iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 53

Thread: Xiaomi Mi 3 TV box

Threaded View

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Xiaomi Mi 3 TV box

    Posto sam video na netu da mnogi hvale ovaj kineski android TV box (koji je u kategoriji jefitinijih oko 70 EUR), nabavih jedan preko ovdasnje (turske) internet prodavnice. Video sam na Amazonu i nekim drugim sajtovima da postoji tzv. internacionaalna verzija koja ima Android 6.0, 2GB RAM i 8GB ROM i podrzava 4K zeleo sam da ga probam i uverim se kako radi. Kada mi je stigao, shvatio sam da u stvari nisam doobio tu verziju, vec raniji model (kinesku veziju) koji ima 1GB RAM i 4GB ROM i radi na androidu 5.1.1. Oba android boxa spolja se ne rezlikuju, a na turskoj reklami nisu dali mnogo podataka o boxu tako da na kraju uzeh pogresno (a pomeenuta radnja nema novu verziju). Skoro sve aplikacije u boxu bile su na kineskom (puno sa njihovom IPTV i filmovima), tako da sam morao da na internetu nadjem uputstvo kako da ga preradim i bude na engleskom. Jedva sam nasao Shafa app, koji kad se instalira ima svoj launcher na engleskom, te sam se malo pomogao. Pokusao sa da ga root-ujem, ali za sada bez uspeha, posto u tome nemam skoro nikakvo iskustvo. Instalirao sam Kodi, Mobdro i Youtube i zacudjujuce sve vrlo dobro radi i mnogo je fluidniji nego sto je to bio slucaj sa nekim drugim android boxovima koje sam ranije koristio. Ova verzija ima Amlogic S905 Cortex A-53 64 bit 2.0 GHz Mali 450 procesor, a pretpostavljam da bi nova verzija sa boljim karakteristikama jos bolje radila. Ima jednostavan daljinski sa osnovnim funkcijama (bluetooth) koji sasvim solidno radi, po jedan USB i HDMI port. Posto je ROM svega 4GB, postoji opasnost da se memorija brzo napuni, tako da to moze da bude glavni problem (a nema slota za SD karticu). Nisam mogao da instaliram Google play store jer kako sam shvatio prvo treba da ga root-ujem. Moj zakljucak bi bio da svi koji narucuju slican android box obrate paznju da li je rec o internacionalnoj il kinskoj verziji, tj. treba uzeti onaj napredniji (Android 6.0, 2GB RAM i 8GB ROM) koji podrzava 4K. Inace, nova verzija ima slicnu cenu, tako da verujem da je to dobra investicija za niskobudzetni android box koji ima dobre karakteristike.
    IMG_3256.jpg
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following 2 Users Say Thank You to smera For This Useful Post:

    Cuksi (30-01-2017),bbrks (29-01-2017)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •