iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 139

Thread: iMessage & Telenor 2017

  1. #61

  2. #62
    iDrugČlan Darkoni's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Beograd
    Posts
    48
    Thanks
    10
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Sve OK,pojavio se broj,tacno 18 din aktivacija.
    Zahvaljujem jos jednom:-)

  3. #63
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Odg: iMessage & Telenor 2017

    Jel neko pokusavao ovih dana da aktivira iMessage preko Telenora? Meni opet ne prolazi, ceka aktivaciju...

  4. #64
    iEntuzijasta Fisherman's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    96
    Thanks
    81
    Thanked 36 Times in 22 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Mozda ce nekome znaciti malo pojasnjenje: problem sa aktivacijom usluga iMessage i FaceTime uglavnom nije do lokalnih operatera, tj oni nikako nisu direktno zasluzni ukoliko aktivacija ne prolazi. Naime, Apple za aktivaciju ove usluge iznajmljuje razne SMS servere/centre po celom svetu, po principu koji ce da pruzi bolju uslugu za manje para. Vecina tih servera je registrovana na britanskoj teritoriji i ima broj koji pocinje sa +44, medjutim ima ih dosta po skandinavskim zemljama, americi i sire. Dalje, vecina ovih SMS servera/centara koriste i razne druge kompanije, a posebno spam firme koje ovim putem korisnike cesto na prevaru ostecuju naplacujuci im usluge za koje i ne znaju da su se prijavili. U cilju sprecavanja dodatnih zaduzenja svojih korisnika, lokalni operateri ponekad prekinu saradnju sa pojedinim SMS centrima, a to isto radi i Apple. Uzevsi sve ovo u obzir, da bi aktivacija imala seemless experience, neophodno je da lokalni operater ima uspostavljenu saradnju/ugovor sa odredjenim SMS centrom/serverom, kako bi poruka stigla do Apple-a i vratila se korisniku.
    Problem nastaje sa prenesenim brojevima, jer Telenor, Vip i MTS sa razicitim SMS centrima imaju saradnju, a zbog phishing i spam SMS-ova odredjeni SMS centri su na black listi, pa poruke ili ni ne prodju do Apple centra, a cesce te poruke zapravo odu, ali aktivacioni SMS koji Apple salje nazad preko blacklistovanog SMS centra/servera ne prolazi u mrezu zbog firewall-a. Zbog toga se pokusaj aktivacije i naplacuje, jer je SMS zaista poslat i isporucen gde treba.
    Problem se dalje produbljuje, jer Apple nema obicaj da obavestava lokalne operatere o tome ako promene neki od SMS servera, a to rade maltene na dnevnom nivou

    Svaki korisnik koji se susrece sa ovim problemom zapravo moze samo da se nada da ce njegov aktivacioni SMS ipak proci od Apple ka njemu preko whitelist SMS centra.

    Inace, broj neuspesnih aktivacija iMessage i FaceTime je ravan statistickoj gresci.
    nije da nije, a nije ni da nije.

  5. #65
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    I ja imam problem sa telenorom juce uzeh 11ku
    Ne prolazi aktivacija pise waiting for activation

    Probao restore ma sve


    Ispise broj telefona ali nije stikliran
    I pise da cekam na aktivaciju


    Da li jos ko ima problem sa telenorom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #66
    iPhoneBigFan tadic.d's Avatar
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Novi Sad
    Posts
    131
    Thanks
    406
    Thanked 143 Times in 46 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Imao sam ja 2017 isti problem.

    Evo kako sam ja uspeo da rešim.


    Quote Originally Posted by tadic.d View Post
    Samo da javim kako se sve zavrsilo sa mojim problemom oko aktivacije iMessage:
    Ipak je bio problem do apple-a, a ne telenora .
    Posto sam konstatovao da im je najbrza podrska preko twitter-a, napravio sam nalog(jer nisam nikada koristi tw) i kontaktirao ih. Napisao sam im kakav problem imam, trazili su mi osnovne podatke(mejl, ime, broj telefona). Nakon pauze od 15-20 minuta su rekli da probam da aktiviram i gle cuda, proslo iz prve . Sve je zavrseno u 4-5 razmenjenih poruka.
    I jos jedna bitna stvar, a tice se telenora, uvazili su mi reklamaciju za uvecan racun zbog pokusaja aktivacije iMessage servisa. Tako da ce mi racun biti umanjen za nesto vise od 500din.

  7. The Following User Says Thank You to tadic.d For This Useful Post:

    3gs (14-06-2020)

  8. #67
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Quote Originally Posted by tadic.d View Post
    Imao sam ja 2017 isti problem.

    Evo kako sam ja uspeo da rešim.
    Sad cu im pisati hvala

    Bas sam se iznervirao
    Glupost bas


    Sve sam probao i i proverio sta mogu ja

    Kontaktirao telenor apsolutna nikakva informacija od njih sto sam i ocekivao


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to 3gs For This Useful Post:

    tadic.d (14-06-2020)

  10. #68
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Lelenor vazda problem neki...
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

  11. #69
    iPhoneBigFan tadic.d's Avatar
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Novi Sad
    Posts
    131
    Thanks
    406
    Thanked 143 Times in 46 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Javi kako se završilo.

  12. #70
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Pisalo se vec o ovome. To nije problem do telenora.

  13. #71
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Quote Originally Posted by iJoker View Post
    Pisalo se vec o ovome. To nije problem do telenora.
    Nego do mene


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #72
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Izvinjavam se. Zaboravih da je Apple nepogresiv.
    Moja greska. Nece se ponoviti.

  15. #73
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Quote Originally Posted by Fisherman View Post
    Mozda ce nekome znaciti malo pojasnjenje: problem sa aktivacijom usluga iMessage i FaceTime uglavnom nije do lokalnih operatera, tj oni nikako nisu direktno zasluzni ukoliko aktivacija ne prolazi. Naime, Apple za aktivaciju ove usluge iznajmljuje razne SMS servere/centre po celom svetu, po principu koji ce da pruzi bolju uslugu za manje para. Vecina tih servera je registrovana na britanskoj teritoriji i ima broj koji pocinje sa +44, medjutim ima ih dosta po skandinavskim zemljama, americi i sire. Dalje, vecina ovih SMS servera/centara koriste i razne druge kompanije, a posebno spam firme koje ovim putem korisnike cesto na prevaru ostecuju naplacujuci im usluge za koje i ne znaju da su se prijavili. U cilju sprecavanja dodatnih zaduzenja svojih korisnika, lokalni operateri ponekad prekinu saradnju sa pojedinim SMS centrima, a to isto radi i Apple. Uzevsi sve ovo u obzir, da bi aktivacija imala seemless experience, neophodno je da lokalni operater ima uspostavljenu saradnju/ugovor sa odredjenim SMS centrom/serverom, kako bi poruka stigla do Apple-a i vratila se korisniku.
    Problem nastaje sa prenesenim brojevima, jer Telenor, Vip i MTS sa razicitim SMS centrima imaju saradnju, a zbog phishing i spam SMS-ova odredjeni SMS centri su na black listi, pa poruke ili ni ne prodju do Apple centra, a cesce te poruke zapravo odu, ali aktivacioni SMS koji Apple salje nazad preko blacklistovanog SMS centra/servera ne prolazi u mrezu zbog firewall-a. Zbog toga se pokusaj aktivacije i naplacuje, jer je SMS zaista poslat i isporucen gde treba.
    Problem se dalje produbljuje, jer Apple nema obicaj da obavestava lokalne operatere o tome ako promene neki od SMS servera, a to rade maltene na dnevnom nivou

    Svaki korisnik koji se susrece sa ovim problemom zapravo moze samo da se nada da ce njegov aktivacioni SMS ipak proci od Apple ka njemu preko whitelist SMS centra.

    Inace, broj neuspesnih aktivacija iMessage i FaceTime je ravan statistickoj gresci.
    Ovo je zadnji post iz slicne time.
    A evo je i tema.


    iMessage & Telenor 2017
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app
    Tako da,mozda i nije uvek do operatera.
    Last edited by zikicz; 14-06-2020 at 13:16.

  16. #74
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Quote Originally Posted by iJoker View Post
    Ovo je zadnji post iz slicne time.
    A evo je i tema.


    iMessage & Telenor 2017
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app
    Tako da,mozda i nije uvek do operatera.
    Ama sve je to super
    Ali problem stoji
    najlakse je loptu sa jednog na drugog

    Kontaktirao sam telenor naravno odmah svaljuju na firmu kao da li radi sms ka inostranstvu
    "Radilo mi je na x pre mesec dana" kao da li su nesto menjali u firmi mojoj, ili je problem apple

    Uopste ne zele da ista provere
    Gledaju da ja motam resenje iako ce oni uredno naplatiti sve pokusaje aktivacije...

    Te te molim da ne branis operatera kog ne interesuju korisnici kamoli da ne pricam biznis korisnici...

    Oni su duzni da provere da li je sms otisao i da li su ga tarifirali

    Dalje je moj problem sa apple-om


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #75
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Aktiviranje iMessage/FaceTime

    Desava se da nije do provajdera, kao sto je vec bilo i kako je i pisano o tome u temi koju @iJoker citira , cak je i @mikenzi o tome pisao.

    Pored tog slucaja, pogotovo u pocetku, nasi odlicni provajderi su imali oznacen broj telefona preko koga dolazi aktivacija, koliko znam iz Irske gde im je server Albert, kao spam. To je razlog zasto jedno vreme nije prolazila aktivacija ni kod druga dva provajdera.

    Svakako ima svrhe kontektirati provajdera da provere u njihovom sistemu, iako sad to vec nema logike nakon toliko dugo prisutnog iMessage i FaceTime, ali uvek mogu nesto da previde tokom vec nekog update-a sistema.


    Takodje je bio problem i kod prebacivanja brojeva kod drugog provajdera.

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •