iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Iphone 4S restart

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    May 2016
    Age
    31
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Iphone 4S restart

    Pozdrav ljudi! Pricao sam sa covekom iz servisa iphone-srbija, i On kaze da je U2 cip problem. Oni ne mogu da rese to, mozda znate nekoga ko moze, ako je uopste on problematican....

    Problem je u tome sto se telefon nekad sam od sebe restartuje (crn ekran, pa se pojavi jabuka i opet se upali na home screen, a u izuzetnim slucajevima nece da dodje do home screen, nego zaglavi na jabuci) i tada ga ja restartujem drzeci home i power dugme i upali se bez problema.

    Nekad se malo ugreje i bez koriscenja, a nekada ne. Nekad bude vreo pa se ne restartuje, a nekada se ladan restartuje...

    Baterija se sporo puni, a brzo prazni, drzi do 10 sati, ali stand by rezima (losa je). Kada stavim drugu (iz drugog telefona),, normalno puni, drzi dan, dan i po aktivnog koriscenja.

    Nekad kada se upali hoce da drhti osvetlenje ekrana. To prodje samo od sebe brzo.

    LCD i Touch sam menjao sa drugog ispravnog, opet se desava to u retkim situacijama.

    Eh sada ono zbunjujuce!
    Telefon nema pravila kada se restartuje. Nekad ceo dan vreo, pece kad ga drzis, i ne restartuje se uopste.
    Nekad se restartuje dok igras igricu, dok udjes u kameru, nekad ga ne diras uopste, on se restartuje, cak i ladan, znaci nema pravila! Nekad se danima ne restartuje, a nekad se inati vise puta uzastopno.

    Radio sam totalni restore preko itunes-a gde je on skinuo najnoviji software 9.3.2 od 1,5 GB, a bio je 9.3.1. Setup as new iphone, nisam nista vracao u njega, i opet se desava restart.

    Ima li neko ideju sta bi moglo biti. Telefon nije kvasen, nije ispadao, nije lupan, lomljen.... WiFi radi odlicno...
    Mislite li da je zaista taj U2 chip? Posto gledam da se on spominje kod Iphone 5/5S uglavnom...

  2. #2
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Prijatelju, nemoj da se ljutis, al nema od ta posla i te ploce nista...
    Na kraju krajeva i da nije U2 chip, a to ti u servisu ne bi ni rekli da nemaju iskustva sa tim tako da verovatno jeste, tu ti popravke nema, jer je kvar na ploči u pitanju ... jedino da trazis dobru ploču pa da menjas, a to ti se ne isplati jer ti ne vredi telefon koliko se ploce prodaju i u slucaju da ih ima po oglasima... tako da spremaj se polako da se pozdravljas sa njim...
    To niko u servisima i nece da popravlja jer je veliki rizik, a i ne može adekvatno da se naplati...
    Popravka U2 chipa kosta minimum 100e, a sansa da prodje popravka je vrlo mala.....za 100e imas da kupis solidan 4s...tako da, ne isplati se popravljati....

  3. #3
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    samo da potvrdim gore nalisano.....R.I.P........odsluzio je svoje. Vreme je da razmisljas o novom....

  4. #4
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Cudi me da prolazi restore ako je crkavela U2 ...

  5. #5
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    restore nece da prodje ako je BB crko, to je sigurno... za U2 nisam 100% siguran... ali bilo kako bioo i sta god da je, ovde nema popravke... previse ludi ploča, mnogo razlicitih stvari mu se dešava... nije preterano simptomaticno za neki odredjeni kvar da kazes "e tacno je to"...

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    May 2016
    Age
    31
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Restore prolazi vise puta bez problema. Posle zamene LCD-a, moram otkaciti LCD da bi uradio restore, posto ako ostane nakacen, izbaci gresku 14 u itunes. Ali i pre zamene LCD-a se restartovao.

    Nisam siguran da li je U2, jer gledam na internetu uvek bude da ne puni bateriju,pogotovo ako se totalno isprazni da se ugasi.
    Ja taj problem nemam, puni bateriju uvek, i kad se ugasi totalno prazan, i upaljen, i skoro pun.... Uvek puni normalno, i baterija drzi.
    To sto sam juce napisao jer zato sto je u njemu bila neka losa baterija, pa pa 3 sata on napuni 10posto... Stavio drugu testiranu i dobro puni, lepo i drzi bateriju...

    Ali greje se, kada ga gledate od napred, greje se desna lajsna u gornjoj polovini (tu mu je valjda procesor). I kada se ugreje, uglavnom ce se restartovati, i onda neko vreme radi pa opet i tako dok ga malo ne ostavim da odmori...
    Ako se koristi samo za poruke i pozive, sa uklucenim wifi (ili bez, svejedno) nikad se nije restartovao, ako se dobro secam. Ali hoce nekad kroz obicno listanje kroz meni...

    Da li se taj U2 chip greje jako?

    EDIT MOD: Ovim zadnjom recenicom, koja je obrisana, si se prkaticno diskfalifikovao sa foruma. Prva i zadnja opomena!!!!
    Molim procitati pravila!
    Last edited by bbrks; 25-06-2016 at 09:37.

  7. #7
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Da ne otvaram temu, stricu je 4s poceo da vuce struju kao lud, i greje se poprilicno u oredelu procesora, uradio sam restore,nbaterija je dobra menjao ju je pre par meseci kineskom naravno , i health je 90% ali telefon vuce struju i kada je bez sim kartice... Sta moze biti i dal je resivo? Pitah ga da ga nije kvasio kaze da nije...

  8. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Moze da bude i do te kineske baterije

  9. #9
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Mislis? A greje se u predelu cpu kada se koristi... Poprilicno po mom misljenju nije nirmalno... Mislim mogu mu ja uzeti batt ali ja sumnjam da je ona zbog pregrevanja... Inace ne restartuje se , radi besprekorno sve samo srce batt i povise zagreva...
    Last edited by Igor88bg; 25-06-2016 at 11:48.

  10. #10
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Da li se prazni baterija i kada je telefon ugasen? Proveri

  11. #11
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Hocu dao mi je telefon, kod mene je iskljucicu ga na ceo dan samo da se napuni.... Necu ga do kraja puniti jer nemam vremena da cekam iskljucicju ga sa nekih 40%. Sada primetih da se bas greje kada se ouni... Obicno ne pipam telefone kada se oune ali ovaj je bas topao...
    Last edited by Igor88bg; 25-06-2016 at 12:03.

  12. #12
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Iskljuci ga sa kolko god... posle 2h vidi dal je opalo...

  13. #13
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    130 mAh vuce u standby bez sima... spojio sam ga na instrumente, kada je iskljucen 0.0 ... sta moze biti ios 9.3.2
    Last edited by Igor88bg; 25-06-2016 at 22:11.

  14. #14
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Probaj org bateriju sa drugog telefona

  15. #15
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Iphone 4S restart

    Izdzekao sam batt i povezao na instrumente... Vuce struju u stanju mirovanja... 130mAh a ne bi smelo vise od 10... Greje se blago kod predela gde je procesor i kada se ne koristi... Probao sam i neta ios i finalni isti problem....

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •