iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Xiaomi Mi 3 TV box

Hybrid View

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Xiaomi Mi 3 TV box

    Posto sam video na netu da mnogi hvale ovaj kineski android TV box (koji je u kategoriji jefitinijih oko 70 EUR), nabavih jedan preko ovdasnje (turske) internet prodavnice. Video sam na Amazonu i nekim drugim sajtovima da postoji tzv. internacionaalna verzija koja ima Android 6.0, 2GB RAM i 8GB ROM i podrzava 4K zeleo sam da ga probam i uverim se kako radi. Kada mi je stigao, shvatio sam da u stvari nisam doobio tu verziju, vec raniji model (kinesku veziju) koji ima 1GB RAM i 4GB ROM i radi na androidu 5.1.1. Oba android boxa spolja se ne rezlikuju, a na turskoj reklami nisu dali mnogo podataka o boxu tako da na kraju uzeh pogresno (a pomeenuta radnja nema novu verziju). Skoro sve aplikacije u boxu bile su na kineskom (puno sa njihovom IPTV i filmovima), tako da sam morao da na internetu nadjem uputstvo kako da ga preradim i bude na engleskom. Jedva sam nasao Shafa app, koji kad se instalira ima svoj launcher na engleskom, te sam se malo pomogao. Pokusao sa da ga root-ujem, ali za sada bez uspeha, posto u tome nemam skoro nikakvo iskustvo. Instalirao sam Kodi, Mobdro i Youtube i zacudjujuce sve vrlo dobro radi i mnogo je fluidniji nego sto je to bio slucaj sa nekim drugim android boxovima koje sam ranije koristio. Ova verzija ima Amlogic S905 Cortex A-53 64 bit 2.0 GHz Mali 450 procesor, a pretpostavljam da bi nova verzija sa boljim karakteristikama jos bolje radila. Ima jednostavan daljinski sa osnovnim funkcijama (bluetooth) koji sasvim solidno radi, po jedan USB i HDMI port. Posto je ROM svega 4GB, postoji opasnost da se memorija brzo napuni, tako da to moze da bude glavni problem (a nema slota za SD karticu). Nisam mogao da instaliram Google play store jer kako sam shvatio prvo treba da ga root-ujem. Moj zakljucak bi bio da svi koji narucuju slican android box obrate paznju da li je rec o internacionalnoj il kinskoj verziji, tj. treba uzeti onaj napredniji (Android 6.0, 2GB RAM i 8GB ROM) koji podrzava 4K. Inace, nova verzija ima slicnu cenu, tako da verujem da je to dobra investicija za niskobudzetni android box koji ima dobre karakteristike.
    IMG_3256.jpg
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following 2 Users Say Thank You to smera For This Useful Post:

    Cuksi (30-01-2017),bbrks (29-01-2017)

  3. #2
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    PlayStore mozes da probas da instaliras preko Google installera... imas uputstvo i linkove na xiaomitips.com
    Za ovo .com nisam siguran

  4. The Following User Says Thank You to rikee For This Useful Post:

    smera (29-01-2017)

  5. #3
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Xiaomi Mi 3 TV box

    Pa mozes li storage sa usb-a da iskoristis u nedostatku memorije?

  6. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    smera (30-01-2017)

  7. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Videcu. Za sada imam samo osnovni launcher na engleskom, a u settingsu ima jos nekih raznih foldera na kineskom, tako da ne mogu da protumacim o cemu se radi. Video sam na netu da nova verzija Mi boxa podrzava to da se bez problema aplikaicje stave na usb storage. Nisam ocekivao da cu dobiti model na kineskom pa da sada moram ekstenzivno da citam sa neta kako se vrse podesavanja itd. S druge strane, mozda cu tako nesto vise da naucim.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  8. #5
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Mislim da si za te pare mogao bolje da prodjes sa full amazon tv-om...samo ne mogu tacno da se setim da li podrzava 4K

  9. #6
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Pa fora je u tome sto on nije znao da ce mu stici ovaj mi3, nego onaj internacionalni sa 2gb rama androidom 6.0 i 8GB ROM 4k

  10. #7
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Xiaomi Mi 3 TV box

    Znam,ali svakako je za 70e amazon bio mnogo sigurniji izbor

  11. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Ma ja sam hteo bas Xiaomi Mi ali internacionalnu verziju posto su ga hvalili na netu da je za te pare najbolji, a mozda i od mnogo skupljih androida, ali eto napravih gresku. Inace ne oskudevam u sredstvima za gledanje Kodija i dr. video materijala. Imam Zotac (win 10) HTPC, Mac mini, Raspberry Pi2, Toshiba W-310, iPad Pro 9.7. Mogu da kazem da Kodi, kao i Live TV kanali dobro rade preko Mobdro app na njemu iako je samo 1GB RAM.
    Inicijalno sam hteo da internacionalnu verziju Mi Box narucim preko Geekbuying sajta (jer sam to ranije radio), ali oni prvenstveno rade preko Pay Pal, a u Turskoj su ga od prosle godine ukinuli, te mi sada Geekbuying ne zeli da prihvati kreditnu karticu dok im ne posaljem skeniranu karticu i pasos (sto ja ne zelim). Zbog toga, kupih u Turskoj i napravih gresku.
    Last edited by smera; 31-01-2017 at 16:27.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  12. #9
    iPhoneBigFan vdunic's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Žagubica
    Age
    44
    Posts
    234
    Thanks
    35
    Thanked 43 Times in 30 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Ja sam narucio na aliju tu internacionalnu verziju, cekam da mi stigne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  13. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Koliko sam video na Youtube, ta verzija radi super. Stavi Kodi i jos neke filmske i tv android aplikacije, pa javi kakva su iskustva.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  14. #11
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default Xiaomi Mi 3 TV box

    Razmišljam da uzmem ovaj uređaj pa me interesuju iskustva članova da li im se dopada, očekuje li se brzo nova verzija pa da sacekam ili..?

  15. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Ja sam jedno kratko vreme koristio Mi tv box, doduse cini mi se ranija verzija, samo 8gb interne memorije i 1gb ram (vidi ranije postove u ovoj rubrici). Ne znam koju verziju i sa kojim specifikacijama zelis da kupis. Ako je slicnih karakteristika, cinimi se da ima drugih android boxova koji bolji, napr. Beelink. Koliko se se secam, Mi box nema eternet port, tako da mozda treba traziti neki drugi (na sajtu Gearbest ima dosta raznih android boxova).
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  16. #13
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    Naručih upravo Xiaomi Mi Box S, što je poslednja generacija ovog uredjaja.

    Naručio sam preko GearBest-a i uštedeo $34 korišćenjem kupona koji delim sa vama. Probajte da li radi, ako ste planirali da kupite...


  17. #14
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    I koliko te je na kraju izašao?

    U zdravlje da služi kad stigne..

  18. #15
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Xiaomi Mi 3 TV box

    $55,99

    Hvala, druže.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •