije nego dođeš kući uključiti klimu tako da te dočeka lijepo rashlađen prostor. Ili kad gledam apple tv pa trebam pauzirati, samo dreknem Alexi "pause TV" i voila. Puno mi je praktičnije nego koristiti Siri na iphoneu jer me ta prečesto ignorira ako ne govorim direktno u mobitel.

    Izvrsna stvarčica, preko Alexe radi besprijekorno - ima skill koji treba dodati i prijaviti se s broadlinkovim accountom. Neki dan sam naručila drugi primjerak preko ebaya. Koga zanima evo i link na ponudu.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to dodo For This Useful Post:

    Joker (28-07-2020),sekularac (28-07-2020)

  3. #77
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Ja sam porucio onaj Broadlink universal remote (ima RF + IR) ali mi ne radi za otvaranje kapije TV hoce da kontrolise ali kapiju od dvorista nece nikako, a zbog toga sam ga porucio.
    Inace preko IFTTT mozes da ga povezes sa siri u precicama, mozda moze i veci stepen automatizacije da se napravi. Ja nisam stigao da proverim posto ga ne koristim jos uvek ali evo ti link pa probaj

    https://www.youtube.com/watch?v=-MFSXMH3Cuc

  4. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    dodo (29-07-2020)

  5. #78
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    nisam se do sad upuštala u IFTTT i prečace, morati ću se malo i time zabaviti kad ulovim vremena.

    ti imaš ovaj jastučić pretpostavljam. i taj i moj su univerzalni daljinski s IR, no ovaj jastučasti ima znatno više funkcionalnosti za koje iskreno pojma što su, pa time i trebaju li mi uopće.

  6. #79
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    @cuksi kakav ti je daljinac od kapije ?
    Ja sam se malo igrao i moj broadlink RM3 radi u homekit okruzenju (preko homebridge) mada sam malo razocaran "jacinom" IR sendera u broadlinku u odnosu na harmony hub
    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

  7. #80
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    @dodo da da imam taj jastucic Ma razilka je sto osim infrared-a ima i radio frekvencije (koje su za daljinske od kapije, garazu itd). Ali u mom slucaju ne radi Probaj ovo preko IFTT ima ta opcija app hooks opcija preko koje mozes da radis automatizaciju. Kao sto kolega forumas @miskot dole rece mozes i preko homebridge-a ali to je komplikovanije resenje u odnosu na ovo preko IFTT.

    @miskot Daljinac je prosti neki kinez (nije neki tipa Hormann koji imaju rotirajuce kodove za koji sam siguran da ovo ne radi). Isti ovakav:
    https://www.aliexpress.com/item/4001...archweb201603_

    Ali univerzalni daljinac signalizira kao da je pokupio kodove ali posle kad pritisnem taster preko app nista se ne desava.

  8. #81
    iPhoneBigFan smakicsmakic065's Avatar
    Join Date
    May 2020
    Location
    Belgrade
    Age
    22
    Posts
    250
    Thanks
    494
    Thanked 98 Times in 60 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Da li neko zna gde mogu kupiti pametnu uticnicu a da radi sa Siri?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #82
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    U ikei


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #83
    iPhoneBigFan smakicsmakic065's Avatar
    Join Date
    May 2020
    Location
    Belgrade
    Age
    22
    Posts
    250
    Thanks
    494
    Thanked 98 Times in 60 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Pa da , razmisljam da uzmem ceo onaj Tradfri sistem, i sijalice i uticnice, zanima me samo da li je moguce nekako da povezem sva svetla u kuci koja nisu pametna, u pitanju su ona kao mala u plafonu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #84
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Misliš na spotove?
    Ako da, ikea ima i tradfri spotove


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #85
    iPhoneBigFan smakicsmakic065's Avatar
    Join Date
    May 2020
    Location
    Belgrade
    Age
    22
    Posts
    250
    Thanks
    494
    Thanked 98 Times in 60 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Ne bas , ubacujem sliku, ne bih da ih menjam ali samo pitam da li ima neki nacin da se povezem u struju ( neverujem da ima ali otkud znam )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #86
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Smart home ideje?

    Koje je to grlo?

    Ma pazi, način uvek postoji, samo ćeš morati malo više da istražujes. Mislim da ima tradfri i onaj neki modul za one Billy vitrine. Ne znam da li on može nekako da se nabudzi da bude kao kontroler za ove. Lupam sad.

    Edit: ne vezano za ovo. Sad vidim da su u našu ikeu konačno stigli symfonisk pametni zvucnici koji su napravljeni u saradnji sa Sonosom. Imaju podršku za airplay 2 ako se ne varam.

    https://www.ikea.com/rs/sr/search/products/?q=symfonisk


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by LDV20; 05-08-2020 at 13:54.

  14. The Following User Says Thank You to LDV20 For This Useful Post:

    smakicsmakic065 (05-08-2020)

  15. #87
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Ja sam kupio od Teckin i super su, pouzdane. Rade na WiFi i mozes da programiras tako da sa Siri izvodi komande.

    Teckin WiFi Smart Mini Plug Wifi Socket with Remote Control*–*Works With Amazon Alexa [Echo, Echo Dot] and Google Home, with App Control at anytime and anywhere https://www.amazon.de/dp/B07HHFTRS3/..._ncPkFb8PD5VGM


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  16. #88
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member iMorris's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,921
    Thanks
    396
    Thanked 1,087 Times in 445 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Da li RM4C radi na centralnoj klimi? Nemam daljinski nego je sva kontrola preko konzole koja je na zidu. Da li sa ovim aparatom mogu da upravljam klimom ili mi treba neki drugi uredjaj?

  17. #89
    iPhoneBigFan smakicsmakic065's Avatar
    Join Date
    May 2020
    Location
    Belgrade
    Age
    22
    Posts
    250
    Thanks
    494
    Thanked 98 Times in 60 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Nasao sam resenje za rasvetu po kuci, jednostavno , ako imate malo bolje sijalice i ne bi da ih menjate, i jos ustedite kupite wifi prekidac na dodir, ima na Kp ali jos nema support za HomeKit nego samo za Gh i Alexu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #90
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    @iMorris ako pitas za Broadlink univerzalni daljinac mislim da ti nece raditi. Posto on mora da iskopira IR kod daljinskog da bi radio. Jer kad ga podesavas uperis daljinac u njega i stisnes dugme koje hoces da kontrolises. Ne znam kako ti je konzola povezana ali ako ne emituje IR ili neku frekvenciju sigurno neces moci.

    @smakicsmakic065 jel taj wifi prekidac moze da stane u nasu standardnu doznu tj. samo zamenis postojeci ili mora da se prosiruje rupa ?

  19. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    iMorris (11-08-2020)

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •