iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Posle iPad minija najzad sam odlucio sad se ponovim i kupih iPad Pro 9.7 32GB. Odlucio sam ze za ovaj format jer mi je iPad Pro od 12.7 bio preveliki. Posle koriscenja od nekoliko godina obicnog iPad minija, to je za mene bio veliki napredak. Prvo veci ekran, lepse boje i veca ostrina, mnogo bolji zvuk (4 zvucnika) i veca brzina otvaranja aplikacija. Doduse, izgubio sam JB koji sam imao na iPad miniju, ali sta da se radi, koristicu druge uredjaje na kojima imam Kodi.
    Koriscenje iPad Pro ne bi bilo potpuno da nisam nabavio Smart Keyboard koji se konektuje sa iPadom sa tri mala konektora i omogucava vrlo lako kucanje (doduse ja ne kucam sa 10 prstiju). Zeleo sam da isprobam i druge mogucnosti ovog uredjaja, te sam uzeo i Apple Pencil, te sada pokusavam da pisem beleske preko aplikacije Good Notes (verovatno ima i drugih, ali ih za sada nisam nasao). Odusevila me je lakoca pisanja (i crtanja), kao i lako menjanje boja i debljine slova odnosno linija. No, tek sam poceo, moram jos vise da istrazim mogucnosti u ovoj oblasti.
    Iako mi je izgledalo da ce nabavka Smart Keyboarda biti dovoljna zastita za iPad, posle gledanja nekih Youtube klipova, kupio sam i bolju zastitu marke UAG koja se vrlo dobro uklapa za Keyboardom i maksimalno stiti iPad (narocito pri eventualnom padu). Ova zastita za iPad inace ima mali dodatak koji omogucava da u njemu drzite Apple Pencil kako bi stalno bio uz iPad. Evo nekoliko slika.IMG_3024 - Copy.jpgIMG_3025.jpgIMG_3026.jpg
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    Predrag (29-04-2017)

  3. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Odmah pitanje...kazes izgubio si JB...pa sto ga ne uradis ponovo?

  4. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Imam verziju 9.3.2. ne znam moze li se ona JB, nisam odavno pratio tu temu.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  5. #4

  6. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    smera (15-08-2016)

  7. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Mene zanima tvoje subjektivno misljenje, da li bi se vratio na mini ili ostao na 9,7 inca? Cisto zbog velicine pitam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Boletinho's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    appstore,The Planet
    Age
    43
    Posts
    2,163
    Thanks
    1,019
    Thanked 709 Times in 438 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Moja air 2 leti i guta sve,a mogu misliti kako tek ovo cudo radi




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #7
    iPhoneBigFan djole1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Trstenik
    Posts
    133
    Thanks
    184
    Thanked 335 Times in 104 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Ja sam sa ipad air 1 presao na 9,7pro i prezadovoljan sam prosto leti imam i mini 3 pa ako nekog zanima ili poredjenje neko neka pita


    Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk
    iPhone 15 Pro | iPad Air 3

  10. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Pa evo ja pitam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #9
    iPhoneBigFan djole1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Trstenik
    Posts
    133
    Thanks
    184
    Thanked 335 Times in 104 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Sad mi zao sto nisam uzeo onaj od 12"...


    Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk
    iPhone 15 Pro | iPad Air 3

  12. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Ne bih se vise vracao na iPad mini. Ne zato sto on nije dobar. Naprotiv u protekle 3 godine vrko dobro me je sluzio, mali, zgodan, posebno na putovanjima, uvek sam mogao da budem na vezi, mailovi, citanje vesti itd. Medjutim, stariji sam covek, potrebni su mi veci ekrani, sve slabije se vidi i eto dodjoh do iPad pro od 9.7. Nisam zeleo onaj veci, probao sam ga u radnji, ali za moje poslove i potrebe, format koji sam izabrao sasvim resava moje potrebe, pogovotovo sa smart keyboardom i olovkom. Imam i jednu Toshibu wt310 od 12 incha koja mi resava probleme ako mi je windows potreban. Jedino, mozda je trebalo da uzmem iPad pro 9.7 od 128 GB.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  13. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Posle nekoliko meseci koriscenja iPad Pro 9.7 da napisem neka iskustva kada je rec o koriscenju Apple pencil-a. Mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen preciznoscu kada se koristi prencil, raznovrsnoscu mogucnsti (menjanje debljine linija, boja itd.). Doduse, nikada pre toga nisam radio nesto slicno, odnosno sve beleske vodio sam na papiru. Koristim mahom aplikacije za pisanje, kao sto u Word, Good Notes i Notability. Za vreme sastanaka normalno hvatam beleske koje se automstski sacuvaju u memoriji i posle mogu i nekom da še posalju emailom kao posebna fajla. Takodje, ukoliko se u okviru navedenih apliakcija otvore dokumenta radjena u Wordu ili PDF moguce je po njima pisati, sto je veoma korisno jer dobijate osnovni dokument sa vasim primedbama i anotacijama za kasniji rad. Opcija gumice zaa brisanje bez problema radi i brise sve sto ste rukopisom pisali. Razume se da jos nisam isprobao sve moguce opcije, naprimer one, kada se pencil koristi kao cetkica pri slikanju i td., ali mogu da kazem da je uvodjenje apple pencila dobra stvar, iako mozda malo skupa.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  14. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    mmilos82 (23-10-2016)

  15. #12
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Probao sam olovku jednom, u kucnoj varijanti opusteno, nije bilo na nekom standu gde 5 ljudi ceka iza. I mogu da kazem da je to cisto proseravanje.

  16. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Mislis, u smislu da je to suvise skupa stvar i da ne opravdava pare koje se za nju potrose prema onome sta ona donosi svom korisniku? Ili da nije zadovoljila tvoja ocekivanja?
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  17. #14
    iEntuzijasta sredojesubotic's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    64
    Thanks
    43
    Thanked 33 Times in 24 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Sve je kao i uvek individualno. Moj sin je promenio jedno 10 razlicitih olovaka do iPad Pro i ove olovke za njega. Nijedna od tih ranije nije bila jeftinija od 40$. Koristi ih u potpunosti jer jednostavno kao matematičar ima potrebu za njima (formule, anotacija PDF ...). Sa ovom poslednjom je oduševljen i kaže da mu ne treba ništa bolje od nje i iPad Pro.
    Nasuprot njemu ja nemam potrebu za olovkom, ne volim da je koristim i ne koristim je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #15
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: iPad Pro 9.7 - prvi utisci

    Pare su relativna stvar. 1000e nisu neke paretine.
    Mislim da je stvar pomodarstva i da za hvatanje beleski papir i olovka nema premca. Jos kad vidim onu ministarku kako ga drzi 'pod mišku'...

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •