iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 235

Thread: Smart home ideje?

Threaded View

  1. #11
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Malo da dignem temu prvo s jednim tips&tricks.

    Kako sam isprobala betu iOS 14 pa se vratila na 13, prestale su mi raditi automacije u homekitu. Recimo imam podešeno da se 15 min prije zalaska sunca upale određena svjetla po dnevnoj sobi ako je netko doma.
    Zatim da se po noći uključi jedna scena kad prva osoba stigne kući (kćer i ja smo dodane u tu automaciju). Ništa od toga više nije radilo. Ručno uključivanje scena pa i automacija je uredno radilo.

    Pa sam naravno uronila u google, našla razne savjete tipa da se u automaciju doda neki novi uređaj pa bi trebalo proraditi, da se automacija obriše pa opet kreira... nula bodova.

    Prva lampica mi se upalila (ona u glavi, ne iz homekita) kad je kći koja je ovih dana došla u posjetu iz inozemstva gdje boravi zadnjih 8 mjeseci, izašla van s društvom, i u neko kasno doba meni se u dnevnoj sobi popale svjetla iz čistog mira. Kad evo za minutu nje na vratima.
    Dakle aktivirala se automacija "kad prva osoba dođe po noći doma". Dakle homekit ne kuži da sam JA doma.

    Pa sam zaronila u postavke no gdje god sam provjeravala, sve je bilo u redu. Svuda je svemu mogućem što bi imalo veze s homekitom dana ovlast za sve ikad. I skoro sam odustala dok nisam nabasala na Find My postavke (settings, apple ID, find my). Gdje me je pod My Location pitalo želim li postaviti ovaj uređaj (iphone) kao glavni za lokaciju. Kliknula sam na prihvaćam.
    Tu večer automacija "15 min prije zalaska sunca" je proradila kao beba.
    I dalje ne kužim zašto se nije uključivala s obzirom na to da je kćer ovih dana bila doma, no briga me. Važno da radi za mene.
    Eto, ako netko naleti na sličan problem, da se zna da treba i to provjeriti.


    Drugo što imam podijeliti je ovaj mali uređaj, Broadlink RM4 mini

    Radi se o univerzalnom daljinskom koji na žalost nema podršku za Homekit ali ima za Alexu koju također koristim. Može se koristiti i za IFTTT.
    Jednom kad se, preko njihove aplikacije, Mini doda u lokalnu mrežu, na njega se spoje svi kućni uređaji koji rade na infrared daljinsko upravljanje: tv, klima uređaj, HIFI linija... Potrebno je imati originalni daljinski pa se preko aplikacije upari, slično kako se radi s Logitech daljinskim. Ono, stišćeš gumbe na originalnom daljinskom i u aplikaciji definiraš što ta komanda odrađuje.

    Najkorisnije mi je za kontroliranje klima uređaja, npr može se pola sata prije nego dođeš kući uključiti klimu tako da te dočeka lijepo rashlađen prostor. Ili kad gledam apple tv pa trebam pauzirati, samo dreknem Alexi "pause TV" i voila. Puno mi je praktičnije nego koristiti Siri na iphoneu jer me ta prečesto ignorira ako ne govorim direktno u mobitel.

    Izvrsna stvarčica, preko Alexe radi besprijekorno - ima skill koji treba dodati i prijaviti se s broadlinkovim accountom. Neki dan sam naručila drugi primjerak preko ebaya. Koga zanima evo i link na ponudu.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to dodo For This Useful Post:

    Joker (28-07-2020),sekularac (28-07-2020)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •