iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 235

Thread: Smart home ideje?

  1. #166
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Došla Aqara G2H kamera jučer.

    Preuzela sam Aqara aplikaciju, spojila s kamerom i odmah mi je ponudilo povezivanje s Homekitom te je pozadinski odrađen update firmwarea. Sve brzo, glatko i bez ikakvog problema.
    Kako bi se snimalo na iCloud treba "zakupiti" 200 GB prostora. Ja sam bila na 50, a u Home app dok sam prčkala po postavkama kamere mi je ponudilo nadogradnju. Šta ću, pristala sam.

    I sad dolazimo do zanimljivosti: premda sam nadogradila iCloud pretplatu i premda sam podesila da se snima i dok sam kući (u postavkama se može staviti i samo na stream ili da uopće ne radi, no naravno da me je zanimalo kako to funkcionira) snimanje nije radilo. Live stream je radio bez greške no snimke nigdje.
    Pa sam se bacila na gugl i našla druge ljude s istim problemom. Neki su prtljali po aplikacijama i uređajima pa si uspjeli zakomplicirati život, no onda sam našla jednog tipa koji je javio da mu je sve proradilo samo od sebe za par dana.

    Tako sam ostavila sam sve na miru i jutros pogledam: radi snimanje. Vjerojatno je neki delay kod Applea u pitanju, sad jel zbog prelaska na veći paket prostora na iCloudu ili nešto drugo to ne znam.

    Ovdje je review i slike kako to sve izgleda u Home appu.

    Sad još moram skužiti kako izdvojiti određenu snimku i spremiti je jer se inače automatski brišu nakon 10 dana.

  2. The Following User Says Thank You to dodo For This Useful Post:

    Cuksi (30-09-2020)

  3. #167
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Konacno namestena kapija ! Uredjaj sa linka radi bez greske:

    https://www.remootio.com

    U okviru aplikacije postoji izbor veze vrlo lako i jednostavno ponudjeno je bluetooth, wifi ili preko interneta. Tako da i u slucaju da nema interneta ili da nema mogucnost za wifi moze da se otvori.

    Nazalost nema Apple Home kit. Ali nakon instalacije i povezivanja uredjaja sa aplikacijom u podesavanjima ima opcija add to Siri. Nakon toga se u Shorcut app pojavi ikonica za otvaranje kapije. Koju je nakon toga moguce koristiti preko glasovne komande, izbaciti na ekran kao ikonicu i razne druge kombinacije preko Shorcut app.

    Ako nema uticnica kod motora imaju dodatak adapter koji na jednom kraju ima gole zice (da se spoje gde i motor) a na drugom standardni okrugli dzek za povvezivanje na uredjaj. Naravno izmedju toga je mali adpter (pretvarac) na napon koji je potreban uredjaju.

    Sto se tice signala za otvaranje moguce je uredjaj povezati na dva nacina a to zavisi od vrste motora. Da li motor zahteva da ima dva razlicita signala ili sve radi preko jednog signala. Ako sve radite preko jednog tastera ( otvaranje i zatvaranje kapije preko jednog tastera) onda vamje motor u ovoj drugoj grupi gde sve ide preko jednog signala i tada koristite samo dva dzeka za povezivanje.

    Senzor za polozaj nisam jos stigao da povezem, magnetni su i uredjaj moze normalno da radi bez njih. Ako je jedan senzor onda ce u okviru aplikacije biti samo jedan polozaj kapije (otvoren ili zatvoren). Naravno moguce je povezati dva senzora samo drugi mora dodatno da se plati.

    Uz uredjaj dolazi 20 digitalnih kljuceva, ako je potrebno vise moze da se doplati. Samo nisam siguran jel se jednokratno placa ili godisnje licenca ako treba vise kljuceva.

    Ja sam ovaj uredjaj koristio za povezivanje kapije ali isto tako moguce ga je povezati i za garazna vrata. Razlog sto sam uzeo Remootio a ne iSmartGate za kapiju je sto je uredjaj dosta manji i uspeo sam da ga smestim unutar kucista motora.

    Ako neko ima jos nekih pitanja neka puca

  4. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    LDV20 (30-09-2020)

  5. #168
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Znaci trebaju mi dva uredjaja za kapiju i za garazna vrata?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bljakPhone 5

  6. #169
    iEntuzijasta f206's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Age
    62
    Posts
    89
    Thanks
    12
    Thanked 19 Times in 10 Posts

    Default Odg: Smart home ideje?

    Ja sam isto gledao ismart gate za wifi pristup kapiji i garaznim vratima. Onda mi jedan kolega poveze kapiju sa sonoff basic preradjenim(ima na youtube uputstvo) a garazna vrata sa Sonoff SV WiFi smart prekidac 5-24v DC napajanje. Kontrola ide kroz ewlink app. Jedino nemate granicni prekidac sa kojim bi znali da li su vrata-kapija otvoreni ili zatvoreni,ja imam kameru pa mi to nije problem. Investicija je kostala oko 2500 din plus nekoliko piva


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone Xs max

  7. #170
    Administrator Stevs's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Erdoglija, Kragujevac
    Posts
    144
    Thanks
    17
    Thanked 75 Times in 41 Posts

    Default Re: Odg: Smart home ideje?

    Koristim homebridge plugin ewelink i on radi odlično za sve uređaje koji su integrisani u ewelink aplikaciju. Uredno se pojave u homekitu i koriste se bez ewelink apikacije.

  8. #171
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    @mospre Ja sam u mom slucaju stavio dva razlicita uredjaja ali mozes da stavis dva ista. Zavisi koliko mesta imas gde imas.
    Ali moraju dva uredjaja za svaku stvar posebno uredjaj. iSmartGate ima pro verziju koja podrzava 3 vrata. Ali onda moras kabal da razvlacis ali ako ti je daleko tesko da ces moci

  9. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    mospre (01-10-2020)

  10. #172
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    E tu je jedino Nold u prednosti. Kod njih sa jednim uredjajem mogu dve kapije ili vrata zasebno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #173
    Administrator Stevs's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Erdoglija, Kragujevac
    Posts
    144
    Thanks
    17
    Thanked 75 Times in 41 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Quote Originally Posted by dodo View Post
    Došla Aqara G2H kamera jučer.

    Preuzela sam Aqara aplikaciju, spojila s kamerom i odmah mi je ponudilo povezivanje s Homekitom te je pozadinski odrađen update firmwarea. Sve brzo, glatko i bez ikakvog problema.
    Kako bi se snimalo na iCloud treba "zakupiti" 200 GB prostora. Ja sam bila na 50, a u Home app dok sam prčkala po postavkama kamere mi je ponudilo nadogradnju. Šta ću, pristala sam.

    I sad dolazimo do zanimljivosti: premda sam nadogradila iCloud pretplatu i premda sam podesila da se snima i dok sam kući (u postavkama se može staviti i samo na stream ili da uopće ne radi, no naravno da me je zanimalo kako to funkcionira) snimanje nije radilo. Live stream je radio bez greške no snimke nigdje.
    Pa sam se bacila na gugl i našla druge ljude s istim problemom. Neki su prtljali po aplikacijama i uređajima pa si uspjeli zakomplicirati život, no onda sam našla jednog tipa koji je javio da mu je sve proradilo samo od sebe za par dana.

    Tako sam ostavila sam sve na miru i jutros pogledam: radi snimanje. Vjerojatno je neki delay kod Applea u pitanju, sad jel zbog prelaska na veći paket prostora na iCloudu ili nešto drugo to ne znam.

    Ovdje je review i slike kako to sve izgleda u Home appu.

    Sad još moram skužiti kako izdvojiti određenu snimku i spremiti je jer se inače automatski brišu nakon 10 dana.
    Uzeo sam i ja potpuno istu kameru. Odlična je za ispred ulaznih vrata. Ima dvosmernu komunikaciju, ponaša se i kao hub i kao senzor pokreta.

    Btw: Meni je odmah proradilo snimanje na iCloud.

  12. #174
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Ako sam dobro shvatio Nold je nesto kao Remootio sa tom razlikom sto moze vise uredjaja da kontrolise. Samo mislim da je Remootio daleko laksi za instalaciju a uz to je i dosta manji, plus moze do 20 besplatnih kljuceva

  13. #175
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Jutros sam potpuno neplanirano kupila Ankerov eufy 2C set vanjskih kamera. S Homekit podrškom naravno. S kuponom od 9 USD ispalo me je 189 USD, besplatna dostava iz poljskog skladišta. Evo i jedna video recenzija.

    I sad nestrpljivo čekam poštara.

  14. #176
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    I gledao sam njih deluju da skroz fino rade. Samo sto meni treba vise kamera za oko kuce

  15. #177
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    kupiš 2 paketa. ili dodatne kamere, 100 usd jedna.

  16. #178
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Ko to posle sve da napuni

  17. #179
    iSrbijaHero roki's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    586
    Thanks
    151
    Thanked 149 Times in 75 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Uzeo sam stan u TRI NOVE, bice gotov za nekih 6 meseci... I vec polako gledam sta bih mogao da pikiram za smart home...

    Prvo pitanje je sta je osnova? Neki homebridge ili sta da bi sve integrisao na HomeKit? Video sam da neki uzimaju raspberry pi, ali mozda bih sada u startu uzeo neko elegantnije resenje.
    Da li ovaj novi Apple zvucnik moze da funkcionise kao to? Ili sam ja to pogresno razumeo iz prezentacije.

    I drugo pitanje je da li neko ima neki dobar predlog za vrata? Za samu kameru kako to integrisati? Sta je najelegantnije resenje? Mozda neko ono zvono sa kamerom i zvucnikom?
    Ne verujem da moze u sama vrata u spijunku da se ubaci? A za bravu sam video da ima milion nekih kombinacija. Mozda je najbolje neko sa unutrasnje strane vrata koje se instalira.

    Vrata su https://www.bosal.rs/rs/lux-sigurnosna-vrata/

  18. #180
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Smart home ideje?

    Kao hombridge služe Apple tv, iPad, HomePod. Poanta je da moraju naravno biti u kući. Dakle ako iPad nosiš sa sobom na posao, neće ispunjavati svoju funkciju kao Homebridge uređaj.
    Pogledaj ovdje popis svih uređaja koji imaju homekit podršku, a ovdje kako u homekit spojiti i one koji nisu podržani.

  19. The Following User Says Thank You to dodo For This Useful Post:

    roki (15-10-2020)

Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •