iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82

Thread: Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

  1. #76
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,540
    Thanked 581 Times in 229 Posts

    Default Re: Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

    Samo da prodaju one 2015 ovde na forumu

  2. #77
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,847
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

    Video je super jednostavan i brutalno istinit. Isto se plasim gde ce ih ovo odvesti u dugom roku. Mene novi mac nece videti, natocito za ovaj novac. Odbijam da budem ovca. Ni iphone 7 ni novi mac me ni najmanje ne privlace.

  3. #78
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

    Tako mi je milo sto sam nedavno uzeo MacBook Pro 2015, koji radi kao zmaj. Ne toliko sto mi se ne svidja novi, vec iskreno zbog cijene i portova. Da sam cekao izlazak ovog MacBook-a, dosta bih se potrosio (bespotrebno) .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #79
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mmilos82's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Serbia
    Posts
    1,346
    Thanks
    574
    Thanked 569 Times in 335 Posts

    Default Re: Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

    realno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    MacBook Pro 13" Retina; iPhone 8+; iPad 2018; iWatch series 4, Apple TV 3

  5. #80
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

    Proslog puta kad je bio Apple event, dobio sam neke kritike kako sam pristupio tome sa previse sarkazma, i da je to narusilo kvalitet posta. Tako da sam morao da stanem i da se zapitam. Da li sam i ja upao u zamku u koju upadaju mnogi internet kriticari? Najlaksi nacin da se prikazes kao neko ko "nesto zna" je da nekog kritikujes. A sarkazam je najlaksi put do humora. Lako je zaboraviti se u tome, i to je zabavno, ali ne donosi nesto narocito korisno.

    A onda se desio ovaj event...

    Ono na sta sam se ja najvise zalio nije sam uredjaj, vec njegova prezentacija. Taj Apple pristup koji parodiraju svi zivi, a koji se pretvorio u sablon koji se ponavlja iz eventa u event.

    Prvo puste neki srceparajuci video da nas emotivno pripreme, onda "glavni" (Tim Cook) izadje na pozornicu i pokupi aplauze, a onda krene da prica o velikim brojmaka i statistikama, ali iskljucivo onim po kojima su prvi, ma sta to bilo. Kad se prica o OSXu, prica se o "najbrzem rastu od svih". Kad se prica o iPhone-u, prica se o broju aplikacija na AppStore-u. Ili, a i kad se prica o MacBook Pro, prica se o customer satisfa... A ne, cekaj. Ovog puta nisu pomenuli customer satisfaction, a znate li zasto? Zato sto prvi lapto po customer satisfaction nije Macbook, vec Microsoft SurfaceBook. Pitam se zasto, SurfaceBook je toliko staromodan da jos uvek ima function keys. /sarcasm

    A kad se publika zagreje aplaudirajuci velikim brojkama, onda dodje predstavljanje "ne primarnog" proizvoda. U ovom slucaju Apple TV. I tu naravno imamo ljude koji daju neke demoe i prikazuju kako navodno oni koriste taj uredjaj, a pritom glumataju gore od reklama za sredstva za skidanje tvrdokorne masnoce. "Ovde mogu da nastavim da gledam film koji sam zapocela da gledam ranije, a koji je igrom slucaja najpopularniji film za najsiri skup ljudi, kao i epizodu serije koju sam takodje pocela da gledam, i opet ostavila na pola, iako imam nezavrsen film pre toga, ali eto stala sam bas na pocetku kompletne kratke scene koju mogu da vam prikazem". Preteruju vise. Ili oni likovi sa "zasto biste gledali utakmicu kad mozete da listate Twitter umesto toga" prezentacijom. Kad sednes da gledas film, valjda ostavis sve drugo i gledas film, od pocetka do kraja, a ne da sa pola oka gledas film a sa pola listas Facebook i onda pauziras na pola i odes da drzis keynote. Od svih gostiju, najnormalnija je bila ona iz Photoshopa ("you guys can tell how much fun i'm having" *straightest face ever*)

    Ali sve to nije bitno, jer je sve to samo filler dok se ne dodje do zvezde veceri. A to je MacBook Pro. S' tim sto vise ne postoji MacBook koji nije Pro, tako da "Pro" malo gubi smisao. Oh well. Vazno je da ima 8 giga rama, ali to niko nije pomenuo do kraja prezentacije. Ali su zato podosta vremena proveli na detaljno pokazivanje koliko procenata je tanji od prethodnog.

    Nego, touch bar. Ljudi nikako ne mogu da odluce da li je touch bar dobra ili losa stvar. Ajde da pogledamo ovako: koji je problem koji resava touch bar, a koji ne moze da se resi drugacije? Apple nista nije rekao na tu temu, osim bezvezne price o tome kako su funkcijske dirke stare 70 godina. To nije nikakvo opravdanje. Strelice na tastaturi su jos starije, hocete da izbacite i njih? (A ne, cekaj, vec su ih izbacili jednom na originalnom Macintoshu, posle su ih vratili nazad) Ono u sta je Apple pokusao da nas ubedi je valjda da samo zato sto su stare, funkcijske dirke su prevazidjene, jer su se koristile samo za terminal emulaciju iz sedamdesetih. A to prosto nije slucaj. Funkcijske dirke se koriste svuda, i to oni vrlo dobro znaju, jer je jedan od modova touch bara bas da prikazuje funkcijske dirke. Jedino sto za to mora da se drzi Fn taster.

    Jos jedna bitna stvar na tu temu: nisu samo funkcijske dirke sklonjene, nego i esc taster. Esc taster je sad deo touch bara, i pomeren je iz coska u kojem je bio. Umesto da bude skroz gore levo, sad je negde u sredini izmedju tilde i jedinice. To je malo bezveze, ali nije toliko strasno. Ono sto jeste strasno je sto je taster touch only. Ne znam kako je na OSXu, ali esc je veoma bitan taster. Zbog svoje funkcije, uglavnom je na tastaturama malo izdvojen od ostalih tastera, i smesten u gornji levi ugao kao prvi taster na tastaturi. Ta pozicija je dobra iz dva razloga: prvo, razmak od njega do ostalih tastera otezava da se pritisne slucajno. Drugo, njegova pozicija kao "prvi gornji levi" olaksava da se pritisne namerno. I jedno i drugo su odlicne stvari za taster tog tipa.

    A sta imamo u revolucionarnom touch baru? Softverski touch taster. Da bi se pritisnuo mora da se pogleda u tastaturu (jos o tome kasnije). Nalazi se blize ostalim dugmicima na touch baru, pa ga je lakse pritisnuti greskom. Dalje, kad se sa touch bara izabere neka opcija, esc dugme nestaje a pojavljuje se "back" ili "done" dugme ili nesto slicno. Sveukupno, dugme je teze za koriscenje nego ranije. Zamislite recimo ovakvu situaciju: cekate da prekinete neku operaciju na odredjenom mestu. Zavisi sta radite, to ume da bude cesta situacija. Kako se to radi na "staromodnoj tastaturi iz sedamdesetih" sa esc dirkom? Stavite prst na taster, gledate u ekran, i kad se desi to sto treba da se desi pritisnete esc. Kako se to radi na touch baru? Ne mozete da stavite prst na taster jer nema tastera, mozete samo da visite prstom iznad njega i da se nadate da necete da da kliknete slucajno. Ne mozete to da uradite ni bez gledanja u tastaturu, jer dugacije ne moze da se vidi gde je tacno esc dugme. Sve u svemu, moderan nacin je komplikovaniji nego ranije. Sto je najgore, esc taster uopste nije morao da bude skinut, on nije deo "zastarelih funkcijskih dirki", mogli su bez problema da ostave esc taster kao fizicki na pocetku reda, a ostatak da popune touch barom. Ali to mozda ne bi izgledalo dovoljno lepo na screenshotovima (jos i tome kasnije... mozda).

    Druga stvar koja treba da bude velika prednost touch bara je "discoverability" komandi. O cemu se tu radi?
    Zamislite da imate aplikaciju, i da ta aplikacija ima odredjene funcije. Da bi korisnici koristili te silne funkcije oni moraju da znau da one postoje. Takodje, te funkcije treba da budu dostupne da bi se koristile. A kako ce korisnik to da zna?

    Ovaj problem postoji maltene od kad postoje kompjuteri. Nekada se interakcija sa racunarom svodila na kucanje komandi u terminal. Ko zna komande, njemu je super. Za sve komande ide na isto mesto, sve se kucaju na isti nacin, rezultat uvek isto funkcionise. Prilicno dobar sistem. Ko ne zna komande, RTFM and GTFO. Danasnji Linux elitizam je upravo iz toga i nastao: "Ja znam komande, ti ne znas. Ja mogu da radim, ti ne mozes. Ja sam bolji od tebe. Kompjuter je za mene a ne za tebe." Elem, oni koji su razvijali kompjutere su hteli da korisnicima bude lakse da ih koriste. Jedno resenje su bili meniji. Umesto da korisnik mora da uci komande, sada ih ima ispred sebe i moze da izabere onu koja mu treba. To je bio veliki napredak, i radilo je neko vreme. Onda se broj komandi u meniju povecao toliko da su postali neprakticni. Bilo je sve teze naci ono sto treba zbog silne kolicine. A nisu sve komande bile koriscene jednako cesto. Resenje za ovaj problem je bio toolbar. Ideja je bila izvuci cesto koriscene komande na jedno mesto i dati im prepoznatljive ikone. To je drasticno olaksalo upotrebljivost softvera i "discoverability" cestih komandi. Toolbari su (kod Microsofta) dalje evoluirali u Ribbon, koji su hejteri odmah poceli da hejtuju zato sto nemaju pojma, ali to je vec prevelika digresija od tebe. Dovoljno je reci da je ribbon najbolja stvar koja se ikad desila Microsoft Office-u.

    Da se malkice vratimo na temu, jos jedan korak u poboljsavnju korisnickog iskustva je bilo davanje precica sa tastature za cesto koriscene komande. I tu je sad nastao problem: precice sa tastature su mnogo korisne, ali nisu mnogo "discoverable". Kad korisnik vidi dugme F6 on nema pojma cemu to dugme sluzi. Sta korisnik moze da uradi?

    - Da procita uputstvo. Ko jos to radi? Ko od vas redovno cita "iPhone user guide" koji se dobija uz svaki iPhone kao default bookmark u Safariju? Ja sam ga procitao jednom, 2009. godine. Korisnici, generalno, ne citaju uputstva. To nije bas dobar put za poducavanje korisnika.

    - Da pregleda komande, menije i toolbarove i da tamo pise koje su skracenice. To ponovo zahteva odredjenu kolicinu "discoverabilityja". Korisnik ne moze da koristi komandu za koju ne zna da postoji (videti onaj ogroman offtopic pasus iznad)

    - Da proba da pritiska komande i vidi sta se desi. To... niko ne radi. Svako ko je imao Android telefon se verovatno nasao u situaciji da ga sistem pita "da li zelite da upotrebite ovu aplikaciju svaki put ili samo jednom" i da je kliktao "samo jednom". Svaki. Svakijati. Put. Ljudi ne vole da rade akcije koje ce imati trajne posledice, odnosno koje ne vide ocigledno kako mogu da poniste. Tako da se ne moze ocekivati da ce neko sam da istrazuje tastaturske skracenice.

    Ovaj problem Apple pokusava da resi touch barom. Komande same sebe opisuju, nalaze se pod prstima, dozvoljavaju "hands on" pristup, dozvoljavaju korisniku da eksperimentise. Ali to nisu bas najbolje objasnili na prezentaciji. Umesto toga, pokazali su touch bar komande kao "jos jedan toolbar, ali na tastaturi". I kao takav nije imao mnogo smisla. Zasto to nije obican toolbar na ekranu? Komande jesu blize rukama, ali zato mora da se spusta pogled sa ekrana da bi se koristili. Aplikacije mogu da stavljaju kontekstne komande po potrebi, ali zasto to nisu mogli na obicnom toolbaru? Da li je opet estetika u pitanju? Screenshot izgleda mnogo lepse kad je na ekranu slika u fullscreenu, a edit komande su sklonjene ispod. Ali jednom kad pocnes da dizajniras proizvod za estetiku a ne za funkcionalnost, to ne moze na dobro da ispadne. Iz tog aspekta se prosto ne vidi sta touch bar doprinosi sto jedan obican (ali dinamicki i dobar) toolbar ne moze da uradi.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  6. The Following 4 Users Say Thank You to 1024 For This Useful Post:

    Faust29A (07-11-2016),dzena (05-11-2016),raykard (05-11-2016),zikicz (06-11-2016)

  7. #81
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

    Sto nas dovodi do trece stvari koju touch bar treba da donese, a to je... touch. Multitouch je dobra stvar. Oko toga se svi slazemo jos od prvog iPhone-a pa na ovamo. Touch, preciznost, direktna kontrola, interfejs... oko toga moze puno da se prica i puno da se kaze. Ali touch je nekako odsutan na Macu. Posto touchpad i gestures i sve to, ali prosto to nije to. Opet postoji taj jedan nivo odvojenosti izmedju korisnika i sadrzaja. Direktno manipulisanje sadrzajem je ipak bez premca, ma koliko vam smetalo to sto su vam tuke zaklanjaju ekran.

    Apple ne zeli da napravi touch MacBook, iz ovog ili onog razloga. Da li je to zato sto nece da naprave "tabletniji" MacBook, ili zato sto bi takav uredjaj lose uticao na prodaju iPad-a, ili zato sto smatraju da pipanje ekrana bez oslonca nije dobra ideja, a mozda i samo zbog cena izrade, oni imaju svoje razloge. Sa druge strane, svi, pa i Apple, uvidjaju prednosti koje (multi)touch donosi. I sta je onda napravljeno kao kompromis? Ostavili su ekran kao ekrean, a dodali su jednu liniju multitoucha. To bi kao trebalo da bude dovoljno za sve potrebe, od filtera u Photoshopu do DJisanja. Guraju taj nacin rada sa dve ruke od kojih je jedna na touchpadu a druga na touch baru i oba mesta zahtevaju paznju. Nisam bas ubedjen da je to mnogo lakse ili mnogo bolje od full touchscreen pristupa. I od svih stvari doveli su DJa da miksuje, jedna ocigledna stvar za koju je full touchscreen definitivno bolji od zezanja sa jednim centimetrom touch bara.

    Ako je prezentacija touch bara ista uspela, ona je samo uspela da pokaze kako MacBooku treba "jos vise touch-a". I odmah, kao po narudzbini, su se pojavili ljudi koji hoce full touch... tastaturu. To moze da bude dobra ideja samo na filmskom platnu i nigde drugde. (opet prica o dizajnu za estetiku a ne za funkcionalnost) Apple tako nesto nece da uradi. Oni su cak i poceli da prave fizicke tastature za iPad, to je logicniji potez. Svaka tastatura koju moras da gledas dok kucas je gora od obicne tastature. Postoje tu i drugi argumenti, secam se neceg o tome kako udaranje prstima po ravnoj podlozi nije dobro za prste i slicno, ali ovaj jedan argument je i vise nego dovoljan. Ako je vec ideja da izbegavaju full touch ekran jer ne mozes da vidis pola ekrana od ruku, onda sigurno nece da naprave full touch tastaturu da ne mozes da gledas ekran od tastature (koju takodje ne mozes da gledas od ruku).

    Da ne bi ispalo da se samo zalim, sad cu da dam tri glupe ideje. Kako moze da se pridje istim problemima o kojima sam pisao iznad, resenjima koja ne izgledaju kul kao touch bar.

    Glupa ideja 1: Ostavite funkcijske dirke, ali im dodate ekrane umesto natpisa. I to ne touch, obicne lcd/led ekrane. Ideja je da aplikacije imaju mogucnost da promene kako funkcijske dirke izgledaju, i da im prave natipse ili ikonice po potrebi. Postoji jedna tastatura (optimus maximus keyboard) koja to vec radi za sve tastere, i skupa je koliko i ceo MacBook Pro. Ali sa manjim brojem tastera i kolicinom koju Apple pravi to bi verovatno moglo da se dovede na razumnu meru. Prednosti fizickih tastera su sve tu, jer to su i dalje fizicki tasteri. Prednosti touch bara su takodje uglavnom tu, dinamicnost je tu, podmeniji su tu, "discoverability" je tu. Jedino sto fali je pomeranje slajdera, a za tu svrhu moze da se napravi "mini-touchbar" negde pored tastera, recimo sa desne strane gde ide touch id), dovoljan za jedan slajder. Ili da se slajder bar stavi iznad touch pada, nekako je logicno da bude blizu, a posto bi samo sluzio za jedan slajder mogao bi lako da se koristi bez gledanja u tastaturu. Mozda bi izgledalo manje kul, ali bi barem imao dugmice u koje ne moras da gledas ako neces.

    Glupa ideja 2: Zameniti touch pad sa ekranom. Na tom ekranu prikazivati umanjenu sliku sa velikog ekrana, ili nesto specificno za aplikaciju po potrebi (to bi moglo da se ukljucuje, sta znam... mozda funckijskim tasterom?) Ideja ovde je da touchpad dobije full multitouch, a da se koristi kao da je ceo ekran full touch. Ovo bi u odnosu na touch ekran imalo odredjene prednosti. Ekran bi mogao da se koristi kao touchscreen bez problema da ruke zaklanjaju sadrzaj. Isto tako, zaobisao bi se problem ruku koje vise u vazduhu dok koriste touchscreen. Fleksibilnost bi opet ostala tu, jer touchpad moze da prestane da bude ekran u malom i da se pretvori u drugi ekran/siroki touch bar/bilo sta sto treba (plus bio bi bolji za DJisanje nego tanki touch bar). Korisnik bi, kada ga koristi kao full touch, mogao da vidi sta dodiruje tako sto pogleda u touchpad, i onda to postaje klasicana touchscreen interakcija. A kad je potrebno da se ne krivi vrat i gleda velika slika, moze da gleda u ekran a manipulise istim preko touchpada. ALternativno, moze da se primeni princip kao 10gui koncept (veoma zanimljiva stvar, a smisljena jos 2009., idite odgledajte ako nikad niste), gde bi se prsti koji dodiruju mali ekran ocrtavali na velikom ekranu, cak i kad ne dodiruju nista, taman toliko da se vidi gde su, ali ne toliko da smetaju da se vidi sadrzaj. Zanimljivo je kako je 10gui resio sve probleme na koje se zale protivnici touchscreen laptopova.

    Glupa ideja 3: Napraviti full touchscreen MacBook. Samo neka kazu "fuck it" i neka urade to. Neka smisle neki nacin, neka se sklapaju kao Yoga, neka se rastavlja kao SurfaceBook, neka se tastatura pretvara u ekran kao Terminator 2, nebitno, neka smisle nesto i neka ga naprave. Prednosti ocigledno postoje, a dokle god postoje tastatura i touchpad sve mane mogu da se izbegnu. Protiv visecih ruku, pretvorite ga u tablet mod. A sto se tice ruku koje zaklanjaju sadrzaj, Microsoft je to vec resio u Windowsu 8: koristite sto vise strane ekrana i coskove. Na taj nacin em sto se olaksava drzanje i koriscenje uredjaja u isto vreme, em sto se manje prekriva uredjaj rukom. Ali eto, hejteri su vec odlucili da je Windows 8 najvece ****** koje je ikad postojalo, tako da sta ces. E da, ako se Apple plasi da bi TouchBook Pro lose uticao na prodaju iPada, neka mu samo povecaju cenu na 3000 evra i resen problem.

    Pored ovolike price o touch baru zamalo da zaboravim jos jednu, veoma bitnu, stvar koja ovom MacBooku fali: courage port. Dakle, Apple nas je ubedio kako je audio jack zastarela tehnologija, i isto kao funkcijske dirke, samo zato sto je zastarelo mora da se menja. I onda su ga izbacili iz iPhone-a i zamenili ga lightning portom. Znate, portom koji je mnogo bolji za sve, ukljucujuci audio. Dobili smo i lightning-only slusalice uz njega. To je riskantan potez Apple-a (otud "courage") kojim se nadaju na nateraju celu audio industriju da predje na njihov standard (u idealnom slucaju). A onda, onda smo dobili MacBook Pro koji i dalje ima audio jack, i uopste nema lightning port. Audio jack je jos stariji nego funkcijske dirke, zasto nisu i njega skinuli? I kako ce neko ko je kupio novi iPhone i novi MacBook Pro da poveze svoje iPhone slusalice u njega? I kako ce uopste da poveze svoj novi iPhone sa svojim novim laptopom iste kompanije? Reci cu vam kako, povezace ih novcanicom od sto evra, kojom ce da kupi adapter. Click here for some courage.

    A CouragePods? Revolucionarne bezicne slusalice koje su trebale da nam pomognu da zaboravimo da je audio jack ikad postojao? Sto njih jos uvek nema? Prica se da su odlozene za 2017. Apple anti-jack master plan bas i ne ide tako glatko.

    Na temu stvari kojih ima ili nema na novom MacBooku, postoji jedna Apple tehnologija koju svi zivi vole. Koju su ugradjivali u sve modele do sad. Na internetu postoji gomila ljudi koji se na sva usta hvale kako im je ta tehnologija pomogla, i prakticno spasila njihove skupe Macove. I svi se generalno slazu da je to genijalna stvar, i svi koji ne koriste MacBookove zele da i njihovi laptopovi imaju isto to. Tehnologiju koja je toliko dobra bi Apple trebao da ugradjuje u svaki uredjaj koji imaju, i to po dvaput za svaki slucaj. Ali nje nema na novom MacBook Pro. Ta tehnologija je MagSafe.

    Najprostija stvar na svetu, a najgenijalnija stvar na svetu. Magnetski prikljucak za strujni kabl. Umesto da namestas i guras kabl, samo ga priblizis i on sam klikne na mesto. Za vadjenje, samo povuces kabl. Ako se sapletes o kabl i padnes, umesto da ti laptop zavrsi slomljen na podu kabl se samo izvadi a laptopu nista. Sistem prosto nema mane. I umesto da su stavili dva komada na njega, jedan levo a drugi desno da ljudi mogu da biraju gde ce da ubadaju kabl, ili da su magsafeovali ovih par portova sto ih imaju, Apple je potpuno izbacio tehnologiju sa MacBooka. A zasto, da bi MacBook izgledao lepse sa strane na screenshotovima? Da bi ljudi cesce razbijali MacBookove? Nemam pojma, prosto nema smisla ugasiti jednu tako univerzalno voljenu tehnologiju, a ne napraviti nesto bolje.

    Sa ovim, i konstatacijom da je JonyIve definitivno postao full time voice actor, cu da zavrsim ovu pricu. Sve u svemu, nisam odusevljen Apple prezentacijom, i nisam mnogo odusevljen Touch Barom na novom MacBooku. A posto je Touch Bar bio glavni gimmick na njemu, to valjda znaci da nisam odusevljen ni novim MacBookom Pro.

    (ovaj post nema nijedan smajli. Mozda je trebao.)
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  8. The Following 4 Users Say Thank You to 1024 For This Useful Post:

    .stefan (06-11-2016),Faust29A (07-11-2016),dzena (05-11-2016),dzenopoljac (05-11-2016)

  9. #82
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,847
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Apple MAC Event, 27.10.2016. LIVE!!!

    Slažem se svime što si napisao. Vreme je da se tema zaključa.
    Last edited by dzenopoljac; 05-11-2016 at 22:17.

  10. The Following User Says Thank You to dzenopoljac For This Useful Post:

    mmilos82 (05-11-2016)

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •