iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: Lightning USB 3 adapter

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Lightning USB 3 adapter

    Uzeo sam Lighting USB 3 camera adapter misleci da podrzava USB stik, ali sam se prevario. On podrzava neke kamere koje se direktno vezu i moze napr. iPad i iPhone da se spoje preko njega i da se prebacuju fotografije i video i sl. Evo o kom adapteru se radi: http://www.apple.com/shop/product/MK...apter?fnode=91
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. #2
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Lightning USB 3 adapter

    Ne znam da li iPhone podržava OTG, ali to je ono što ti treba da bi usb (miša, tastaturu ili bilo koju periferiju) nakačio na telefon.
    Ovako to sa linka ne deluje loše, ali je preskupa stvarčica za ono što nudi.

    Sent from my SM-G935F
    Note 8 DS

  3. #3
    iPhoneBigFan Joca1995's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    251
    Thanks
    190
    Thanked 223 Times in 142 Posts

    Default Re: Lightning USB 3 adapter

    Ovo je eksuzivno za ipadove,nijedan ajfon ne radi sa ovim(mozes da vidis i na sajtu).
    Nisam siguran da l moze nekako da se omoguci kad je jailbreakovan,mozda ima neka caka proguglaj

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Lightning USB 3 adapter

    Kad adapter prikljucim na iPad Pro i na njega USB stik, na Ipadu mi javlja da uredjaj (USB stik) zahteva vise energije i da ne moze da funkcionise. Onda ja adapter prikljucim na preko lightining porta (koji postoji na njemu) na normalan Ipad punjac, ali ponovo se nista ne dogadja. Ali, kad naprimer na adapter prikljucim Iphone ana drugu stranu Ipad, odmah mi na iPadu javlja da mogu da preuzmem slike i druge medije sa Iphone. Videcu, mozda ga zamenim za jedaan drugi lighting adapter koji se u medjuvremenu pojavio, koji ima port za SD karticu.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  5. #5
    iPhoneBigFan Joca1995's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    251
    Thanks
    190
    Thanked 223 Times in 142 Posts

    Default Re: Lightning USB 3 adapter

    Moja greska,nisam otvarao link mislio sam da si kupio taj koji cita sd kartice.
    I ja sam gledao to ,ali sam odustao kad sam video da bi mi radilo samo na ipadu.

    Mislim da ne postoji to sto ti trazis,mozda samo ovo na linku ispod.Ali to ne ocitava svaki usb stik.Vec je vise kao neka dodatna memorija.

    Npr. ovako nesto https://www.sandisk.com/home/mobile-...storage/ixpand

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Lightning USB 3 adapter

    Nisam znao za ovaj stik. A bas sam bio u Njujorku i kupovao u radnji B&H u kojoj se prodaje. Ja sam samo trazio adaptere u Apple store. Imam jedan stik koji je ranije mogao da se koristi i sa iPhone i iPad, ali sada vise ne moze, izgleda da sa apdejtovanjem IOS verzija izgubio tu mogucnost.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  7. #7
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Lightning USB 3 adapter

    Osx 10 bi trebalo da omoguci da se koristi adapter i na iphone-u.
    Postoji puno takvih adaptera, pogledaj na netu. Imas na primer adapter koji cita kartice i ima par usb portova, ima cak i dodatno napajanje. Apple je namerno ogranicio struju na portu da ne moze da se prikljuci stik, postojao je fazon da se ukljuci usb hub na adapter, pa u hab da se ukljuci stik, onda kao to ogranicenje ne vazi.

    Mislio sam na nesto kao sto je ovaj hub.

    http://www.aliexpress.com/store/prod...884194333.html


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by AlexPa; 03-09-2016 at 16:53.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •