iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: EU Internet?

  1. #1
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default EU Internet?

    Jel bi mogao neko da mi objasni čenu tačno služi ova opcija? Nisam razumeo baš najbolje.



    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  2. #2
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: EU Internet?

    Cenim da znas nemacki .....lepo pise, treba ti Abo za EU internet,,,,raspitaj se malo....
    Evo objasnjenja sa neta, ali na engleskom:
    inside cellular settings, Apple has added a dedicated “EU Internet” switch alongside the existing data roaming toggle. It gives users the ability to active Internet connectivity when they visit countries inside the European Union, while in other parts of the world in will remain inactive. Presumably, this change follows new European legislation that says carriers can no longer charge customers for data roaming when they visit other EU countries. The rules don’t officially come into effect until 2015, but a number of carriers have already begun abolishing roaming fees.

  3. #3
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: EU Internet?

    Ziveo sam u Austriju od malena i nije mi to problem ali jednostavno nisam razumeo. Jer sam tek sad spazio ovu opciju, a čini mi se da je pre nije bilo, dok je u Srbiji uopšte ni nema. Okej skontao sam tačno čemu služi ovo, nego mogu li nekako da saznam da li Češka i Madjarska podrzavaju EU internet?


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  4. #4
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: EU Internet?

    Pa obe drzave su u EU....ali sta i kako...to vec ne znam...uglavnom dobra je to ideja....u EU nema vise astronomskih kradja za roaming....mi cemo se jos nacekati.

  5. #5
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: EU Internet?

    Da, pa to. Ideja je stvarno super, o razvijenosti Srbije ne želim da pričam, nadam se da Češka propisuje ovaj zakon i da će mi ova opcija raditi. Hvala tebi na odgovoru


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  6. #6
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: EU Internet?

    E ovako, tu opciju imam i ja ukljucenu jer sam sklopio ugovor sa mojim operaterom (1&1) i za 5€ mesecno imam sve sto imam i u nemackoj u EU+Norveska,Švajcarska i Island. Znaci ako imas 2GB i flat sve u svojoj zemlji, isto toliko imas i kad izadjes iz nje (ne u srbiji i zemljama treceg sveta,kako glasi zvanicna klasifikacija). Taj EU Internet zato mora da bide ukljucen, inace placas cenu Roaminga, koja je sad od nedavno jako smesna i iduce godine od 1.7. toga uopste vise nece biti unutar EU ( zao mi je za Britance onda).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  7. #7
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: EU Internet?

    Ja sam samo želeo da imam internet u Madjarskoj kad se vracam iz Austrije, ali nisam znao da mora da se sklopi ugovor ili sta vec sa operaterom. Ja sam bio ukljucio opciju u Madjarsku ali nije nije radio, uostalom nema ni veze


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •