iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Nexus 6P [review]

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Nexus 6P [review]

    Posle mesec dana koriscenja, resio sam da vam prenesem iskustvo, tako da... pocnimo...



    Pakovanje:



    U samom pakovanju se nalaze sledeci stvari:
    telefon, punjac, reverzebilni type-c usb, iglica, dokumentacija.
    Ono sto je razocaravajuce jeste da uz Nexus uredjaj ne dolaze slusalice sto je po meni veliki minus obzirom da uglavnom koristim slusalice koje dobijem uz telefon.
    Zanimljiv dodatak koji sam dobio uz telefon jeste standard usb i usb type-c kabl koji mi je konkretno olaksao posao povezivanja telefona sa eksternom baterijom koju koristim, inace se NE dobija kada kupujete telefon, vec morate naglasiti da zelite i to u paketu i naravno dodatno se naplacuje, imao sam srece prilikom kupovine tako da sam dobio, a da nisam trazio, niti sam platio dodatno.



    Ova fotka je sa neta, ali to je pakovanje kakvo sam dobio, naravno samo uz EU punjac.


    Specifikacije:


    Cisto formalnosti radi, sve ovo imate na netu, ukratko:

    - Snapdragon 810
    - Octa core (4x1.55 GHz Cortex-A53 & 4x2.0 GHz Cortex-A57)
    - Adreno 430
    - 3gb ram
    - 32/64/128gb




    Dizajn:


    Kuciste telefona je unibody, izradjeno od kvalitetnog aluminijuma, bez pristupa bateriji.
    Na poledjini telefona se nalazi touch id sto je po mom misljenju odlicno resenje, obzirom da sam o tome razmisljao kako bi bilo dobro uraditi tako nesto jos kada je izasao LG G3 kome je lock dugme bilo na ledjima. Mana je kada je na stolu pa morate da podignete ukoliko zelite da otkljucate preko touch id-ja, ali brzo se naviknete i na sekundarni nacin otkljucavanja u tim situacijama - pattern/passcode.

    Dva stereo zvucnika sa prednje strane, lock dugme sa desne strane, kao i volume up/down dugmici.
    Mana je sto su lock i volume dugmici suvise blizu, pa je potrebno vremena da se naviknete kako ne biste pritiskali volume up umesto lock dugmeta.

    Ulaz za slusalice se nalazi sa gornje strane telefona.













    Displej:


    Uredjaj ima amoled 2k ekran velicine 5.7'' sa Gorilla Glass 4 zastitom, ekran je odlican, boje su veoma realno prikazane, mana je nesto slabija vidljivost na jakom suncu, medjutim taj problem sam imao i sa S6 edge-om, tako da je to ono gde bi moglo jos da se napreduje sto se tice amoleda. Drzanje u ruci mi licno ne predstavlja problem zbog vecih saka. Velicina ekrana se moze navesti kao mana, jer sumnjam da ce ista odgovarati svakome, jer nije nimalo lak za drzanje ukoliko imate manje sake.





    Zvucnici:


    Stereo zvucnici su smesteni sa prednje strane - jedan gore, jedan dole, telefon ima jedan od boljih zvucnika koje sam cuo na telefonima, najpriblizniji su HTC-ovim Boom sound zvucnicima, sto se meni licno veoma dopada.
    Zvuk je kristalno cist, kao i ugodjaj koji pruzaju, mesto gde su smesteni vam omogucava da ne morate da razmisljate da li cete "prigusiti" zvucnike prilikom igranja igrice ili gledanja video klipova.



    Kamera:

    Specifikacija kamere:

    zadnja:12.3mpx, f/2.0, laserski autofokus, dual-tone led blic, snimanje u 4k@30fps
    prednja: 8mpx, f/2.4, snimanje u full hd-u (1080p@30 fps)
    modovi: HDR, PhotoSphere (360 stepeni fotografija), Panorama, Lens blur, Slow motion






    Ono sto ne mogu da tvrdim, a sto sam cuo od ostalih jeste da je ovo prvi Nexus za koji moze da se kaze da ima kvalitetnu kameru, obzirom da nisam koristio ranije generacije Nexusa.
    U odnosu na prethodne flagship telefone koje sam koristio, poslednji pre ovog je bio S6 edge, mislio sam da cu se razocarati kamerom posto Nexus nikad nije mogao da se pohvali u tom segmentu, medjutim... kamera je odlicna, fotografije nocu su izvanredne a time ne mogu da se pohvale mnogi telefoni, sto se tice toga kakva je u toku dana - tu apsolutno nema brige, slobodno mogu da kazem da ce i zahtevni korisnici kamere na telefonu biti veoma zadovoljni istom.
    Fokusiranje je naravno auto i tap-to-focus, subjektivno misljenje je da je ovo najbrze fokusiranje koje sam video na Androidu, gotovo rame uz rame sa iPhone-om.

    Sto se tice prednje kamere, tu nema sta puno da se kaze, odlicna je, tako da ljubitelji "selfie" kamere koji se odluce za ovaj telefon, ne moraju da brinu.


    Link ka fotografijama



    Baterija:


    Nexus poseduje bateriju kapaciteta 3450mAh, prisutan je i dobro poznati fast charge, od 0% do 100% mu je potrebno nekih 40-45 min da napuni u stanju mirovanja.
    Pohvalio bih autonomiju - baterija mi bez problema drzi ceo dan, ako uzmemo u obzir da su mi wi-fi i cellular data non-stop upaljeni, pritom brightness mi je uvek na 100%.
    Retki su slucajevi kada moram da dopunim telefon u toku dana a da za tim stvarno ima potrebe.


    Softver:

    Stock Android, dosao je sa Marshmallow Androidom, update-ovan brze bolje na Nougat, sve radi bez problema, mogu reci da mi se izgled istog vise dopada od prethodne verzije, sve je elegantno elegantno, evo u prilogu par screenshotova novog OS-a. Nema potrebe mnogo da se prica, zna se kako fercera vanilla android.





















    Cena:


    Nov telefon se trenutno moze naci pocevsi od 370e pa navise, zavisno da li se radi o memoriji od 32/64/128gb.



    Zakljucak:

    Odlican telefon, dizajn nije inovativan, ali je prosto elegantan, ozbiljan i gospodski (subjektivno misljenje) bez puno sminkanja, odlicnih karakteristika i performansi, po meni all-around telefon, flagship uredjaj po ceni daleko nizoj od ostalih flasgship telefona koji definitivno zasluzuje paznju pogotovo zbog odnosa cena/kvalitet.




    Ukoliko imate bilo kakva pitanja vezana za uredjaj - tu sam da odgovorim, ukoliko zelite nesto da se doda review-u slobodno recite. Nadam se da sam pomogao ukoliko neko zeli da se odluci za ovaj uredjaj.
    Last edited by Paranormal; 16-10-2016 at 21:36.

  2. The Following 14 Users Say Thank You to Paranormal For This Useful Post:

    Babakaj (26-09-2016),Byakuya (16-10-2016),DonPatroN (26-09-2016),Igor88bg (26-09-2016),Srecko (25-09-2016),bbrks (26-09-2016),bobanbg9 (26-09-2016),djole1989 (16-10-2016),komsa (26-09-2016),kursula82 (26-09-2016),niki93t (27-09-2016),zikicz (26-09-2016),zlocesti (16-10-2016),zule73 (26-09-2016)

  3. #2
    iPhoneBigFan stipp's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Subotica
    Age
    28
    Posts
    302
    Thanks
    209
    Thanked 442 Times in 207 Posts

    Default Re: Nexus 6P [review]

    Odlican review!
    Svaka cast!

    Jedina stvar koja me sprecila pre par meseci da uzmem ovaj telefon je njegova velicina.
    To mi nikako ne odgovara.

    Inace vrhunski uredjaj!

  4. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: Nexus 6P [review]

    Voleo bih da bacis nekoliko fotkica uslikane nexusom, i ja sam cuo da pravi fantasticne slike pa me bas zanima.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Nexus 6P [review]

    @stipp

    Hvala.

    @Srecko

    Bice ovih dana, samo da uhvatim vremena da odradim... bice standardna, panorama, photosphere, hdr, macro, lens blur, night, flash on...

  6. #5
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Nexus 6P [review]

    Odlican prikaz.

  7. #6
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Nexus 6P [review]

    Odlican prikaz svaka cast. I ja dajem glas za fotkice, kao i cenu naglasi kolika je.

    http://www.gsmarena.com/huawei_nexus...iew-1355p8.php evo fotku dok ne dobijemo od tebe :-D

  8. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Nexus 6P [review]

    Dodata cena, hvala za sugestiju.

    Za sample-ove fotki sam odmah naglasio u review-u, bice ovih dana, samo da uhvatim vremena i organizujem se.

  9. The Following User Says Thank You to Paranormal For This Useful Post:

    Igor88bg (26-09-2016)

  10. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Nexus 6P [review]

    Editovan je prvobitni post, ubacen je link ka galeriji sa fotografijama, nista nije resize-ovan, sve je u originalnoj rezoluciji.

  11. The Following User Says Thank You to Paranormal For This Useful Post:

    Srecko (16-10-2016)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •