iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: iPad Pro 2017. prvi utisci

  1. #16
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPad Pro 2017. prvi utisci

    Za sta planiras da koristis ipad i olovku ?
    Ja upravo imam ipad pro 10.5 i apple pencil i koristim za pisanje za skolu i po malo crtam. Ipad nije uredjaj koji ce ti zameniti laptop jer operativni sistem na njemu ne dozvoljava malte ne nista sto na desktopu mozes.
    Sama podrska aplikacija koje dolaze uz ipad je ocaj, notes app je po mom misljenju previse bagovita i ne dozvoljava veliki komfor pri koriscenju, nema zoom, nema mnogo nekih opcija koje su potrebne za pisanje olovkom.
    Sa druge strane programeri pisu odlicne aplikacije ali su skupe. Na primer za vodjenje beleski, pisanje, obelezavanje PDF fajlova, tj. ucenje, koristim Notability, a za crtanje Procreate. Obe aplikacije su super i kostaju 9.99$
    sa fizicke strane iPad je prelep, tanak, hardver u njemu je prejak, ekran sa 120hz mogucnosti osvezavanja je pun pogodak i boje su odlicne.
    Sto se tice kupovine ja bih to preporucio kupovinu polovnih koji su stari do 2 meseca otprilike. Evo iz mog iskustva:
    ipad je u novembru 2017. kostao nov 630-640e. Ja sam nasao star 7 dana za 520e i za tu razliku u ceni uzeo sebi apple pencil za 115e(nov). Sve ovo je sa kupujem prodajem.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  2. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    Sanaa (18-03-2018)

  3. #17
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPad Pro 2017. prvi utisci

    E pa da pojasnim malo. Po struci sam graficki dizajner. Trenutno imam wacom intuos tablu staru skoro 10 godina, pa sam razmisljala o upgrade-u. Kupio me je ipad pro bas zbog Procreate aplikacije i jos po koje namenjene crtanju i 2D animaciji. Tako da, nece sluziti kao zamena laptopu vise kao dopuna, najvise u kreativne svrhe.
    Ako imas preporuku za nekog preprodavca, cenila bih je. Hvala za info.

  4. #18
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPad Pro 2017. prvi utisci

    Tada sam ja bio kupio od Blade Runnera sa kp. Lik je skroz korektan i ima 1000+ pozitivnih ocena.
    E sad. Pogledah stanje na kp malo pre, isto je kao i pre 5 meseci. Cene su pale za samo 10-20e za nive modele sto je jako malo. I tada, a i sada retko su se pojavljivali polovni i uglavnom su se rasprodavali u roku od 2h, najvise. Ja sam cekao jedno mesec dana strpljivo, uzeo kes i cekao priliku. Tako da, ako ti se zuri, uzmi nov, a ako ne, onda pricekaj malo mozda iskoci, ali potrebna je bza reakcija
    Postoji malo ljudi koji prodaje ipadove i vecina njih su preprodavci sa mnogo pozitivnih. Pre kupovine uzmes imei, ukucas na apple sajtu i vidis da li je ipad aktiviran, ukoliko kupujes nov
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  5. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    Sanaa (18-03-2018)

  6. #19
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPad Pro 2017. prvi utisci

    Pa nije mi bas hitno. Otprilike cu i ja cekati da ulovim pravi trenutak. A to za proveru imei na Apple sajtu, mislis u smislu da neko ne prodaje pod novi vec koriscen? E da, povodom novih i koriscenih uredjaja, svi apple proizvodi imaju garanciju godinu dana, a uz doplatu vise, ili one "refurbished" varijante imaju godinu dana, a novi uredjaji vise? I jel ta garancija ista znaci kod nas uzimajuci u obzir da nemamo zvanican apple store? Stvarno sam pravi novajlija, ovo mi je prvi put da sam se zagrejala za apple, tako da izvini ako su pitanja glupa, meni je sve ovo novo. Danas ceo dan listam forum i upijam znanje

  7. #20
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default iPad Pro 2017. prvi utisci

    Svi imaju internacionalnu garanciju godinu dana koja je ostvariva bilo gde u svetu u bilo kom ovlascenom servisu, pa tako i kod nas.

    Uredjaju kupljeni u Evropi uglavnom imaju dve godine garancije jer se zakon razlikuje u odnosu na USA. Kod nas isto.

    Tri godine garancija je ustvari Apple care koji se dodatno doplacuje i kod nas za sada ne moze da se kupi ali moze da se ostvari.

  8. #21
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPad Pro 2017. prvi utisci

    Apple care je dve godine za iPad a tri samo za Mac.

    https://www.apple.com/support/products/ipad.html

    Evropska garancija od dve godine ne znaci nista kod nas, kao i nasa kod njih. Ona je ostvariva samo kod onog kod koga je kupljena.

    Apple care moze neko da kupi u inostransvtu i da se aktivira do 60 dana od kupovine iPad-a.

  9. #22
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPad Pro 2017. prvi utisci

    Korisnicima iPad Pro modela bi mogla da bude interesantna Linea 2 aplikacija koja je na 50% popusta i kosta 4.99$.
    Pored Procreate, ovo je jedna od najboljih sketch aplikacija.

    https://itunes.apple.com/app/linea-s...094770251?mt=8

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •