iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 139

Thread: iMessage & Telenor 2017

  1. #31
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default iMessage & Telenor 2017

    Ovo nema veze sa restore-om. Samo ponovo aktiviras a restore ne moras da radis.

  2. #32
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    On bi restore ponovo .....sokantno

  3. #33
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Ja bih da uradim restore zato sto mi je usage 4 h jedva. A kad uradim clean restore onda valja i aktivirati iMessage, a to kada zivis u Srbiji ume da bude problem.

  4. #34
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    To su dve razlicite stvari....usage ti zavisi od appova koj trosis.....ako odradis restore i vratis sve kao sto je bilo, nema garancije da ces popraviti usage.

  5. #35
    iPhoneBigFan tadic.d's Avatar
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Novi Sad
    Posts
    131
    Thanks
    406
    Thanked 143 Times in 46 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Evo da podelim i ja moje iskustvo sto se tice telenora i imessages:

    Na telefonu(iphone se) je bio ios 11.1 i stavio da intalira 11.1.1, kada zavrsio azuriranje ukucam passcode i mislim to je to medjutim tada krecu problemi.
    Izbaci mi poruku da aktiviram imessages(koji je pre toga bio aktivav), potvrdim sa OK i posle desetak sekundi stize mi sms
    IMG_0184.jpg
    Pomislim mozda se nesto zaglupio, uradim hard resset i probam ponovo, stize opet isti sms . Bilo je vec kasno, legnem da spavam.
    Sutradan ujutru probaj jos jednom, opet isto. U toku dana kontaktiram telenor da vidim da nije nesto do njih i krece standardna prica "nije do nas, mi ne mozemo da uticemo na to bla bla bla..."
    Pomislim moza je do kartice nesto, odem do telenora zamenim sim i opet isto(tu sam vec malo prso )
    Dodjem kuci sa posla shift+restore na 11.1 set up as new. Cim se upalio izbaci poruku da aktivira imessages ja potvrdim sa ok opet isiti sms
    Opet shift+restore ovaj put na 11.1.1 set up as new i pogadjate opet isti sms.
    Uzmem zeninu karticu (mts) ubacim u moj mob i prodje aktivacija bez problema na mom apple nalogu.
    Uzmem od drugara vip katicu isto prodje aktivacija bez problema.
    Uzmem od brata telenor katicu takodje prodje aktivacija bez problema.
    Ubacim cak i bonbon karticu i sa njom prodje aktivacija.
    Na kraju ubacim moju katicu u bratov iphone i sta mislite sta je bilo? NECE! Dobijem isti sms kao sa slike iznad.
    Na nalogu mi je taj broj na "reachable at" opciji i na Two-Factor Authentication
    Danas instaliram 11.1.2 pomislim mozda ce proci aktivaciju, kad ono .

    Vise nisam pametan i ne znam sta da radim. Posalo sam i telenoru sve ovo sto sam ovde napisao.
    Ne znam da li je bitno, broj sam pocetkom meseca prebacio iz mts u telenor i sve je normalno radilo dok nisam azurirao iso sa 11.1 na 11.1.1.
    Ako je neko ima slican problem ili ako imate neki, bilo kakav predlog sta da radim, a da nisam vec uradio bio bih vam veoma zahvalan

  6. #36
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Problem postoji odavno sa prenešenim brojevima. Nema rešenja. Ostaje ti da budeš uporan i da za to vreme koristiš Apple ID za iMessage ali vodi računa da ne krene da si uvećava račun zbog neuspelih aktivacija.

  7. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    tadic.d (18-11-2017)

  8. #37
    iPhoneBigFan tadic.d's Avatar
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Novi Sad
    Posts
    131
    Thanks
    406
    Thanked 143 Times in 46 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Hvala mikenzi. Vec sam “nakucao” 400-500 din. Iskljucio sam skroz imessages za sada.
    Reci mi samo da li se zna jel problem do nasih operatera ili apple-a?

  9. #38
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Mislim na obe strane ali teško da možeš da dobiješ bilo kakvu potvrdu toga od obe strane

  10. #39
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Dok sam bio u VIP-u nisam imao problema sa aktivacijom iMessage-a, svaki put je prolazilo iz prve...onda sam prešao u mts i kod njih je zezalo nekih 4-5 dana po prenosu broja i na kraju je samo od sebe proradilo i aktiviralo se i to se sećam da je bilo posle ponoci, pre toga sam pokušavao samo preko dana(sad da li ima neke veze zbog opterecenosti servera ko zna) ..od skoro sam u Telenoru i aktivacija mi je uspela iz prve... moj savet je da povremeno pokusavas, jedino je problem sto Telenor to naplaćuje, dok npr mts i VIP ne.

  11. The Following User Says Thank You to mp3player For This Useful Post:

    tadic.d (18-11-2017)

  12. #40
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    A zanimljivo da mts ne naplacuje tu aktivaciju.

  13. #41
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    44
    Posts
    37
    Thanks
    12
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Jes. Isti problem sam ja imao sa VIPom, kad sam preneo broj iz Telenora. 10tak neuspesnih aktivacija (koje mi vip posle kroz racun nije naplatio, kao castili me sto sam preneo broj - hvala na poverenju kazu, i skinu mi to sa placanja, lepo od njih). Medjutim, iskljucio sam ja imessage, video da nece, probao isto sve...

    Proslo 4-5 dana, cujem inace od drugara da kazu da ako puno puta zaredom pokusas aktivaciju, a prvih 1-2x nije proslo, apple server te ustvari "banuje" na par dana, jer misli da je SPAM.

    Bio nesto preko na par dana, spojio tih 4-5 dana da nisam pokusavao da aktiviram imessage i facetime, stigao na granicu i reko' daj da nadjem signal VIPa, da se javim mojima da ulazim u zemlju. Cekam ja tako da predjem, dosadno mi, i setim se, ma reko' daj da probam aktivaciju... kad ono prodje iz prvog!

    Tako da, definitivno, kad ne prodje prvh nekoliko puta, ne treba ponavljati proces, vec sacekati nekoliko dana, pa probati ponovo (1-2x max).

    Meni je tako prosla aktivacija, pa eto, mozda nekom pomognem.

    P.S.
    ko zna, mozda je i roaming pomogao. Promena mreze, inostranstvo, pa nazad u VIP, pa se aktiviralo. Ko ce ga znati!?

  14. The Following User Says Thank You to alexwolf For This Useful Post:

    tadic.d (18-11-2017)

  15. #42
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Znaci kad hocemo da aktiviramo imessage, samo treba da se pomolimo Bogu da u tom trenutku aktivacija radi, da se nadamo da ce nam operater "oprostiti sto nas je tukao" sa racunom i da skoknemo do najblize susedne zemlje na 5-6 dana? Stvarno je sramota sta nam Apple i provajderi rade. Takav stepen mazohizma kakav Srbi pokazuju prema Applu je impresivan. Ja mislim da kada bi neko u Applu znao kroz sta mi Srbi prolazimo sa nasim bednim standardom da bi koristili njihove proizvode, verovatno bi sediste premestili iz Kupertina u Beograd.
    Last edited by Didule; 18-11-2017 at 10:58.

  16. #43
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Svojevremeno su svi imali problem oko aktivacije. Ovo sa prenetim brojevima ima smisla jer isti problem i banke prave. Meni recimo u Intezi nisu stizali kodovi za mBanking jer mi je pisalo da sam u jednoj mrezi a ja bio u drugoj. Njih ne zanima prefiks nego bas provajder. Istina, to se resava lako i brzo na salteru, tako da eto, nije nemoguce da je to i ovde problem.
    Note 8 DS

  17. #44
    iPhoneBigFan tadic.d's Avatar
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Novi Sad
    Posts
    131
    Thanks
    406
    Thanked 143 Times in 46 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Quote Originally Posted by Didule View Post
    Znaci kad hocemo da aktiviramo imessage, samo treba da se pomolimo Bogu da u tom trenutku aktivacija radi, da se nadamo da ce nam operater "oprostiti sto nas je tukao" sa racunom i da skoknemo do najblize susedne zemlje na 5-6 dana? Stvarno je sramota sta nam Apple i provajderi rade. Takav stepen mazohizma kakav Srbi pokazuju prema Applu je impresivan. Ja mislim da kada bi neko u Applu znao kroz sta mi Srbi prolazimo sa nasim bednim standardom da bi koristili njihove proizvode, verovatno bi sediste premestili iz Kupertina u Beograd.
    Nije to problem samo kod nas. Posto imam taj problem malo sam guglao i naisao na iste probleme kod dosta ljudi iz raznih krajeva sveta koji su imali isti ili slican problem, neki su i od pre par godina. Dovoljno je samo da ukucas pocetk teksta iz one poruke koja mi stize stalno.

  18. #45
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: iMessage & Telenor 2017

    Govorio sam generalno o problemima koje ljudi iz Srbije imaju da bi koristili Apple proizvode, ukljucujuci i (ne)mogucnost da ih prisute, ali i aktivaciju imessage, borbu za tfa, nepostojanje appstore-a, nepostojanje mogucnosti da se ostvari garancija za apple watch i tako dalje i tako dalje...

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •