iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 211 to 225 of 235

Thread: Smart home ideje?

  1. #211
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    @Cuksi
    Dobro pitanje, ali nažalost prilično šturo je sve opisano na sajtu, a ni jedan video na koji sam naleteo se ne bavi time.

    Nigde se ne pominje da može sa nekim univerzalnim da se kontroliše. Samo da njihov radi sa stvarima drugih proizvodjaca.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #212
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Pa da to sam i ja gledao nema nikakvo objasnjenje kod njih na sajtu, a za bridge mi je mnogo da dam 35000 rsd. I ostale stvarcice su im dosta skuplje.

    Na primer pametne uticnice su 10.000 rsd (nije okruglo plus jos nesto) a za 2000 rsd skuplje se od Eve dobiju 3 komada plus su jos home kit kompatabilne.

    Moracu mail da im posaljem da vidim da li moze preko neceg drugog da se kontrolise posto ovako izadje preko 400 eur samo za to. Ima opcija preko Sonoff kosta 30 eur isto to plus ne treba bridge (nema homekit ali nemaju ni ovi nasi)

  3. #213
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Malo nam je zamrla tema... pa cu ja malo da je obnovim.
    Naime izmozgao sam i uradio neku svoju verziju smart home, ali ne ide preko homekit-a nego preko tuya smart aplikacije. Pa sam tako stavio 2 unutrasnje i jednu spoljasnju kameru, 2 senzora za otvaranje vrata, i jednu pametnu led plafonjerku. Skromno ali sve lepo radi. Uz ovo sve uspeo sam da uvezem i jedan senzor za dim, a koji usput meri i temperaturu i vlaznost, kao i jos jedan termo/higrometar koji je ujedno i sirena. Sve ovo me je kostalo ispod 300 evra. Zao mi je sto nisam uspeo da stavim na garazu motor koji bi bio isto smart, ali mi je trebalo hitno, i drugo nije bilo da se nabavi u tom momentu. Sad se jos razmisljam o nekoj klimici iduce godine i to je to. Ako jos uspem da stavim i Apple TV niko srecniji od mene.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  4. #214
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Za garažu dodaš onaj Nold na motor ili onaj još neki kontroler sto ima. Pisali smo negde u temi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #215
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Za garazu ja sam stavio iSmartGate i radi super: https://ismartgate.com

    I kompatabilan je sa HomeKit-om.

    A sto se klime tice ja sam uzeo Midea klimu i ubacio onaj smart wifi modul, nema HomeKit ali mogu da je palim preko telefona.

  6. #216
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Drugari imam sledeci problem sa HomeKit-om
    Kupio sam novi 14 pro uradio migraciju podataka sa starog 11pro. Stari 11pro resetovao i dao majci da koristi, majka ima svoj nalog.
    Elem na 14pro ne mogu da koristim uredjaje unutar Home app(HomeKit) kad nisam na wifi kucnom. Znaci kad prebacim na mobilne podatke svi uredjaji su not responding, dok na 11 pro sve radi.
    Za hub koristim apple tv, moj nalog je glavni i vodi se kao owner. Sva sam podesavanja provrteo vec hiljadu puta i nista nisam nasao.
    Negde sam procitao na netu kao moguce da ce proraditi ako se relogujem sa iCloud-om ali ovo nisam probao posto ne znam sta ce se desiti sa podacim, da ne obrisem nesto.
    Jel ima neko mozda slican problem ili ima neku ideju ������

  7. #217
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Nemam ideju za to, ali samo mogu da kazem da se nikakvi podaci ne brisu sa telefona kad se izlogujes sa iCloud naloga iponovo logujes.

    Uvek se podrazumeva backup pre bilo cega.

  8. #218
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Imam backup napravljen i placam iCloud.
    To je ona opcija sto se nalazi kad se u podesavanjima stisne na sliku pa skroz dole na dnu turn off. E sad tu ima opcija da li da cuva na telefonu ili da obrise sve pa da se ponovo logujem. Iskren da budem nije mi bas sve jedno

  9. #219
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    72
    Thanks
    70
    Thanked 48 Times in 26 Posts

    Default Odg: Smart home ideje?

    Ja sam pre par dana to radio sa starim telefonom. Odjavio se sa iMessage , FaceTime , AppStore i tu na AppleID. Ništa mi nije obrisao dok nisam otišao u reset i izabrao opciju resetuj i obriši sve sa telefona.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  10. #220
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Jedno pitanje, ako izaberem tu opciju(da se odjavim sa iCloud-a) hoce me odjaviti sa iMessage i FaceTime?

    Mozda sam pogresio sto kad sam sve prebacio to nisam uradio na starom telefonu da obrisem sve redom nego sam samo erase all data To sam pre tako radio nije bilo problema ali ocigledno sam trebao po redu jedno po jedno da radim.

  11. #221
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    72
    Thanks
    70
    Thanked 48 Times in 26 Posts

    Default Odg: Smart home ideje?

    Odjavljuješ se sa njih samo ako menjaš telefon. Ti hoćeš samo da se odjaviš pa i ponovo prijaviš na appleID.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  12. #222
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    Jedno pitanje, ako izaberem tu opciju(da se odjavim sa iCloud-a) hoce me odjaviti sa iMessage i FaceTime?
    Nece, bar ne sa broja, ali ti nece praviti backup na iCloud-u za poruke, ako ti je to bilo ukljuceno, dok god se ponovo ne prijavis.

  13. #223
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Da ostavim update nakon razgovora sa korisnickom podrskom:

    Nakon sat ipo razgovora nismo nasli problem. Obrisan tri puta telefon, jednom da se vrati back up, jednom da se postavi kao nov telefon i opet jos jednom da se vrati back up. I nema resenja za sad.

    Rekla mi je da sacekam do cetvrtaka da ce poslati inzenjerskom timu logove da provere sta se desava i da ce mi javiti da li imaju resenje.

    I da rekla mi je da sam im bas zadao tesko pitanje, kaze uvek je do sad bilo da ljudi dok su na wifi-u ne mogu da pristupe Home app uredjajima a nikad ovako obrnuto.

    Da li neko zna jel ima neka app za PC da moze da se dobije privremeni broj za USA da bih mogao lakse da se cujem sa podrskom tj. da mogu da me pozovu ?

  14. #224
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Imam glup predlog: Kompletno resetuj ili reinstaliraj TV OS na AppleTV.
    Ja sad nešto češem glavu i čini mi se da sam imao sličan problem pre nekoliko godina, ali uopšte ne mogu da se setim šta sam tačno radio. Mislim da se desilo nakon nekog ažuriranja softvera.
    Ono u šta sam 99% siguran je da sam, znajući sebe ludaka, verovatno wipe-ovao sve uredjaje koje imam i posle im vratio backup. I ne znam zašto, ali sve mi je nešto u glavi da je ATV bio problem.
    Mislim, on je hub na kraju krajeva.
    A i njegovo wipe-ovanje najmanje boli. Tu nema ni backupa ni ničeg.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #225
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Mogu da probam to sa Apple Tv-om, ali znas sta me buni iPhone 11 Pro radi normalno. Znaci i na kucnom wifi-u i na mobilnoj mrezi a 14 pro nece (a oba telefona su na Yettel-u).

    Moram da pogledam kako se brise Apple TV to nisam nikad radio.

    Bukvalno sam sinoc sve izvrteo sa podrskom ali nema sanse da proradi. Skinuli su system log (dijagnostika telefona) da mogu da vide sto bi rekli ispod haube sta se desava.

    Ali me nervira sto vec par godina koristim Siri za kapiju i garazu da ne moram da cackam telefon dok vozim da mogu da udjem u dvoriste i sad taman kad sam se navikao nece Ni ne zna covek kolika je to prednost dok se ovako nesto ne desi.

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •