iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Mobi Banka

  1. #16
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    131
    Thanks
    8
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Ja sam igrom slucaja otvorio racun u telenor banci i poceo sa koriscenjem istog meseca. Ima dosta pogodnosti, od online placanja do menjacnice sa dobrim kursom, placanje u svega par klika preko telefona, itd.. Provizije nisu velike, u svakom slucaju meni bas super.
    @tribalkg je objasnio sve
    Uz to ima i mogucnost za pozajmicu na koju ne placate nikakvu kamatu ukoliko je vratite u roku od 45 dana.

    Preporucujem agresiv paket odma. Dobijate karticu besplatno, podizanje na drugim bankomatima, ne placate proviziju za placanja, nema naplate sms obavestenja.
    Kad sve ovo uzmete u obzir ja sam u drugoj banci na odrzavanje placao i sve provere stanja i sve ostale gluposti tako da je umesto 250din kostalo 500.

  2. #17
    iPhoneBigFan Joca1995's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    251
    Thanks
    190
    Thanked 223 Times in 142 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Samo nije agresiv nego progresiv

  3. #18
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    meni te starter sasvim dovoljan....za sad....samo sto @tribalkg racun nije dvovalutni nego petovalutni

    ali ostale valute se ne mogu ubaciti kroz bankomat ali se mogu primati i posle menjati u evro ili se podici u glavnoj telenor centrali... isto tamo se mogu i deponovati...
    meni najviše znaci kurs evra koji je fantastičan, bolji nego u većini menjacnica i umesto sto odem tamo promenim pare, izbacim evre iz bankomata i resim posao u par klika... genijalno

  4. #19
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Jedno moje iskustvo, možda nekome bude značilo.

    Prvo sam mislio da je problem do Telenor Banke onda čitajući po netu sam video da je kod njih još najbolja situacija.
    Radi se o oslobađanju rezervisanog novca na debitnoj kartici. Rezervisao sam hotel, hotel je za obezbeđenje rezervacije izvršio rezervaciju iznosa jednog noćenja na mojoj kartici. Račun sam platio u gotovini i zamolio da mi oslobodi rezervisan novac. Kako ni posle 7 dana rezervacija nije bila stornirana, kontaktiram hotel, oni mi pošalju slip storniranja rezervisanog novca. Kontaktiram Telenor Banku i dobijem informaciju da to ne ide po automatizmu kao rezervacija novca na računu. Ako u roku od 15 dana od rezervacije novca se taj novac ne povuče na račun hotela (ili onog ko je rezervisao) sredstva banka automatski oslobađa. Ukoliko želite da ih ranije oslobodite morate Poslati kopiju slipa da je rezervacija stornirana da bi oslobodili novac pre isteka 15 dana.
    Ja to nisam znao a računao sam na godišnjem na taj novac pa sam morao malo da promenim plan.

  5. #20
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Da, to može biti veoma neprijatno ali kao što si rekao, to je i kod drugih tako. Kolega je skoro imao neprijatnu situaciju jer su mu u Nemačkoj rezervisali neka sredstva za rent-a-car i posle se namučio dok je to bilo rešeno.

    @.stefan račun da, ali kartica je dvovalutna - RSD i EUR.

  6. The Following User Says Thank You to tribalkg For This Useful Post:

    antun (22-09-2016)

  7. #21
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    343
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Da, katrica je dvovalutna, RSD i EUR, ako vam posalje neko dolare iz inostranstva primicete ih kao EUR ili RSD.

  8. #22
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    mislim da to ne mora 100% da bude tacno...
    Kontaktiraj ih i trazi da ti otvore partiju za dolare, svajcarce i sta vec hoces da primas i onda mislim da ce leci originalna valuta...
    ali ti je u principu svejedno jer ako neces da ideš u glavnu centralu da podižes ostale valute (sve mimo eur i din) moraces da odradis zamenu preko aplikacije sto ti onda dodje isto... odrapice te kao i sve druge banke jer su svi ostali kursevi osim kursa evra slicni kao i u drugim bankama... za par dinara jaci nego u menjacnici....
    to je jedan od minusa na primer... jer nedostatak ekspozitura moze da bude problem ako su ti potrebne valute mimo evra,za vece sume... za male sume je razlika u kursu prihvatljiva... ajde i da se prezali nekako...

    jos jedan potencijalni problem je nedostatak kulture naseg naroda da koriste elektronsko bankarstvo i sto vecina hoce da ti ode u banku u kojoj ti imas racun da ti tu uplati pare, da ne bi platili proviziju...
    inace ako hocete da vam neko uplati novac "tradicionalnim" putem to moze odraditi preko opste uplatnice u Posti ali i oni imaju proviziju...
    ja bas iz ovih razloga drzim i racun u intesi... al to i nije bas bitno za ovu pricu...
    starter paket u telenoru me ne kosta nista tako da je svakako win win situacija

  9. #23
    iEntuzijasta
    Join Date
    May 2010
    Posts
    56
    Thanks
    18
    Thanked 16 Times in 14 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Quote Originally Posted by tribalkg View Post
    Vrh je i za AliExpress. Kupiš tačno koliko ti treba $, platiš, onda onemogućiš internet plaćanje u podešavanjima i 100% si siguran da ne može biti zloupotrebe.
    Ne razumem zašto bi kupovao dolare, kad se sve inostrane transakcije Mastercardom računaju u evrima.

  10. #24
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Quote Originally Posted by igoce View Post
    Da, katrica je dvovalutna, RSD i EUR, ako vam posalje neko dolare iz inostranstva primicete ih kao EUR ili RSD.
    standardno jeste tako, imas rsd i eur , medjutim, ja sam primio jednu pozamasnu sumu novca u CH i automatski sam na racunu imao novu valutu CH i iznos koji mi je uplacen .. imao sam izbor, da konvertujem u eur ili rsd i podignem na bankomatu , ili da se najavim (jer je veca suma novca) par dana preko call centra i licno u BG odem u preuzmem novac .. tako sam i uradio , pozvao sam i rekao da zelim da podignem novac u CH , posle par sati su me pozvali i rekli mi kada mogu da odem da podignem , pojavio sam se licno i preuzeo novac u CH . Od tada, stoji mi na racunu i CH kao valuta.. sto znaci da ne morate da otvarate racune u drugim valutama, vec se one "same" otvore posle primanja valute koja nije rsd i eur
    Attached Images Attached Images
    Last edited by studioton; 26-09-2016 at 18:28.
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  11. The Following User Says Thank You to studioton For This Useful Post:

    mikenzi (26-09-2016)

  12. #25
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    to jeste tacno....u nekim bankama se mora na racunu otvoriti partija za svaku valutu ns zahtev.... ovde je racun petovalutni po defaultu.... kartica je dvovalutna, kako je vec neko pomenuo...
    i ja sam pisao ranije, evo i ti potvrdio, da je jedini nacin da se podigne novac u valuti koja nije dinar ili evro bez konverzije u iste (po kursu ne bas tako povoljnom, kao i po ostalim bankama naravno) otici u glavnu telenor poslovnicu u omladinskih brigada... ujedno i jedinu filijalu telenor banke...

    Meni iskreno izuzetno odgovara kurs dinar/evro jer nemam vise potrebu za menjacnicom...

  13. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    studioton (26-09-2016)

  14. #26
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,860
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Ima li nekih loših iskustava sa Telenor Bankom?
    Posle čitanja ove teme ozbiljno razmišljam da otvorim Progresiv nalog i prebacim platu kod njih...

  15. #27
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Ja sam jedinu neprijatnost imao kada mi je istekla lična karta. Blokirali su mi račun ali iskreno, više je bila moja nemarnost i manjak volje da završim proceduru na vreme.

    Par mejlova i poziva sve reše tako da imam samo pohvale i za zaposlene koji imaju sluha, ne idu uvek slepo po proceduri.

    Zaradu sam odmah preneo kod njih i za sada je sve super.

  16. #28
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Jel uzimao neko kreditnu karticu? kakva su iskustva, uslovi i provizije.....i kako ceo taj sistem funkcioniše u praksi?
    Jedini je minus za sad sto jos uvek nisu poceli sa privredom da saradjuju... gde bi mogli da ostvare vecu zaradu...
    Nije da se sad brinem za njih ali mislim da vecina ljudi ima starter racune na kojima oni realno ne zaradjuju preterano... nesto sitno po transakcijama... jedino tih 500 din na kartici pri otvaranju racuna....sigurno su izvršili ozbiljno istrazivanje trzista i pre nego sto su usli u sve ovo...
    Iskreno, nije da sam pesimista, ali me ne bi iznenadilo da se promene uslovi starter paketa, tj da se pogorsaju... kako bi ostvarivali vecu zaradu...

  17. #29
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Telenor Banka

    Da li neko zna, nisam uspeo da skapiram iz teme. Kad podizem pare/placam u inostranstvu u valuti koja nije podrzana (npr. Egipatska funta) kako se radi konverzija? Da li iz dinara radi u evre ili ako evre vec imam skladistene, onda samo evre u funte? I isto pitanje vazi ako naprimer imam evre na racunu, a placam u francima..?
    Koci me proces prilikom inostranih placanja, da li je osnovna valuta dinar u ino valutu u kojoj se vrsi placanje ili kad je ino placanje u globalu, evro je pocetna ‘stanica’ a krajnja je valuta u kojoj se placa.
    Life begins where fear ends

  18. #30
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    48
    Posts
    4,609
    Thanks
    994
    Thanked 1,842 Times in 1,377 Posts

    Default Re: Telenor Banka

    Telenor prvo cisti devizni racun, pa tek onda povlaci dolare, dinare

  19. The Following User Says Thank You to rikee For This Useful Post:

    stefan.gricko (29-01-2019)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •