iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

  1. #1
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    E pa vreme je lagano da krenem da piskaram.


    Stojim na prozoru i cekam........prolazi vreme.........i onda buuuuuummmmmm ….kamion Tehnomanije se parkira ispred kuce


    Izlaze dva momka, krenu pozadi, otvaraju vrata kamiona i cujem jednog kako kaze , auuuu ****kolika kutija.....
    Normalno u ovakvim situacijama ne ceka se da zazvoni zvonce na ulaznim vratima, nego se momentalno sjuri napolje, kutiji u susret, ne bi li se momcima pokazao pravi put do mesta istovara u dnevnoj sobi. I tako i bi.....momci istog odmah otpakovase i izvadise napolje, pa na veliki trosed, da se malo odmori i da se izjednaci temperatura.....bio jadan na ladnom


    Ajde prvo da vidim kako je to uopste napravljeno.....mogu da vam kazem samo jedno....vrhunski industrijski dizajn! Tacka.!....zaista lici na Apple izdanja iz najboljih vremena.....panel je 1 cm debljine, sa interesantnom srebrnom trakom po celoj duzini. Na panel je sam dodat malo deblji deo elektronike na donjem delu. Napajanje je odvojeno od TVa, kao kod lap top makina i prilicno je glomazno, ali srecom, kabl je dovoljno dugacak da doticna batina moze da se sakrije iza police ili kako god.


    Ali kao i obicno, niko ne ume da odradi posao do kraja.....mora da se desi neka glupost.... glupost koja mene licno jako pogadja....mislim, resiva je, pa cu to i uraditi, ali zaista mi je neobjasnjivo koji genije je to smislio.


    Daklem, kao sto se da primetiti, HDMI 1 input i ono sto mene najvise pogadja, opticki digital audio out, su direktno na zadnjoj strani, nepogresivo upereni u zid, tako da oni (moj slucaj) koji kace TV na zid, mogu da se slikaju sa ovim prikljuccima. Jednom recju zalosno. Pogotovo, ako se uzme u obzir, da su svi ostali, 3 x HDMI, 3 x USB, LAN i svi antenski ulazi za tunere, tacno gde treba ….sa strane i uvek dotupni. Ne znam sta je bila ideja, ali meni je svakako neobjasnjivo.
    Inace postolje je takodje vrhunsko i malo mi je zao sto ga nisam upotrebio, ali TV i na zidu izgleda woooowwwww. Ivica se prakticno ne vidi....ispada kao da gledam u dzinovski pokretni poster


    E pa kad smo sve lepo povezali, okacili o zid, dosao je svecani trenutak. U daljinski su stavljene baterije i krenulo je paljenje. Uzgred, da ne zaboravim, daljinski je, meni bar, idealan.....lagano gumirana povrsina i bez dugmica koji izlaze iz baze. Da da, sve je samo jedna povrsina sa ispupcenjima, gde su kao dugmici, Izvanredno!!!


    Paljenje trajeeeeeeeeee. Masina dolazi sa Android 5.1.1 i prvo paljenje....nisam merio egzaktno, ali procenjujem na min. 10 minuta. Posle toga je usledio update firmware-a, koji traje jos jedno 20 minuta. Daklem, posle jedno pola sata, pojavio se menu na ekranu.


    Android


    Radi.....tu nema vise sta da se kaze. Interesantno i zapravo dobro.....zaista ne secka u operacijama, mozda je malo sporiji, ali ne smeta u normalnom radu i funkcijama. Nema klasican desktop, kao recimo neki tablet ili telefon, ali svakako je dovoljno pregledan za kretanje izmedju opcija. Citao sam na netu mnogo o tome da Android zeza (razumeo bih svakako zasto ) ali u ovom slucaju ja nemam primedbi. Mozda zato sto su te primedbe vezane najvise za ugradjene tunere, liste kanala i sl. sto zapravo sa nama ovde u Srbiji nema nikakve veze, Spoljni izvori su spojeni za TVom sa HDMI kablovima i to je to.


    Ono u sta nisam bio siguran, a ipak sam rizikovao, je USB tastatura. Mogu sam da kazem da je Logitech K400 Plus potpuno kompatibilna. Bez greske I jos jedna divota....telefon, u mom slucaju iPhone SIX, sa instaliranom aplikacijom Video & TV Side View postaje vhunski remote za TV.


    Ok, toliko o HW-u.


    Sad krece prolazak kroz pakao.........kako nastelovati sliku. Kombinacije su jednostano bezbrojne. Evo posle 3 dana stelovanja, nisam jos stigao do kraja. Ili bolje receno, do slike koja pravi najbolji kompromis, bez obzira na prikazani material.....SD, HD, sport, filmovi......itd.
    Izostavio sam ovde 4K, jer je taj mod za sebe. TV cim dobije 4K sadrzaj na konzumiranje, momentalo se prilagodjava istom. 4K prikaz je blago receno nestvaran. Demo snimci sa Youtube su brutalni. Zaista pravi spektakl i o tome ne treba trositi reci. Nadam se samo, da ce kako vreme prolazi, biti sve vise i pravog 4K materiala za gledanje u vidu filmova, serija i sl.


    Situacija se dramaticno menja, kad se vratm nazad na SD/HD. Definitivno treba puno vremena da se sredi sve kako treba. Necu opisivati koja su to setovanja (postoji takodje dovoljno predloga za setovanje slike i na netu, u raznim review-ovima) obzirom da vaze samo za mene. Siguran sam da bi ta setovanja kod nekog drugog izgledala drugacije. Plus, sto sam dodatno hendikepiran, jer sam godinama gledao Pioneer plasmu, za koju smatram da je i dan danas etalon prirodnih boja.
    Citajuci negativne komentare o navodnoj losoj crnoj boji i nejednakom pozadinskom osvetljenju (TV je IPS panel, sa Edge LED osvetljenjem), moram priznati da sam se malo plasio da li cu pogresiti pri izboru, ali sad definitivo mogu da kazem da nisam pogresio. Ja ne znam, koji su to majstori koji rade testove, ali ili imaji orlovski vid, ili su dileje. Ja licno, nisam video do sada nista od toga sto oni opisuju kao nedostatke. I cenim da ce tako i ostati.
    Jedino sto sa prilicnom sigurnoscu mogu da kazem da kompletan dozivljaj slike ovog televizora vuce malo na tamnu stranu, sto iskreno smatam vise prednoscu, nego manom. Da vuce na svetlije, bilo bi jos plasticnije i jos neprirodnije.


    Sve u svemu, vise sam nego zadovoljan sa ovom kupovinom i nadam se da ce kako vreme prolazi, zadovoljstvo rasti sve vise.
    Uzgred, da ne zaboravim....iskoristio sam priliku i registrovao se na Netflix.....moram reci, servis zaista obecava......videcemo.....



    Eto, toliko za pocetak. Bice sigurno jos dodatnih komentara, ali za 3 dana koliko je u kuci mislim da je dovoljno
    Last edited by bbrks; 21-12-2016 at 13:28.

  2. The Following 10 Users Say Thank You to bbrks For This Useful Post:

    .stefan (21-12-2016),Cuksi (21-12-2016),DSA (21-12-2016),Igor88bg (20-12-2016),SG999 (21-12-2016),bobanbg9 (20-12-2016),komsa (20-12-2016),mikikv (21-12-2016),zabrljanje (20-12-2016),zikicz (20-12-2016)

  3. #2
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Kakva AZDAJA!!!
    Cestitke,jos jedared!

  4. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    bbrks (20-12-2016)

  5. #3
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    pravi izbor, svaka cast, odlican opis ovog odlicnog uredjaja... malo off jel mu stekce tastatura? Sala :-P Nek te lepo sluzi:-)

  6. The Following User Says Thank You to Igor88bg For This Useful Post:

    bbrks (20-12-2016)

  7. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Jel mozes da zakacis Logitech kameru npr? Ja probao na Sony ali bez Androida i nije islo, samo Sony Kamera.

  8. The Following User Says Thank You to SG999 For This Useful Post:

    raykard (21-12-2016)

  9. #5
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Kolko bese velicina panela?
    I jel si im dao da sednu na fotelju kad su se okrepljivali posle nošenja?

  10. #6
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    55 incha i ne nisam im dao

    SG999, ne nisam kacio kameru, a i necu.

  11. #7
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Ma necu ni ja nego sam probao samo, ja sam zadovoljan mojim sonijem i dobijam jos uvek update-ove. Samsunga sam kupio i rekao nikad vise.

  12. #8
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    @bbrks daj neku sliku okacenog na zid da vidimo kako to izgleda, meni je tv na stalku al se lomim i ja da ga okacim jer mi je prethodni tv bio na zidu al se plasim malo veliki 55 - ica da se ne otkaci nesto ovo ono. U zdravlju neka sluzi Sony je Sony. Meni je recimo poceo da koci malo u aplikacijama rcm you tube malo zeza nece uvek da radi otkako sam update-ovao soft u njemu. Kakva je situacija kod tebe jel sve radi bez stucanja i pucanja ?

  13. #9
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Evo imam jednu usput na lageru. Ne znam bas, malo je mracna. Inace nemam problema posle update-a. Bas sam juce gledao 3 epizode na Netflixu. Direktan stream wireless. Bez greske.
    Last edited by bbrks; 21-12-2016 at 16:41.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to bbrks For This Useful Post:

    giannsi (21-12-2016),mikikv (21-12-2016)

  15. #10
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Ok, hvala za fotku probacu i ja veceras na Netflix-u kako radi.

  16. #11
    iPhoneBigFan swimmer's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Beograd
    Age
    44
    Posts
    392
    Thanks
    127
    Thanked 760 Times in 262 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi


    Moj sony 65xd9305 okacen na zid. Bez problema stoji. 4k klip s youtube je na njemu prikazan


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  17. The Following User Says Thank You to swimmer For This Useful Post:

    mikikv (21-12-2016)

  18. #12
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    E pa dobro onda ljudi onda i moj tv ide na zid koliko ovih dana, hvala drugari.

  19. #13
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Evo bacio sam gore bolju sliku. Cisto da se ne predomislis

  20. #14
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Kacimo ga na zid, bice busi busi xa xa xa xa

  21. #15
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: SONY KD55-XD8505 Prvi utisci - Review u najavi

    Koliko kosta? Svidja mi se mnogo tv.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •