iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

  1. #16
    iNovajlija Ramone's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Age
    35
    Posts
    16
    Thanks
    20
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Quote Originally Posted by SG999 View Post
    Ja sam zamenio telefon i dobio isti problem posle 2-3meseci. Sad se na ovom manje desava. Menjacu ga ponovo ali tek na kraju garancije.
    Čitajući razne strane forume i članke, ja sam došao do zaključka da zapravo jako veliki postotak ovih telefona s vremenom dođe to toga da kućište (ili ekran) u tom predjelu počne “krckati” na određeni pritisak (navodno je kod prvih/ranijih serija uređaja to posebno izraženo), samo izgleda da malom broju vlasnika ovih telefona to smeta, tj. mali broj ljudi to doživljava kao neki “big deal”..
    Kao, ljudi objašnjavaju: “pa to vam je taptic engine, morate se naviknuti na to”... Brate, znam šta je klik taptic enginea, a šta je zvuk krckanja kućišta
    I, naravno, hrpu primjera sam pročitao gdje su ljudi dobili zamjenski/novi uređaj na reklamaciju – i nakon par mj. i s novim uređajem ista stvar..
    S druge strane, nisam naišao ni na primjere u kojima se ekran odljepio ili telefonu bilo nešto, ako bi ljudi nastavili “živjeti s tim”, glavni problem je što je ovo dosta iritantno kad ti to jednom zapne za uho..

    A meni evo garancija ističe za 16 dana.. nisam ni sam pametan šta da uradim..

  2. #17
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    reklamiraj... nista neces izgubiti telefon je u garantnom roku :-)

  3. #18
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    163
    Thanks
    111
    Thanked 117 Times in 64 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Moja sedmica plus je stara mesec dana i čuje se mnogo pucketanje. Šta da radim? Je'l se dobija novi telefon ili se lepi ovaj?

  4. #19
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Eno na prethodnoj strani @mikenzi kaže da naplaćuju 4000 da ti to srede. Možda negde napolju, neki apple Store, radi zamenu/popravku besplatno, ali ovde se plaća..
    Note 8 DS

  5. #20
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    163
    Thanks
    111
    Thanked 117 Times in 64 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Nema logike da naplaćuju, to je fabrički nedostatak. Isto kao kad bih kupio auto a fali mu neko staklo ili far i to mi u servisu naplate. Plus mora da se raskopa pola telefona da bi se to otklonilo.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Ike For This Useful Post:

    Ramone (23-09-2017),technobuba (23-09-2017)

  7. #21
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Nema logike i jeste fabrički nedostatak, ali se ipak naplaćuje (kod nas).
    Isto tako je napisao da iako telefon nije nikada otvaran pa da je to razlog, fabrički defekt može da se dokaže samo ukoliko apple objavi da je došlo do greške (čitaj zaboravili da zalepe bateriju ili šta god drugo) tokom proizvodnje. Iz ove formulacije je logično da iStyle radi samo ono što im se kaže a ostalo naplaćuju, dok Apple Store radi sve vrste popravki i logično da kod njih možeš proći bez plaćanja ukoliko utvrde da je fabrička greška.
    Note 8 DS

  8. #22
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    163
    Thanks
    111
    Thanked 117 Times in 64 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Moram prvo da mi zvanično kažu u I stajlu pa ću da vidim šta dalje.

  9. #23
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,951 Times in 2,129 Posts

    Default iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Da pojasnimo dodatno:

    Apple Servis nema takođe nikakve veze sa proizvodnjom i ni oni ne dokazuju fabričku grešku jer takođe nemaju takve mogućnosti. Fabričku grešku dokazuju inženjeri u proizvodnji. Razlika je samo u tome što Apple Servis može da radi apsolutno šta god hoće jer im se to ništa ne naplaćuje pa tako mogu i da zamene oštećene telefone, van garancije uređaje, da izdaju novije uređaje, da daju novi računar, tj. sve ono što mi sa dodeljenom licencom ne možemo. Samim tim procedura je da ono što Apple ne pokriva nama (plaća) iStyle Servis ne može uraditi besplatno za korisnika. Mi jesmo organizaciono dostigli jedan zadovoljavajući nivo reklamacija, uvažavamo sve što možemo, dosta smo fleksibilni ali to nikada nije bilo na naš trošak.
    Dobar primer je program zamene baterije za 6s. Hiljade ljudi je slalo mail i dolazilo u servis da se žali na bateriju. Svi su skoro odbijeni. Ali kada je Apple objavio program zamene zamenili smo preko 1000 komada i i dalje ih menjamo samo smanjenim intenzitetom.
    Da se vratimo na trake, proces je vrlo jednostavan: Korisnik se žali da ekran pucketa. Otvorimo ga i vidimo da nedostaju trake, naplatimo ugradnju ili dijagnostiku ako odbije korisnik. Ako su Trake tu, stavimo nove, ekrana krcka - reklamiramo. Ako su Trake tu, stavimo nove, ekran ne krcka vraćamo uređaj bez naplate.

    Dakle mi se ne bavimo istraživanjem, utvrđivanje, forenzikom kako je kvar nastao. Servis se bavi detekcijom i otklanjanjem, besplatno ako je takva servisna procedura ili uz naplatu, ako je takva procedura. Nadam se da sam uspeo da razjasnim.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Ike (23-09-2017),njikolaj (27-09-2017),password (23-09-2017),ukce (23-09-2017)

  11. #24
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Ja sam u Macoli zamenio bez problema. Ostavio u Macoli, nazvao me lik iz Servisa i rekao da ne zna da li ce proci ali ce pokusati. Rekao sam mu za sve ono sto na internetu pise i on je to dodao i prihvatili su bez problema. Dobio zamenski.

  12. #25
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,951 Times in 2,129 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Pa nisi zamenio bez problema. Vidiš da ti je rekao da ne zna da li će da prođe i da će pokušati. Svi će pokušati ali se ishod zna na kraju.

  13. #26
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    iphone 7 pucketanje ovo je mislim identican problem i tema, cak i klip koji je postavljen da opise problem isti.

    Znaci moj telefon je isto nov neotvaran i te trake mogu da nedostaju jedino ako ih nisu stavili u fabrici. Kod mene se ne cuje kad pristiskam oko dugmeta. Cuje se kad se telefon prisloni na uvo pa se pritisne i blagim "uvrtanjem" bukvalno isto kao kod devojke sa klipa.

  14. #27
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    163
    Thanks
    111
    Thanked 117 Times in 64 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Imamo isti problem. Nekad pucketa nekad ne. Nekad više nekad manje.

  15. The Following User Says Thank You to Ike For This Useful Post:

    ukce (23-09-2017)

  16. #28
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Meni uvek pucketa ako ga "uvrcem"

  17. #29
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,951 Times in 2,129 Posts

    Default iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Vidim da svi potencirate da telefon nije otvaran. Ja znam da telefon nije otvaran kada ga otpakujem iz kutije u radnji vidim da krcka i dam korisniku nov. Čim izađete iz radnje svako insistiranje da nije otvaran je nevažno jer nije dokazivo. Kad bi vi znali koliko ljudi dođe u radnju sa slomljenim ekranom i kaže 'tako je bilo u pakovanju'. Možda jeste, možda nije, ali je nedokazivo. Ima ljudi koji insistiraju da se uređaj otpakuje pred njima pa ga zagledaju po pola sata i to je meni OK. Želiš da se uveriš na licu mesta da je sve OK. Ali čim izađeš iz radnje tu je kraj. Garancija pokriva kvarove u proizvodnji. Pucketanje ekrana nije kvar... Možda vas iritira ali ne utiče na funkcionalnost uređaja. Možda je za vas to puno novca pa želite da za vaš novac dobijete uređaj koji ne pucketa ali to se takođe ne može uvažiti. Onda korisnici uglavnom potegnu priču o kupovini auta iz salona, kako je nešto škripalo pa su mu zamenili. Svako ima svoje procedure, svoje mogućnosti. Ja te procedure objašnjavam kako bi ste imali pravu informaciju. Ne morate da ih podržavate, prihvatate ili da se slažete sa njima ali pre dolaska u servis morate znati šta možete da očekujete...
    Last edited by mikenzi; 23-09-2017 at 13:45.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Ike (23-09-2017),Ramone (24-09-2017),lukizr (23-09-2017)

  19. #30
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: iPhone 7 Plus Pucketanje Ekrana

    Cekaj el moze onda da se telefon otvori preda mnom da i ja znam da trake stvarno nisu tu ukoliko fale?

    Drugo sto me buni sad

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Garancija pokriva kvarove u proizvodnji. Pucketanje ekrana nije kvar... Možda vas iritira ali ne utiče na funkcionalnost uređaja. Možda je za vas to puno novca pa želite da za vaš novac dobijete uređaj koji ne pucketa ali to se takođe ne može uvažiti.
    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Da pojasnimo dodatno:

    Da se vratimo na trake, proces je vrlo jednostavan: Korisnik se žali da ekran pucketa. Otvorimo ga i vidimo da nedostaju trake, naplatimo ugradnju ili dijagnostiku ako odbije korisnik. Ako su Trake tu, stavimo nove, ekrana krcka - reklamiramo. Ako su Trake tu, stavimo nove, ekran ne krcka vraćamo uređaj bez naplate.
    el moze ili ne moze da se reklamira ovaj problem, meni si ranije rekao da ne mogu da reklamiram. Sad se spominje neka zamena traka koja je besplatna ukoliko iste ne fale? Dok zadnji upis kaze da se ne moze uvaziti?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •