iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 10 of 10

Thread: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

  1. #1
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Problem se javio od ponedeljka.
    Imam Fantastical na ajfonu i Macu, Fantastical na Macu je prestao da se sinhronizuje i umesto toga sam dobijao poruku da se ulogujem na iCloud:
    Fantastical - Enter Password
    Your icloud password for <mail adresa> is incorrect.
    Prvo sam pomislio da je u pitanju nešto povezano sa "Two factor authentication", ali onda sam uvideo da je u pitanju neki iCloud glitch.
    Pošto problem nije nestao ni posle 4 dana, odlučio sam da probam nešto da uradim po tom pitanju.

    Pokušavao sam da uđem u svoj iCloud Account kroz System Preferences>iCloud, gde sam naizgled redovno ulogovan, ali ne mogu da pristupim "Account Details" ili kako se već zvala opcija jer ne prihvata password, javlja se neka poruka o grešci.

    Za to vreme normalno pristupam iCloud Drive-u sa Meka, mogu da uđem u svoj iCloud account preko Safarija na Meku, a na ajfonu sve normalno radi uključujući i Fantastical

    Probao sam da se izlogujem sa iClouda u System Preferences na Meku pa ponovo ulogujem jer je to neko preporučio na netu, pri ponovnom pokušaju logovanja dobijam poruku:
    Verification Failed - An unknown error occured
    Pokušao sam i da zaboravim wireless mrežu, proverim datum i vreme jer i to neki preporučuju, ali bez uspeha.
    Vidim da problem nije izolovan i da se javio i kod drugih korisnika: https://9to5mac.com/2017/06/20/iclou...cation-failed/
    Ako neko može da pomogne bio bih zahvalan jer sam se vratio sa posla i umesto da odmaram razbijam glavu sa iCloudom, dođe mi da ga zafrljačim kroz prozor
    Last edited by djoni1980; 22-06-2017 at 18:13.

  2. #2
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Slican problem imao sam ali sa busymac aplikacijama - tek kada sam iskljucio sinhronizaciju u njima mogao sam da udjem u SP-icloud (problem je app specific pass koji zahteva TFA koji ne moze da se aktivira sa Srpskim brojem telefona)
    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

  3. The Following User Says Thank You to miskot For This Useful Post:

    djoni1980 (23-06-2017)

  4. #3
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Ne mogu mnogo da ti pomognem, ali mi je nesto zapalo za oko, pa da pitam. Kazes da ti Fantastical radi na ajfonu. Kako ti radi kada to nije eplova aplikacija koja pristupa iclaudu i samim tim zahteva generisanje sifre kroz two form authentication, koji mi ne mozemo da aktiviramo jer epl boli uvo da nas doda na listu podrzanih zemalja? Ili si mozda pronasao neko resenje za aktiviranje two factor authentication?

  5. #4
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Pokušavajući da rešim problem po savetu kolega sa Bench foruma, ušao sam u Safe Mode.
    Da li zbog onog što sam radio po njihovim uputstvima ili je to tako generalno, uglavnom u Safe Mode-u mogu da se ulogujem u iCloud kroz System Preferences i zahvaljujući tome ponovo sam dobio pristup iMessages, Facetime, iCloud Drive-u na Macu...
    Kada restartujem računar u "normalnom" režimu ostajem ulogovan u iCloud, ali i dalje ne mogu da uđem u Account Details jer dobijam poruku:
    Account Details could not be opened because of an error connecting to the iCloud
    ali barem imam pristup svim servisima vezanim za iCloud, tako da me previše ne ometa.
    U Safe Mode-u normalno ulazim u Account Details.

    Fantastical na Macu i dalje ne može da se poveže sa iCloudom, obrisao sam ga u međuvremenu nadajući se da bi to moglo da reši problem ali System Preferences>iCloud>Account Details je i dalje nedostupan uz gore navedenu poruku o grešci.

    Quote Originally Posted by miskot View Post
    Slican problem imao sam ali sa busymac aplikacijama - tek kada sam iskljucio sinhronizaciju u njima mogao sam da udjem u SP-icloud (problem je app specific pass koji zahteva TFA koji ne moze da se aktivira sa Srpskim brojem telefona)
    Kako bih mogao da proverim koje aplikacije prave taj problem i da ga rešim?
    Svestan sam teksta koji su tvorci Fantasticala nedavno objavili:
    https://flexibits.com/fantastical/icloudauthentication
    Da li je moguće da Fantastical na ajfonu koji i dalje naizgled normalno radi pravi problem sa pristupom iCloudu na Macu?

    Ako je rešenje da prebacim Fantastical sa iClouda na nekakav drugi servis, Google kalendar ili štagod, gledao bih onda kako da migriram podatke, mada u tom slučaju počinjem da brinem da korisnike ajfona u Srbiji mogla da čeka mračna budućnost, da će u jednom trenutku TSV/TFA postati obavezno pri početnom podešavanju uređaja, a da će uredno kupljeni uređaji kod nas postati neupotrebljivi?

    Quote Originally Posted by Didule View Post
    Kazes da ti Fantastical radi na ajfonu. Kako ti radi kada to nije eplova aplikacija koja pristupa iclaudu i samim tim zahteva generisanje sifre kroz two form authentication, koji mi ne mozemo da aktiviramo jer epl boli uvo da nas doda na listu podrzanih zemalja? Ili si mozda pronasao neko resenje za aktiviranje two factor authentication?
    Nisam naravno, aplikacija normalno radi kao i do sada, za sada mi ni na koji način mi ne stavlja do znanja da je neophodna aktivacija TFA

  6. #5
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Imam Fantastical na macOS-u i radi najnormalnije i sigurno ne zahteva Two Factor Autenthication.

    Ono sto sam ja primetio, pre nekoliko dana, je da ne mogu da autorizujem novonapravljeni Apple ID na prastarom 4S, jednostavno ne prihvata logovanje na iCloud preko iPhone-a, prikzuje neku gresku sa serverom.

  7. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    djoni1980 (23-06-2017)

  8. #6
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Kako bih mogao da proverim koje aplikacije prave taj problem i da ga rešim?

    Ja sam umesto iclouda ubacio outlook server i posle toga sam mogao da udjem u icloud ali me nervira jer sam sve lepo napravio na icloudu i sada cekam da vidim sta ce biti sa TFA za Srbiju jer me mrzi sve iz pocetka
    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

  9. #7
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    @miskot: baš to... vrlo razočaravajuće...

    Uglavnom ja sam se zadovoljio tim da imam pristup svim iCloud servisima osim samih podešavanja (u koje mogu ući preko Safe Moda i izvršiti neke izmene ako je neophodno).
    Problem sa two factor authentication u Fantastical na Macu sam "rešio" tako što sam migrirao sve podatke iz Apple kalendara u Google kalendar, koji mi je sada default kalendar na Fantasticalu i sinhronizuje se između ajfona i Maca...
    Jedino što nije moglo da se reši je sinhronizacija remindera, pa reminderi koje napravim na ajfonu se više ne sinhronizuju sa Macom

  10. #8
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Voleo bih da mogu da predlozim nesto normalnije i lakse ali bih na tvom mesto odradio clean install macOS-a.
    Pre skoro godinu dana sam imao problem da nece da odradi sinhronizaciju Notes koji su vec tad bili vezani iskljucivo za iCloud i nisam nasao neko pametno resenje i zakljucio da mi je trebalo manje vremena za instalaciju nego sto sam cackao i gledao po internetu sta bih mogao da obrisem od fajlova. Da ne pricam o tome da uvek razmisljas da li ce opet da zabaguje i da se sa njim zezas

  11. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    @djoni1980 ja se dvoumim da uzmem globenet broj i da preko njega odradim verifikaciju ali mi je glupo samo zbog toga da uzimam broj
    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

  12. #10
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Ne mogu da verifikujem iCloud na macOS

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Voleo bih da mogu da predlozim nesto normalnije i lakse ali bih na tvom mesto odradio clean install macOS-a.
    Prosto mi se ne ulaže toliko vremena sada... nije kao na ajfonu da su mi sve aplikacije na App Store-u nego su skidane sa raznih strana, a TFA svakako dolazi na Fantastical, tako da nisam nešto motivisan

    Quote Originally Posted by miskot View Post
    @djoni1980 ja se dvoumim da uzmem globenet broj i da preko njega odradim verifikaciju ali mi je glupo samo zbog toga da uzimam broj
    Mislim da sam pročitao na drugom forumu za ovu opciju, al nezgodno je što održavanje broja zahteva neko mesečno plaćanje...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •