iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: Ne mogu da uradim backup iPhona - there is not enough free space on this computer

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    34
    Thanks
    11
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Angry Ne mogu da uradim backup iPhona - there is not enough free space on this computer

    Poslednji mesec dana ne mogu da uradim back up iPhona preko iTunes-a. Svaki put izbacuje gresku "iTunes could not back up iPhone because there is not enough free space od this computer to save the backup". U pitanju je iPhone 6S 64GB iOS 10.1.1, i kompjuter MacBook PRO mid 2012 na macOS Sierra. Na HDD imam cca 150GB slobodne memorije, tako da je nemoguce da nema dovoljno prostora. Purgeable memorija zauzima nesto vise od 1gb, tako da ni to ne bi trebalo da bude problem. Da li je neko imao slican problem, i kako ga resiti? Preko iclouda hoce da odradi backup.

    Hvala unapred.

  2. #2
    iSrbijaLegend Pavle's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,383
    Thanks
    281
    Thanked 572 Times in 508 Posts

    Default Re: Problem sa back up-om iPhona

    Imao sam slican problem, u pitanju je isto sinhronizacija telefona sa iTunes-om na macOS Sierra... Trazio sam na internetu resenje, ali ga nije bilo, odnosno bilo je raznih resenja, ali nije ni jedno resilo moj problem.
    Meni je izbacivao i ovu, ali i jos 2-3 druge poruka na iTunes-u...
    Ja sam cekao mozda malo jace od mesec dana i samo se resilo, kad sam vec mislio da mu nema spasa...
    Proveri verziju iTunes-a, skini najnoviji, uradi reinstalaciju iTunesa, promeni USB port za sinhronizaciju...
    iPhone 3G & 4 & 5S...& MacBook Pro...iPod shuffle

  3. The Following User Says Thank You to Pavle For This Useful Post:

    mika89 (12-12-2016)

  4. #3
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    34
    Thanks
    11
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Problem sa back up-om iPhona

    Sacekacu jos malo, da vidim da li ce se problem resiti sam od sebe. Jedina opcija koja ne dolazi u obzir, je reinstalacija iTunes-a. Imam nekoliko playlista koje sam kreirao i mesecima dopunjavao u iTunes-u, i zaista nema sanse ispocetka to da radim.
    Jedino ne znam da li je dobro da odradim OTA update na 10.2, umesto preko iTunes-a, i da tako rizikujem i mozda resim problem...

  5. #4
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Ne mogu da uradim backup iPhona - there is not enough free space on this computer


  6. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    mika89 (12-12-2016)

  7. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    34
    Thanks
    11
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Ne mogu da uradim backup iPhona - there is not enough free space on this computer

    Izasao update za iTunes, odradio sam OTA update iPhona na 10.2 i sada bez problema radi backup.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •