iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 14 of 14

Thread: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

  1. #1
    iPhoneBigFan Atomski mrav's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    101
    Thanks
    33
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Dakle pozovem nekog, otvori vezu, ali niti cujem sagovornika niti on mene cuje. Probao sam i sa slusalicama i isti je efekat. Onda obavim par poziva sasvim normalno.

    Od juce mi se desilo sa istom osobom nekoliko puta a danas i sa drugim razgovorima. problem je sto se random desava, ne mogu da utvrdim zakonitost.
    Sw 10.2. Skoro sam bas radio clean restore i set up as new. Gasim telefon svakih dva tri dana.

    Da li jos neko ima slicne simptome?

  2. #2
    iEntuzijasta milan.gradinski's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    47
    Posts
    66
    Thanks
    19
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Ista situacija i kod mene, možda je do mreže. Ja sam na 063, koja si ti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    iPhoneBigFan Atomski mrav's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    101
    Thanks
    33
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    064. Ali oba broja sa kojima sam imao probleme su u 063 mrezi. Ali se pozivi nisu ostvarivali sa iste bazne stanice.

  4. #4
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Pitanje je da li je do mreza problem...
    Mozda je do telefona...
    Mozda nesto trenutno sa mrezama...vrlo je tesko precizirati

  5. #5
    iPhoneBigFan Atomski mrav's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    101
    Thanks
    33
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    upravo to, ne vidim metriku ni zakonitost, a ne bih cimao ljude iz istyle servisa ako ne mogu tacno da im dokazme sta je problem da vidimo da li je do hw. Viidm po forumu da su se sporadicno javljali ljudi sa slicnim probemima i da je savetovan servis i zamena uredjaja, ali bez dodatnih informacija

  6. #6
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Za pocetak prati i ako si u mogucnosti isprobavaj druge kartice i druge operatere da vidis da li je problem do telefona ili do operatera...ali ja vise tipujem na telefon iskreno,jer da je do operatera javilo bi se sigurno jos dosta ljudi da pita to isto

  7. #7
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Meni i vecini ljudi koje znam sa mts-a se desava nesto slicno. Kod uspostave veze se ne cujemo na kratko ili jedan ne cuje drugog na par sekundi kod uspostave ili tokom tazgovora. Jos cesce se desava da prekida, secka u toku razgovora. Zakljucili smo da je do mreze jer nam nelogocno da svima losi telefoni.

  8. #8
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Quote Originally Posted by kursula82 View Post
    Meni i vecini ljudi koje znam sa mts-a se desava nesto slicno. Kod uspostave veze se ne cujemo na kratko ili jedan ne cuje drugog na par sekundi kod uspostave ili tokom tazgovora. Jos cesce se desava da prekida, secka u toku razgovora.
    Ja sam to primetio kod je drugar uzeo iPhone 6+. Prvo smo mislili da je do mts-a jer smo obojica u istoj mreži. Mesec dana sam i ja uzeo iPhone 6, a problem je postao intenzivniji jer mi se isto dešavalo i kad druge zovem koji su i u mts i u drugim mrežama. Kasnije kada sam uzeo drugi telefon, problem je nestao sa ostalima, ali tog drugara koji i dalje koristi isti taj 6+ (drugi aparat ali isti model) kada zovem i dalje imam tih sekund ili dva praznog prostora dok se veza ne uspostavi.
    Mi smo došli do zaključka da je problem u 6 i 6+, ne znam za kasnije verzije telefona, ali je simptomatično da se nam se obojici na tim telefonima to dešava.

    Moj predlog, ako imate neke druge telefone, ubacite svoje kartice i obavite par poziva, čisto da proverimo da li je ova teorija tačna ili ne.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Note 8 DS

  9. #9
    iEntuzijasta milan.gradinski's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    47
    Posts
    66
    Thanks
    19
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Kod mene se to dešavalo juče, danas sve normalno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Ja sa kim god pricam u Kragujevcu,a da je na mts-u stalno nam secka i puca veza...kvalitet mreze je jednostavno ocajan...optimalna pokrivenost takodje nije odradjena...
    Ali ovo sto se desava ne znam kako da resite osim da isprobate sve kartice i testirate pa sistem eliminacije

  11. #11
    iPhoneBigFan Atomski mrav's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    101
    Thanks
    33
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    cekajte, vi sad pricate o nekoliko stvari. To kasnjenje signala za sekunda, dva je odavno. O seckanju i pucanju veze je do mreze, jer je los handoff sa jedne na drugu baznu stanicu.

    Moj problem ne nestane nakon sekund dva, vec moram da raskinem vezu.

  12. #12
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Quote Originally Posted by Azimuth View Post
    Ja sam to primetio kod je drugar uzeo iPhone 6+. Prvo smo mislili da je do mts-a jer smo obojica u istoj mreži. Mesec dana sam i ja uzeo iPhone 6, a problem je postao intenzivniji jer mi se isto dešavalo i kad druge zovem koji su i u mts i u drugim mrežama. Kasnije kada sam uzeo drugi telefon, problem je nestao sa ostalima, ali tog drugara koji i dalje koristi isti taj 6+ (drugi aparat ali isti model) kada zovem i dalje imam tih sekund ili dva praznog prostora dok se veza ne uspostavi.
    Mi smo došli do zaključka da je problem u 6 i 6+, ne znam za kasnije verzije telefona, ali je simptomatično da se nam se obojici na tim telefonima to dešava.

    Moj predlog, ako imate neke druge telefone, ubacite svoje kartice i obavite par poziva, čisto da proverimo da li je ova teorija tačna ili ne.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Simptomi se desavaju i na drugim brendovima, meni se licno desavalo i na ip5, ip6, ip6s i na gnex-u, drugaru se desava na nekom lenovo. Npr. pozove me neko, secka ne moze da se prica. Prekinem pozove me ponovo normalna veza. Fora je sto se ne dasava stalno, nema pravila kad zeza. Verovatno je do mreze al ajde ne smem da potisem.

  13. #13
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    Bitno da nam uzimaju lovu, a usluge kriminalne... jbg...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Note 8 DS

  14. #14
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: otvori vezu ali niti me cuju niti ja cujem

    to sto pominjete da puca veza i da secka dok pricate se meni desavalo na mts-u. od decembra sam u telenoru i nemam tih problema, bar za sada ja sam u bg-u ima delova grada u kojma mts ne radi skoro uopste, tipa u kuci kod nekoga do delova celih ulica. mislim da mts hoce namerno da uniste da bi ga prodali za manje pare. to je moje misljenje, da ne idem dalje u off...
    na mts-u sam u bg-u ima mesta da mi se pali gprs za internet sa telenorom za sad u 80% slucajeva stalno pise 4g i ostalih 20% mi je bilo 3g. tako da probaj da prebacis karticu u drugi fon i drugu lokaciju. cisto za svaki slucaj. da bi bio siguran do cega je....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •