iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 3 of 3

Thread: Manager.io knjigovodstveni program

  1. #1
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Manager.io knjigovodstveni program

    U odjeljku Trazim app za Mac pokrenuto je pitanje app kojom bi se kreirali racuni/fakture...
    Iz licnog iskustva, koje traje par godina, lutao sam od aplikacije do aplikacije dok nisam skinuo app manager.io

    Radi se o intuitivnom, prilagodljivom (visina poreza, valuta), i za nas region prevedenom programu za knjigovodstvo.
    Mnogi od nas imaju privatne poslove, ispostavljaju racune, vode evidencije dobavljaca, kupaca, ulaznih i izlaznih faktura...
    Program je jednostavan, a ucinkovit. Doslovno sve sto vam treba za vodjenje knjiga.

    Imate par stavki koje za pocetak morate prilagoditi - naziv poreza (PDV), visinu PDV-a, valutu. Druga stvar je da odaberete zeljeni jezik, i numeraciju (npr. Prikazivanje 1.000,00 RSD)

    Dalje je stvar licnog biznisa. Npr sebi sam kreirao prodaju, troskove u koje sam uveo: struja, voda, telefon, kopiranje, gorivo, takse...te obaveze- porez na plate i doprinose, PDV...

    Ovo je bitno, iz razloga da bi vam se na kraju "ustimali" bilansi stanja, uspjeha...a i da imate lijep pregled "gdje vam cure pare".

    Ovo naravno laički govorim, za ekonomistu ce biti jasno sta i kako hoda.

    Zatim imate odjeljak zaposleni - gdje kreirate naloge za isplatu plate, kupce, dobavljace, ulazne i izlazne fakture...te da dodate banku i blagajnu (gotovinski racun)

    E sad, imate mogucnost izbora template-a za fakturu.
    Imate mogucnost editovanja iste. Radi se u shopify-ju. Licno imam template prilagodjen za nas region, ali jos uvijek nisam uspio da ga dotjeram da radi kako treba. Ako se neko od programera ukljuci, rado bih podijelio da pokusa da to dotegne

    Manager.io radi na svim platformama. Besplatan je. Trajno! Cloud verzija se placa, ALI...napravite sami sebi dropbox, megu...ili neki cloud servis na kom ce vam se nalaziti folder za backup manager-a...i imate ga na vise racunara.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to mccf For This Useful Post:

    Dunja11 (10-02-2018),giannsi (13-02-2018),mikenzi (10-02-2018),vlada11070 (10-02-2018)

  3. #2
    iEntuzijasta watchmannp's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Novi Pazar
    Posts
    61
    Thanks
    16
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Manager.io knjigovodstveni program

    Program je jako dobar i opsiran, ono sto sam ja uvideo je da ima sve neophodno sto treba imati za neko dvojno knjigovotstvo. Ja sam u njemu pocetnik od danas, pa ne mogu jos dati neke savete, ali sam odusevljen.

  4. The Following User Says Thank You to watchmannp For This Useful Post:

    mccf (10-02-2018)

  5. #3
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Manager.io knjigovodstveni program

    Ja ga koristim od 1.6.2017., tako da mogu reci da je program - pouzdan, stabilan i da je jako detaljan.
    Jedna posebna stvar koja mi se svidja da mozes da predjes sa papirne verzije na apsolutno elektronsko vodjenje knjiga...
    Npr, kada kreirate fakturu, ona bude placena, stavite da je placena, nacin na koji je placena (bankarski racun ili gotovina), i na priznanici direktno vezujete fajl (.pdf) izvoda iz banke po kome je placeno.
    Konkretno, bavim se advokaturom, tako da tu nema artikala, usluga...vec je samo opis izvrsene radnje. Ali u ponudi postoje ponude, predracuni, otpremnice, narudzbenice, ulaz zaliha, knjizna zaduzenja...apsolutno sve!
    Tu su i urineci za izradu koverti, slanje racuna e-mailom...
    Za ovaj vremenski period koliko ga koristim, program je fantastican. Na kraju godine sam mogao "zakljucati" dotadasnji rad, i da vidim izvjestaje o poslovanju.
    Slucajno sam trazeci aplikaciju za Fakturisanje, nasao ovaj program i zarazio se

  6. The Following 2 Users Say Thank You to mccf For This Useful Post:

    mikenzi (10-02-2018),skiper (10-02-2018)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •