iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: imessage ne radi u VIPu

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2016
    Age
    29
    Posts
    8
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default imessage ne radi u VIPu

    Cao ljudi, meni se desila jedna vrlo neprijatna situacija pa bih volela da mi se javi neko kome se mozda desilo nesto slicno, nisam uspela da nadjem temu ovakvog tipa pa oprostite ako se ponavljam, unapred zahvalna

    Dakle, kupila sam iphone 6 pre godinu i po dana u Americi i kada sam se nakon mesec dana vratila stavila sam svoju Telenor karticu u njega i nisam imala apsolutno nikakvih problema niti sam bilo sta morala dodatno da namestam. Zatim pre nekih 15 dana odlucim da mi Telenor vise ne odgovara i odlucim da se prebacim u neku drugu mrezu, da skratim pricu devojka u hendy-ju me ubedi da je VIP bolji od MTSa, medjutim kada sam pre otprilike nedelju dana ubacila vipovu karticu u telefon automatski mi je broj telefona odbacen na imessage-u i face time-u, ja sam pomislila da ce se to srediti kroz dan-dva pa nista nisam cackala, medjutim to se oduzi na 4-5 dana ja pogledam po internetu do cega bi to mmoglo da bude i sve sto sam nasla sam probala (gasila palila imessage i face time, apple ID, restartovala telefon bezbroj puta, vratila telefon na fabricko podesavanje, cak sam probala i da napravim novi apple ID) ali jedino sto sam uspela da uradim jeste da nekako vise ne mogu ni obican SMS da posaljem. Zatim sam kontaktirala apple i oni su mi rekli da to ne bi trebalo da se desava i da je greska kod moj provajdera (naravno da su mi proverili sve na apple ID kako nije do toga). Ja sam sutradan otisla do VIP-a ali tamo se nije nasao niko strucan da mi sa ovim problemom pomogne, vec su me uputili u Macolu recima da sam ja jedna od mnogobrojnih osoba koja im je dosla sa istim problemom u zadnjih nekoliko dana i da greska nije do njih vec do IOS 10.1.1 softvera, te da ce mi strucna osoba u Macoli to i potvrditi. Ja sam odmah otisla do Macole i kada sam decku pokazala moj problem, rekao mi je da je sve sa mojim telefonom u redu i da ustvari VIP nema direktan ugovor sa apple-om pa da njihova mreza ne moze da podrzi to i da se njemu takodje javilo dosta osoba sa istim problemom ali da su sve te osobe iz VIPa ili Telenora. Ja sam se nakon toga vratila do istog VIPa i "specijalisti za iphone" koji me je poslao u Macolu rekla sve to na sta je on meni prevrnuo ocima i rekao da je to cista glupost i da oni imaju ugovor, i kako je problem ili do mog telefona ili do softvera ali nikako do njih (da naglasim da ni u jednom trenutku nije pogledao u moj telefon o cemu se konkretno radi vec je na slepo pricao sve to). Naravno da sam ja besna izasla iz VIPa, spremna da se sutradan vratim sa ugovorom i ponistim ga, ali sam za svaki slucaj stala na trafiku i kupila pripejd karticu MTSovu da proverim da li se ista stvar desava i sa drugom karticom koja nije njihova buduci da mi je decko u macoli rekao da se nijednom MTS korisniku to ne desava jer imaju direktan ugovor sa apple-om, i cim sam dosla kuci stavila je, naravno sve je proradilo (i SMS, i imessage i face time). Moram da naglasim takodje da dok mi je Vipova kartica u telefonu ja nemam uopste opciju celular data network dok sa MTSom ta opcija postoji.

    Ja sam sad u procesu raskidanja ugovora sa VIPom ali oni meni i dalje tvrde pazar kako je greska na mom telefonu (iako radi najnormalnije sa karticom drugog provajdera) a ne do njih, jer kako oni kazu osobe koje su kupile iphone kod njih taj problem nemaju. Bila bih vrlo zahvalna ako bi mi se javila neka osoba koja ima istu vrstu problema i (ili je samo) kupila iphone telefon kod njih kako bih malo razresila ovu misteriju.
    Last edited by Malamija; 09-11-2016 at 22:07.

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Prvi put cujem za taj problem na VIP mrezi, ovde cak ima tema za taj problem na mts mrezi...da li si probala drugu VIP karticu?
    Sto se tice ugovora niko od njih nema ugovor sa Apple-om koliko ja znam, npr. za reklamacije VIP salje iphone telefone u Begram servis a oni prosledjuju dalje

  3. The Following User Says Thank You to skiper For This Useful Post:

    Malamija (11-11-2016)

  4. #3
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Prvo, dobrodosla na forum

    Drugo, misterije nema i sigurno je greska do VP-a, tacnije, njihove kartice. Da li si trazila da ti zamene karticu?

    Ima mnogo korisnika na forumu koji su na VIP-u i nemaju taj problem.

    Probleme sa iMessage aktivacijom su imali i MTS i Telenor korisnici a greska je bila i do provajdera a u jednom slucaju, verovatno i do Apple-a.

    Ono sto sigurno mozes da probas je da trazis da ti zamene karticu i da sa njom probas.

    Nadam se da ce se javiti ovde ljudi koji su imali slican problem i napisati kako su ga resili ali najlogicnije je, za pocetak, da probas sa zamenom kartice.

    VIP necu da komentarisem da ne bi isli u off topci a definitivno si pogodila i mesto za temu i naslov teme, sve je kako treba i svaka cast za novog clana

  5. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Malamija (11-11-2016)

  6. #4
    iPhoneBigFan djole1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Trstenik
    Posts
    133
    Thanks
    184
    Thanked 335 Times in 104 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Ja sam u vipu od pocetka kad su poceli sa radom nikad nisam imao problema sa imsg i facetime od ip4 do ip7 i pre 10tak dana sam menjao telefon i sve radi bez ikakvih problema cak i kod zene na ios10 ip6s i opd caleta na ip6(ios10) nema problema sve radi super....moguce da je do tvoje kartice...probaj da ti daju novu mozda sa novom proradi ili uzmi prepaid na trafici vip i probaj sa njom....


    Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
    iPhone 15 Pro | iPad Air 3

  7. The Following User Says Thank You to djole1989 For This Useful Post:

    Malamija (11-11-2016)

  8. #5
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    I trazi 4G karticu obavezno.....

  9. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    Malamija (11-11-2016)

  10. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2016
    Age
    29
    Posts
    8
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Joj kako je ovaj problem trajao danima ja sam pokusala to sve da obuhvatim a da bas post ne bude kilometarski. Rekao je meni taj decko u Macoli da im trazim novu karticu jer je najverovatnije do toga, mada meni u VIPu nisu hteli da daju taj dan novu karticu jer ugovor nije na moje ime nego na moju mamu sto je meni opet nebuloza ako je moglo time da se resi sve odjednom, tako da sam ja sutra otisla sa mamom i na licu mesta su mi dali zamensku karticu u Hendy-ju i ni ta kartica nije radila, zatim sam stavila i karticu moje majke koja je VIPova (tj sa njihovom ekstenzijom 060) misleci da je mozda problem zato sto sam prebacila svoj stari Telenorov broj ali ni ona nije radila. Mislim skroz zbunjujuca situacija, ali opet u celoj toj prici VIP je apsolutno neprofesionalan ispao pa mi je to ustvari glavni razlog zbog koga zelim da ponistim ugovor sa njima, da me setaju pola dana a niko mi cak i ne pogleda telefon ili proba nesto da uradi pa se jos brecaju sto zelim novu karticu kako bih isprobala sve opcije a i oni su mi u VIPu pomenuli prvo kako im se pojavilo dosta ljudi sa istim problemom u prethodna dva-tri dana pa zakljucuju da je do novog softvra a sa druge strane mi kazu kako je do mog telefona, sve mi je to izgledalo kao da oni znaju vrlo dobro da je problem do njih ali meni pokusavaju da zamazu oci tim pricama misleci da sam guska neka koja se ne razume ni u sta.

    Svakako ljudi hvala vam puno na savetima!

  11. #7
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default imessage ne radi u VIPu

    VIP nije ni V od VIP, Odkada sam presao na Telenor nemam glavobolje vise. Jedino sto mi je glupo kod telenora da dobijem poruke za reklamaciju uredjaja predhodnog vlasnika broja koji je imao uredjaj uz to. Malopre promenio broj i nadam se da cu imati mir. Telenor ili MTS, sta ti se vise svidi.

  12. #8
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Imam isti problem sa telenor karticom. Preko broja telefona nikako ne mogu da aktiviram iMessage, vec samo preko AppleID, i onda kad se dopisujem s nekim ko ima iPhone on meni salje poruke na broj telefona a ja toj osobi odgovorim otvara se nova konverzacija sa mojom email adresom i to me uzasno nervira, nije do verzije iOS jer ja imam 9.3.5 i isto mi ne radi, ja sam takodje zvao operatera i rekli su mi da to nije do njih, nemaju oni veze sa tim, do mog uredjaja je, ja sam sa Apple sajta sve korake uradio i idalje nece, dok recimo u Austriji mi se aktiviralo koliko sam karticu ubacio u telefon.
    Evo čak sad i dok sam pisao ovo izleteo mi je onaj prozor za iMessage


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  13. #9
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Ja sam isto na Telenoru i probao sam aktivirati sada i uspelo je, jel vredi taj imessage nesto ili da deaktiviram?

  14. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Mislim da nije do vipa...to može da ti se desi kod svakog operatera... dok sam bio u Vipu nisam imao problema sa aktivacijom iMessage-a...kad sam prešao u mts imao sam problem ...koji se rešio sam od sebe...jednostavno je proradilo...(već sam pisao u drugoj temi, da je proradilo kada sam aktivaciju pokušao posle ponoći, tako da eto, probaj to, možda pomogne)

  15. #11
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Evo situacija je sledeca: Kada deaktiviram i zelim ponovo da aktiviram iMessage izbaci mi kao da je doslo do greske, da pokusam ponovo. I kada ja kliknem "OK" ispod iMessage ove prve opcije stoji kao da se ceka na aktivaciju i ja mogu da koristim iMessage ali preko iCloud adrese, ne preko broja telefona. Dok je kod sestre na telefonu potpuno normalno.

    Evo kako stoji kod sestre:



    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  16. #12
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Probao ponovo i opet je uspelo. Stvarno ne znam.

  17. #13
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2016
    Age
    29
    Posts
    8
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default

    e apsolutno ista situacija kod mene se desila, i trajala dok nisam ubacila MTS pripejd karticu, a kazem najnormalnije je funkcionisalo godinu dana sa telenor postpejd karticom. Da li si ti nesto menjala neposredno pre te greske?

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Evo situacija je sledeca: Kada deaktiviram i zelim ponovo da aktiviram iMessage izbaci mi kao da je doslo do greske, da pokusam ponovo. I kada ja kliknem "OK" ispod iMessage ove prve opcije stoji kao da se ceka na aktivaciju i ja mogu da koristim iMessage ali preko iCloud adrese, ne preko broja telefona. Dok je kod sestre na telefonu potpuno normalno.

    Evo kako stoji kod sestre:



    Gesendet von iPhone mit Tapatalk




    e apsolutno ista situacija kod mene se desila, i trajala dok nisam ubacila MTS pripejd karticu, a kazem najnormalnije je funkcionisalo godinu dana sa telenor postpejd karticom. Da li si ti nesto menjala neposredno pre te greske?










    Quote Originally Posted by SG999 View Post
    Ja sam isto na Telenoru i probao sam aktivirati sada i uspelo je, jel vredi taj imessage nesto ili da deaktiviram?

    pa vredi ako imas vise prijatelja koji imaju iphone, pa mozes sa njima besplatno da komuniciras a imas dosta zanimljivih opcija
    Last edited by zabrljanje; 11-11-2016 at 08:08. Reason: Ne pisi post ispod posta vec koristi EDIT.

  18. #14
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Sto vise opcija sto vise informacija i manja sigurnost

  19. #15
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2016
    Age
    29
    Posts
    8
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mp3player View Post
    Mislim da nije do vipa...to može da ti se desi kod svakog operatera... dok sam bio u Vipu nisam imao problema sa aktivacijom iMessage-a...kad sam prešao u mts imao sam problem ...koji se rešio sam od sebe...jednostavno je proradilo...(već sam pisao u drugoj temi, da je proradilo kada sam aktivaciju pokušao posle ponoći, tako da eto, probaj to, možda pomogne)
    Mislim da sam bas tvoj post citala pre neki dan kad sam trazila po netu koje je moguce resenje, pa veruj mi da sam palila i gasila imessagejedno 20 puta taj dan u svako doba i nista, i cetiri razlicite VIPove kartice probala i nista. E sad meni je u svemu tome najcudnije sto ja nemam opciju celular data network na telefonu dok mi je VIP kartica u telefonu dok ta opcija postoji sa bilo kojom drugom karticom a probala sam i telenor i karticu iz Amerike od prosle godine i MTS, a kada sam to pomenula u VIPu oni su mi rekli da moj telefon uopste ne poseduje tu opciju pa je zato i ne prikazuje.

    E da, moja drugarica koristi iphone vec sigurno 7-8 godina i citav zivot je u MTSu i njoj se par puta desilo da joj odbaci broj telefona kao opciju i salje mi poruke preko mejla ali se to samo vrati na broj telefona nakon par sati ili sutradan, ali nije joj se bas ovo nikada desilo i imala je uvek tu opciju gde udjes i mozes da namestis parametre za MMS i internet konekciju. Meni ustvari najvise to "smrdi" i sumnjam da je cela ova zavrzlama oko imessage zato sto uopste nema parametara za podesavanje kao opcije u telefonu.

    Quote Originally Posted by SG999 View Post
    Sto vise opcija sto vise informacija i manja sigurnost

    pa to je nesto cime se iphone istice od android telefona kao poseban vid komunikacije, imas i face time koji ti u potpunosti zamenjuje skype i ne baguje
    Last edited by zabrljanje; 11-11-2016 at 08:12. Reason: Ne pisi post ispod posta vec koristi EDIT.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •