iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 6 of 6

Thread: Koliko je precizan apple watch za merenje udaljenosti?

  1. #1
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Koliko je precizan apple watch za merenje udaljenosti?

    Od kada imam apple watch poceo sam detaljnije da pratim broj predjenih koraka i km i dosta mi je bitno da je to koliko toliko precizno. Medjutim ovako odokativno mislim da je to preuvelicano i to dosta. To rpatim preko health aplikacije na telefonu. Ona ima sources i tu vidim da je registrovan watch i iPhone. Prvo sam mislio da svaki od njih meri posebno i zato se duplira. Medjutim posle sam procitao da to nije slucaj i da se koristi samo jedan izvor. Ipak, cini mi se da je ta kolicina predjenih km dosta preuvelicana. Desava mi se recimo da dnevno setam po kuci, iz sobe u sobu i eventualno odem da bacim ******, tipa 30 m od kuce i da mi na kraju dana stoji da sam presao 2-3 km, sto mislim da je nemoguce. Nije mi jasno ni to zasto uopste iphone postoji kao izvor za to merenje, kada je sat uvek na ruci i on vec to radi? Uporedjivao sam i izvore iz sata i iz telefona i nisam primetio da se poklapaju bas direktno, ali recimo kada znam da sam setao, sa satom i telefonom u dzepu, stoji mi recimo 10:10 - 0.08 km sa sata, a onda 10:11 - 0.05 km sa telefona, pa onda u recimo 10:12 0.07 km opet sa sata. Dakle nije mi jasno opet kazem zasto telefon uopste registruje ovo, kada je sat uvek na ruci i svakako t preciznije radi (valjda). Voleo bih da cujem da li se neko preciznije bavio ovim problemom i da li je ukapirao sta se odakle meri i kako to sve najbolje podesiti kako bi merenje bilo najpreciznije moguce.

  2. #2
    iPhoneBigFan Hertzog's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Rothera, Antarctica
    Posts
    472
    Thanks
    106
    Thanked 50 Times in 36 Posts

    Default Re: Koliko je precizan apple watch za merenje udaljenosti?

    Ma nesto tu ne stimma, i ja sam primetio slicnu stvar. Neki dan spremao po kuci, premestao namestaj i nije mi racunao ni minut vezbe, a sednem u kola odvezem vozim nekih par kilometara po gradu i on uracuna neko vezbanje.

    Neki dan mi pise da sam hodao 15km a istu tu duzinu predjem 2 puta i opet pokazivao u 100m razlike
    iPhone 12. MBP 13''. Apple Watch 5. iPad Mini

  3. #3
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Koliko je precizan apple watch za merenje udaljenosti?

    Pa ne znam onda sta moze, ako ovo ne moze, a to mu je prvenstvena namena. Ja sam ga testirao samostalno, dakle ajfon mi je na stolu, ne mrda, a po kuci napravim tipa 50 koraka i cekam da se update-uje. I manje vise on (sat) to pogodi. Medjutim, mislim da neki problem nastaje kada se nosi paralelno i ajfon, jer izgleda iako oni kazu da se uvek samo jedan uredjaj koristi kao izvor informacija, ipak dolazi do nekog preklapanja. I opet ono sto sam vec napisao. Nije mi jasno zasto uopste ajfon bilo sta meri kada je sat merodavniji, jer je stalno na ruci. Ili bar da moze da se iskljuci iz izvora za merenje. U svakom slucaju, ovo je ozbiljan fejl za epl, ako prodaju sat izmedju ostalog, kao uredjaj koji prati i brine o zdralvju, a nije u stanju da izmeri broj predjenih koraka.

  4. #4
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Koliko je precizan apple watch za merenje udaljenosti?

    Ja sam nosio sat par meseci i mogu da potvrdim ovo da ne meri bas tacno. Imas onaj test na youtube gde covek nosi jedan sat na levoj ruci a drugi na desnoj i totalno raicito meri u toku vezbsnja. Mislim da generalno ti meraci rade jos uvek lose zajedno sa heart rate.

  5. #5
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Koliko je precizan apple watch za merenje udaljenosti?

    Znaci puknes 400-500e na nesto sto ne radi ono sto jedino treba da radi. Smesno
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  6. #6
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Koliko je precizan apple watch za merenje udaljenosti?

    Tacno tako. Vecini je to kao neki modni detalj i sluzi za notifikacije.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •