iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42

Thread: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

  1. #16
    iPhoneBigFan Rista011's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Novi Beograd
    Age
    25
    Posts
    113
    Thanks
    106
    Thanked 17 Times in 16 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Jel onda za nekoga ko kupuje telefon zbog kamere kažeš da ti je fascinanto što je kupuje telefon zbog kamere?
    Ili veličine ekrana?
    Potrebe su različite, nekom treba ono što nudi JB jednostavno, ne moraš tako ofanzivno

  2. #17
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    dzabe cekas... gotovo da sam ubedjen da je za ios 9 to to sto se tice jailbreaka... nazalost
    Hmm, od kud sad takav stav.
    Istina da se već čeka dugo ali gledajući neke YT kanale da se naslutiti da je JB za 9.3.2. pitanje dana/tjedna.

    @srecko - što je čudno u tome da netko ne želi iphone ako nema JB ?
    Ja sam sretniji kada izađe JB nego kada sam kupovao novi iphone. Zašto ? Pa zato što znam da bez JB neću moći uživati u stotinama aplikacija. I molim da moralisti ne replaju - sve i da sam "pošten" i da si priuštim koju aplikaciju, to ne znači da bi si mogao priuštiti 2 navigacije za 200 €. Drugim riječima, ne može netko u Garminu gledati na mene kao na lopova kada njegovi proizvod ne bi ni kupio da nema JB-a. On na meni zapravo ne gubi novce.
    Last edited by Crobex; 08-06-2016 at 15:41.

  3. #18
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Haha znaci ako sam ulozio trud da sastavim navigaciju i ti je skines for free to znaci da si me namagarcio i sav moj trud je postao besplatan. Da na tebi gubi pare.
    I pre bih ostao dozivotno bez jb nego juriti telefon sa 9.1 koji je blago receno krs od sistema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  4. #19
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Haha znaci ako sam ulozio trud da sastavim navigaciju i ti je skines for free to znaci da si me namagarcio i sav moj trud je postao besplatan. Da na tebi gubi pare.
    I pre bih ostao dozivotno bez jb nego juriti telefon sa 9.1 koji je blago receno krs od sistema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne znam što nisi razumio. Nitko na meni ne gubi novce kada ja njihov proizvod ne bi ni kupio. To je kao kada pričaju da piratizacija šteti glazbenoj i zabavnoj industriji npr 100 miliona € godišnje. A nitko se ne zapita koliki broj ljudi koji su skinuli piratski softwer bi uopće kupilo original da nema pirata. Na tih 100 mil € maksimalno 1/3, ostalih 2/3 ne bi otišla u dućan i kupila. Jednostavno ne bi igrali tu igru i to je to.
    Identičan model je i u ovom slučaju. Ako ne dođe JB to me neće natjerati da kupim igru. Igrat ću nešto što je besplatno.
    Last edited by Crobex; 08-06-2016 at 16:20.

  5. #20
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Pa da nema piraterije ti bi bio prinudjen da kupis tu aplikaciju. Koga briga da li bi se mucio da skupis za nju ali bi je kupio. Sto znaci da direktno gube pare zbog toga. Tacnije, ne dobijaju prihod koliko bi trebalo, a to je slicno tome da se pare gube. Izgleda da ne ti ne kapiras stvari.
    Zasto apple ima toliko para ? Pa jednostavno jer svaki iphone mor da se kupi, a da ga krademo apple ne bi bio ovo sto jeste. Zato se i radi na zastiti aplikacija i krekovanjima. Sve se vrti oko para


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  6. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Momci ,
    povucite rucnu, lako je izgubiti stpljenje. Ovo je forum i razmenjujemo misljenja ali i postujemo tudja.
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  7. #22
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Pa da nema piraterije ti bi bio prinudjen da kupis tu aplikaciju. Koga briga da li bi se mucio da skupis za nju ali bi je kupio. Sto znaci da direktno gube pare zbog toga. Tacnije, ne dobijaju prihod koliko bi trebalo, a to je slicno tome da se pare gube. Izgleda da ne ti ne kapiras stvari.
    Zasto apple ima toliko para ? Pa jednostavno jer svaki iphone mor da se kupi, a da ga krademo apple ne bi bio ovo sto jeste. Zato se i radi na zastiti aplikacija i krekovanjima. Sve se vrti oko para


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo je u potpunosti pogrešna usporedba i tipično opravdanje. Drugim riječima, ovo je izlika za sve koji prodaju softwere (možda si i ti među njima ?)
    Uspoređuješ hardwer koji se MORA kupiti i softwer koji se može kupiti ili skinuti ilegalno.
    Jel znaš što bi bilo ekvivalentno skidanju pirata, kada već uspoređuješ Appleov iphone ? To bi bilo kao da ti doma napraviš kopiju iphone-a i prodaš nekom na placu. I ajmo uzeti za pretpostavku da je kopija identična originalu. Tada bi ispaštao Apple, jer ti kao kupac ne bi kupio original nego kopiju.

    Ti kada skineš ilegalan softwer nisi ukrao original nego si stvorio kopiju. Dakle, kada ispred MCdonaldsa vidiš Ferrari, razbiješ staklo i uđeš u njega i odvezeš ga - to je krađa.
    Kada kopiraš softwer, to je također protuzakonito - ali to nema baš nikakve veze sa krađom. To bi na primjeru Ferrarija bilo kao da imaš 3D printer za printanje auta i da si sada stavio ispred Ferrarija printer dok vlasnik jede u MCD. Tada Ferrari trpi gubitke jer ako si si ti isprintao njihov auto nečeš ga kupiti u njihovoj prodavaonici.

    I tvrdiš da bi ja kupio original aplikacije da JB uopće ne postoji;
    Stari, prošlo je 6 godina promjenio sam masu iphonea, nikada nisam ništa kupio. Kad je bila apstinencija od JB, uživao sam u besplatnim stvarima i to je to. Na meni niti jedan developer nije izgubio NITI JEDAN EURO.
    Last edited by Crobex; 08-06-2016 at 17:12.

  8. The Following User Says Thank You to Crobex For This Useful Post:

    SloboUgljevik (12-11-2016)

  9. #23
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Kao sto rekoh 50 puta, postujem tudja misljenja, ali rekoh i svoje da mi je to nebulozno jednostavno. Nemam ja apsolutno ista protiv JBa, samo mi je "smesno" da neko preskace telefon (nbt bio to iPhone ili neki drugi) zbog necega sto ne dolazi fabricki, onda nemoj ni da razmatras taj telefon vec lepo na nesto drugo i kraj price.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #24
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    161
    Thanks
    7
    Thanked 38 Times in 32 Posts

    Default pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Quote Originally Posted by Crobex View Post
    Ti kada skineš ilegalan softwer nisi ukrao original nego si stvorio kopiju. Dakle, kada ispred MCdonaldsa vidiš Ferrari, razbiješ staklo i uđeš u njega i odvezeš ga - to je krađa.
    Kada kopiraš softwer, to je također protuzakonito - ali to nema baš nikakve veze sa krađom. To bi na primjeru Ferrarija bilo kao da imaš 3D printer za printanje auta i da si sada stavio ispred Ferrarija printer dok vlasnik jede u MCD. Tada Ferrari trpi gubitke jer ako si si ti isprintao njihov auto nečeš ga kupiti u njihovoj prodavaonici.
    Hahah, ovo je najsmesnije poređenje koje treba da opravda pirateriju koje sam do sada čuo.

    Prijatelju, Ferrari sigurno ne bi imao ništa protiv da napraviš koliko god hoćeš 3d kopija, sve dok ne bi krenuo da prodaješ i zaradujes pare. Ali čik sedi u svoju kopiju iz 3d printera i odvezi se negde.

    Elem, na temu. Verzija telefona mora biti tačno ona za koju postoji JB, ni ranija ni kasnija. Sumnjam da se moze doznati tacna verzija na osnovu serijskog. Sve je na nivou nagađanja i sreće.

  11. #25
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Znači, ja napišem da je piratstvo protuzakonito a ti mi pripisuješ da ja to opravdavam...
    To što ja skinem nešto ilegalno ne znači da je to u redu. Jer kao što sam rekao, 2/3 neće kupiti original ako ne postoji mogućnost kopije, ali opet ova 1/3 hoće, tako da u svakom slučaju piratstvo ni na koji način ne pomaže industriji ali joj ne odmaže u onakvom broju kako se prikazuje.

    I koliko god primjer sa ferrarijem bio glup, bitna je poanta; kada nešto skineš ilegalno to nije ukradeno, koristi se potpuno pogrešna terminologija. Pa neka se piratstvo kažnjava i 10 puta strože od krađe auta, zovimo to pravim imenom. Nije ništa ukradeno nego umnoženo, vlasnik i dalje ima svoj primjerak originala. Za mene će krađa biti kada ti netko otuđi tvoj primjer tenisica/CD-a/iphone-a a ne ako ga posudi, skopira i vrati ti nazad. Di je tu kazneno djelo krađe ?

  12. The Following User Says Thank You to Crobex For This Useful Post:

    SloboUgljevik (12-11-2016)

  13. #26
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Ajmo ovako, dakle, Coca Cola je umnozila svoj proizvod i prodaje ga po marketima. Ti odes u market, prisvojis jedan proizvod bez placanja i kazes da to nije kradja.....zanimljivo
    Ovo kao mali komentar licno od mene....

    A sad, upozorenje za sve.....prvi sledeci koji pomene reci ilegalno, kradja i sl. bice momentalno banovan. Necemo brisati postove, cisto da i ostali mogu da procitaju.....
    Da ne pricam o tome da ste odavno otisli u debeli offffff koje nema veze sa temom. Hvala na razumevanju.

  14. #27
    iPhoneBigFan milospinkfloyd's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    subotica
    Age
    33
    Posts
    351
    Thanks
    67
    Thanked 27 Times in 25 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    u svakoj temi ista prica...No, dobre vesti stigle danas. Covek je uzeo tel u VIP-u i na njemu je stigao iOS 8!
    iPhone SE 32gb Space Gray - iOS 10.3.1

  15. #28
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Koji telefon je uzeo? Ja cu mozda koliko vec veceras odneti moj ip6, pa ocekujem novi, ali nemam predstavu sa kojim ios-om stize. Ovaj koji trenutno nosim je u novembru stigao sa 8.4.1 ako se ne varam.
    Note 8 DS

  16. #29
    iPhoneBigFan milospinkfloyd's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    subotica
    Age
    33
    Posts
    351
    Thanks
    67
    Thanked 27 Times in 25 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    5s je uzeo
    iPhone SE 32gb Space Gray - iOS 10.3.1

  17. #30
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,826
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Re: pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona

    Ja uzeo kevi prosle sedmice 5s u MTS-u i na njemu bio 9.3.1. Sada su dzab dzabe, a ima ih jos uvek na stanju.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •