iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: imessage ne radi u VIPu

  1. #31
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    11
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Ja imam potpuno suludu situaciju...Prebacio sam se sa Telenora na VIP-u i juce ujutro mi je aktiviran broj... Sve normalno radi Imesage ( mislim ukljucen )...Posaljem poruku kolegi koji isto ima 6S i on me zove i pita da li sam promenio broj?
    Da skratim...kada mu saljem preko Imesage pojavi mu se moj privremeni broj iz Vipa koji vise nije aktivan...Kada iskljucim Imessage pojavi mu se moj normalan broja... ali nije plavo nego zeleno
    p.s. i on je na VIP-u

  2. #32
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    VIP - dva broja po ceni jednog

    Salu na stranu, pozovi ih i vidi kakvi privremeni brojevi i slicne gluposti.

  3. #33
    iDrugČlan pfc011's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Belgrade
    Posts
    46
    Thanks
    40
    Thanked 23 Times in 11 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Neradi im imessage vec mesec dana... preporucuju da se iskljuci imessage da ne bi automatski slao aktivacione poruke.
    iPhone 7 256gb jet black & iPad Pro 256gb space gray

  4. #34
    iPhoneBigFan raykard's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Beograd
    Age
    45
    Posts
    176
    Thanks
    358
    Thanked 225 Times in 85 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Ja i supruga smo na VIP-u i sve normalno radi. Bez ikakvih komplikacija, aktivacija i slično. Pre par sati smo se dopisivali bez ikakvih problema. Takodje sam danas slao i
    Prijatelju iMessage koji je u MTS-u, takodje sve radi bez problema


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #35
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    2
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Поздрав свима, исти проблем сам и ја имао са својим iPhone 4S, код Теленора, али сам га решио љубазношћу особља и променом сим картице. Није реклама за провајдера, има и он путера на глави.

    Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

  6. #36
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    I ja sma na telenor mreži imao ovaj problem i samo su mi dali novu sim karticu i iMesage je proradio posle bez problema, meni uopšte nije hteo da se uključi, nego kad nekom posaljem iMessage njemu piš email


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  7. #37
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    11
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Kod mene je bila sledece situacija...nakon prelaska iz Telenora u VIP ( 12-og decembra ) u Imessage na "you can be reached by imesage at" imao sam oba broja i Vip privremeni i 063 iz Telenora s tim da je Vipov bio cekiran...Kada sam ga odcekirao i oznacio Telenorov tj. moj broj sve je radilo do momenta update IOS-a na 10.2... Tada mi je ostao samo zasencen Vipov privremeni broj i moja mail adresa....i neprekidna poruka Waiting for activation...Nekako sam uspeo da izbrisem taj Vipov broj, ali sada imam samo mail adresu, ne pojavljuuje mi se vise moj noramalni 063 broj....Probao sam sve vrste resetovanja, pa i ponovnun instalaciju IOS-a ali nije uspelo i dalje mi se ne pojavljuje moj broj.... U medjuvremenu mi je racun za sms poruke ka Apple aktivacionom centru u Engleskoj otisao na nekih 700 dinara... Zalio sam se Vipu vrlo su ljubazni, znaju za problem koji je navodno vezan za sve koji su prelazili u Vip. Dobio sam poruku da su mi korigovali racun i izbrisali dug vezan za poruke ali resenje problema nije na vidiku. Predlozio sam im da mi promene karticu ( na moj racun ako se to placa ) ali i dalje tvrde da nije problem u tome nego tehnicke prirode i da je resenje u toku... Meni samo nije jasno zasto nikako ne moze da se pojavi moj regularni 063 broj u " you can be reached...... "

  8. #38
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Meni u poslednje vreme izlazi stalno za iMessage aktivaciju a meni iskljucen, na Telenor mrezi sam. Pogotovo sada kad sam u Nemackoj izlazi mi 10x na dan, pocelo vec da me nervira. Jel zna neko resenje?

  9. #39
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    11
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Danas sam preko twitera komunicirao sa apple podrskom..... Na kraju su mi predlozili da uradim restore iphone-a ali da ne idem na retore backup nego da ga pokrenem kao novi telefon. Ni to nije uspelo....dakle moj broj se ne ocitava u " you can be reached..." samo mail.... i evo sta je krajnja poruka apple podrske....""Since the issue is occurring even after you've set it up as a new device, at this point we'd recommend reaching out to your local Apple Authorized Distributor. They'd be best able to assist you from here."" MIKENZI...ima li smisla da idem u Istyle ?

  10. #40
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Naravno da nema. Pitaj ih molim te kako mi to možemo da pomognemo? To me baš interesuje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  11. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    djioka (22-12-2016)

  12. #41
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    11
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Pretpostavio sam..... samo sam pitao, posto je ocigledno da svi peru ruke od problema.... Tu ne mislim na tebe, naravno... Ja sam probao sve sto sam video na netu jedino jos nisam promenio karticu....Ali, ima jedna zanimljiva stvar....moj sin je isto kada i ja presao sa Vipa na Telenor, i kod njega se sve aktiviralo bez problema, jedina razlika je sto on ima 6SE. Meni je isto radilo nakon prelaska iz Telenora, jedino sto sam imao dva broja da biram pored email adrese, po defoltu je bio privremeni VIP-ov i moj stari Telenorov....nakon update na 10.2 izgubio se Telenorov i ostao samo Vipov koji sam uspeo da izbrisem ali sada imam samo mail adresu. I da ...probao sam da zamenim karticu, ne novu u Vipu, nego sam stavio karticu moga sina..... ni ona nece na mom telefonu ( nisam cekao 24 sata nego desetak minuta )....

  13. #42
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Da bi resio "misteriju", ides u VIP, trazis novu karticu.

  14. #43
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    11
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Misterija "resena".....otisao u ViP uzeo novu karticu.....i nista.....kada je ubacim u phone pise unknown number.....ubacim poslovni VIP broj, odmah ga sam procita i aktivira imessage...Upisem sam moj broj u phone number opet nista...ne vidi se moj broj u imessage i ponovo aktivacija traje u beskonacnost.....kao da je moj broj uklet....

  15. #44
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Reci to "gospodi" u VIP-u i tazi da rese taj problem oko tvog broja.

  16. #45
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    11
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: imessage ne radi u VIPu

    Po mom misljenju, pre ce biti da je problem u nekakvoj Apple bazi podataka. Deluje mi kao da je broj tamo "zakljucan" na Telenoru i da ga sada ne prepoznaje....Cinjenica je da Imessage savrseno radi na VIP brojevima koji nisu preneti....Nekoliko puta sam komunicirao sa njihovom podrskom ( istina na najnizem nivou ) i oni kazu da je problem tehnicke prirode i da se resava....ali to je totalno neodredjeno i nista ne znaci... Bilo bi lepo kada bi mogao da za trenutak vratim broj na Telenor, ubedjen sam da bi imessage bio aktiviran bez problema....A i Apple podrska je kao i sve druge...imaju nekoliko uobicajenih saveta i to je to...prebaciti problem na resavanje autorizovanom servisu, je rezultat potpune nezinteresovanosti za problem, sa cime se uostalom i Mikenzi slozio. Njihova podrska, kao i vecina ostalih, najvise voli da pomaze ljudima koji ne mogu da nadju off/on dugme i slicne situacije...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •