iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: Apple watch silent mode

  1. #1
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Apple watch silent mode

    Stvar koja mi se ne svidja na aw, odnosno koja mi se ne svidja u interakciji sata sa telefonom, je silent mode. Kada aktiviram silent mode na satu, telefon je i dalje u normalnom modu, sto je po meni bas glupo. Telefon i sat su u najvecem broju slucajeva jednan pored drugog i prosto ne vidim situaciju u kojoj bi neko zeleo da mu telefon bude na ringer modu, a sat na silent modu. Ako ulazis negde gde ti treba silent mode, onda ti treba i za jedno i za drugo i obrnuto. Ja sam cackao sat, misleci da nesto nisam dobro podesio, medjutim ukapirao sam da na to ne moze da se utice. I sada ispada da kada negde ulazim gde ne sme da mi zvoni telefon/sat, umesto jednog uredjaja, moram da iskljucim dva. I umesto da mi sat olaksava zivot, on mi u ovom segmentu isti komplikuje.

    Postoje jos dve slicne opcije, a to su do not disturb i airplane mode. Mislio sam da moze to da zameni ovo prvo, ali ne moze. Do not disturb je ok, sve dok neko od favorita ne odluci da te pozove kada ne treba. Tako da ako si negde gde ne sme da ti zvoni telefon, a pozove te neko od favorita, u problemu si.

    Airplane mode je ok u tom smislu da moze da iskljuci sa mreze i sat i telefon. Medjutim tu postoji nekoliko drugih problema. Prvo, ako sa sata aktiviras airplane mode, on se aktivira i na telefonu i telefon izbugi vezu sa satom. Posle kad iskljucis airplane mode, posto sat nema vezu sa telefonom, moras telefon da opet vadis iz dzepa i iskljucujes airplane mode na njemu. Drugi problem sa ovim je sto ako ti se javi bilo kakav alarm, ili neki podsetnik na satu, tipa stand, breathe i slicno, to se i dalje cuje.

    Znaci ne razumem zasto je Apple napravio tako glupo resenu ovu opciju, da silent mode ne moze da aktivira silent i da telefonu, ili bar da to postoji kao opcija.
    Last edited by Didule; 06-03-2017 at 14:59.

  2. #2
    iPhoneBigFan nenad313's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Veliko Gradiste
    Age
    36
    Posts
    253
    Thanks
    68
    Thanked 141 Times in 87 Posts

    Default Re: Apple watch silent mode

    Iskljuci u do not disturb da primas pozive od favorita i resen problem..

  3. The Following User Says Thank You to nenad313 For This Useful Post:

    nenadjow (06-03-2017)

  4. #3
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Apple watch silent mode

    To ne mogu. Neophodno mi je da budem dostupan uvek favoritima, osim kada sam negde gde mi treba silent kada necu da mi telefon zvoni ni za koga. Dakle idealno bi bio da kada aktiviram silent na satu da se aktivira silen i na telefonu. Ne razumem u kojoj situaciji bi hteo da iskljucim zvuk na satu, ali ne i na telefonu.

  5. #4
    iPhoneBigFan Hertzog's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Rothera, Antarctica
    Posts
    472
    Thanks
    106
    Thanked 50 Times in 36 Posts

    Default Re: Apple watch silent mode

    Meni je telefon uvek na silent od kada sam uzeo sat, prosto ne vidim potrebu da zvoni kada sat vibrira na sve notifikacije, a i on mi je na silent modu. Tako da mi to u potpunosti odgovara
    iPhone 12. MBP 13''. Apple Watch 5. iPad Mini

  6. #5
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Apple watch silent mode

    Moze i tako, ali meni bi odgovaralo da mogu da boram kada zelim silent mode a kada ne i da radi na oba uredjaja, kad vec zahtevaju medjusobnu interakciju.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •