iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Ne radi Touch ID

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2015
    Age
    33
    Posts
    5
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Ne radi Touch ID

    Pozdrav svima!
    Pre 7 dana sam uzeo telefon da najnormalnije otkljucam sa palcem, kao sto sam i do sada radio, medjutim stisnem home dugme, nista se ne desava. Stisnem dva, tri puta, opet isto. Onda pomislih, ma to je neki sitan bag, uzmem i stisnem dugme za zakljucavanje/otkljucavanje i prislonim opet palac, ali nista se ne desava. Unesem sifru da bih ga otkljucao, i uzmem da ga opet zakljucam, da vidim da li ce sad raditi postupak otkljucavanja putem senzora.
    Ista stvar, ponovo ne zeli da se otkljuca. Uzmem telefon i restartujem ga, i prva poruka koja se pojavila prilikom podizanja sistema: Touch ID: Unable to activate Touch ID on this iPhone. Ja u cudu. Restartujem ga jos 4-5 puta, svaki put isto. Malo odem na google, kao resenje mi nudi da odem u settings>touuch id & passcode>da unesem passcode>i da ukljucim iPhone Unlock i iTunes & App Store. Naravno kad probam da ih upalim, samo mi ispise: Failed: Unable to complete Touch ID setup. Please go back and try again. I tako svaki put... Zna li neko o cemu se radi? Napominjem da mi telefon nije ispadao, niti je pokvasen ili nekako ostecen home dugmence, znaci sam od sebe je prestao da radi. Uzet je u mts-u, imam jos par meseci garancije, ali ako neko zna neku foru da ga vratim na staro, da ne moram sad oko reklamacije da se cimam, bio bih mu zahvalan.

    PS. Zaboravih da napisem joso ovo: Kada dvaput tapnem home dugme ne bi li se dobio mogucnost da mi bude sve na dohvat jedne ruke, nista se ne desava, a u opcijama je sve ukljuceno.

    Unapred hvala na odgovoru, pozzz
    Last edited by alexandar90coa; 05-05-2017 at 17:33. Reason: zaboravih da napisem jos jedan bag :)

  2. #2
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,165 Times in 1,232 Posts

    Default Ne radi Touch ID

    Pa ako je pod garancijom,najbolje da ga nosis u mts. Mozda ces dobiti zamenski.

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,372
    Thanks
    3,024
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: Ne radi Touch ID

    Nosi ga i trazi drugi.............


    iPhone 13 mini Starlight

  4. #4
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Ne radi Touch ID

    Dobiješ drugi (novi ili zamenski) telefon i novu garanciju. Na konju si sa tim.
    Note 8 DS

  5. The Following User Says Thank You to Azimuth For This Useful Post:

    alexandar90coa (12-05-2017)

  6. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2015
    Age
    33
    Posts
    5
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Ne radi Touch ID

    Hvala na odgovorima, nosim ga u ponedeljak pa da vidimo sta ce biti. Kako da trazim drugi, nece valjda izvaditi novu 6 i reci evo gospodine, izvolite ?! Mislim da nisam te srece

  7. #6
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Ne radi Touch ID

    Neće jer malo drugačije izgleda čitava procedura, ali je suština upravo to.
    Note 8 DS

  8. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2015
    Age
    33
    Posts
    5
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Ne radi Touch ID

    Samo da javim da ste bili u pravu, jutros stigla poruka da mogu da odem u poslovnicu, nov uredjaj me ceka
    Ja sam napravio preko itunes-a backup starog telefona koji sam odneo na reklamaciju, da li sada kada prikljucim ovaj novi, i pokrenem itunes, da li mogu da odradim restore, hoce li se sve vratiti kao sto je bilo na proslom? I da li se menja verzija softvera, sad je ovaj trenuno na 10.2.1 a na proslom telefonu je bio 10.3.1?

  9. #8
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Ne radi Touch ID

    Ne mozes da vracas backup od novijeg na stariji iOS. Moras da ga podignes na 10.3.1.

    Da bi ti bas sve bilo vraceno, trebao si da odradis Encrypted backup. Ako imas iCloud backup, on sve cuva kao i Encrypted backup u okviru iTunes-a.

    Vise o svemu tome mozes da procitas u iEnciklopediji i temama

    Kako da napravite Backup preko iTunes-a ili iCloud-a

    Kako vratiti podatke ili ih prebaciti na drugi iUredjaj - Restore from backup

  10. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    alexandar90coa (12-05-2017)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •