iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Problem oko activation locka

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    May 2016
    Age
    35
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Problem oko activation locka

    Updejtovao sam Ipad model 1460 i izbrisao se apple id i kada ga upalim uvek mi trazi aktivaciju. Problem je u tome sto se drug koji mi je pravio ne seca mejla. Jedina stvar koja znam je sifra tog naloga i deo apple ID-ja. Da li postoji mogucnost da nekako saznam svoj apple ID ili mogu da ga koristim kao tacnu?

  2. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Ako ti pise Apple ID za koji se trazi sifra, unesi tu sifru za koju kazes da znas i miran si.

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    May 2016
    Age
    35
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Problem oko activation locka

    Problem je sto ne pise cela vec samo m*****@hotmail.com a sifru znam. Koristio sam ga 2godine ali kako vidim nema mu spasa , trazili su mi u servisu oko 200 eura sto je priznajem malte ne njegova sama cena.

  4. #4
    iPhoneBigFan niki93t's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Aleksandrovac, Nis
    Age
    30
    Posts
    344
    Thanks
    238
    Thanked 85 Times in 73 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Pa tebi ni ne treba email da znas ceo, dovoljno je da uneses samo sifru, ako je znas

    Jel si se prijavio mozda na kompu na iTunes? Tu bi trebalo da mozes da vidis email
    Last edited by niki93t; 22-05-2016 at 17:23.

  5. #5
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Upravo tako, ako sifru znas, sta te muci mail da ga znas celog. Ako ne znas ni sifru ni mail tu je vec problem, pravi vlasnik jedino moze da je zna.

  6. #6
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Napisano mu vec ali ne cita

  7. #7
    iNovajlija
    Join Date
    May 2016
    Age
    35
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Problem oko activation locka

    Izlazi mi "Activate Ipad. This IPad is linked to an Apple ID. Enter the Apple ID and password that were used to set up this IPad. (m*****@hotmail.com)." Probao sam sada sifru bez Apple ID ali nece. Nisam se prijavio na kompu na ITunes nazalost. Mislim da je ukljuceno i ono Find my IPhone i da je to glavni problem.

  8. #8
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Glavni problem je da ocigledno uredjaj nije tvoj, da jeste , znao bi i da li je ukljucen Find My iPhone, znao bi i sifru, gore kazes da je znas, sad od jednom ne znas, mail takodje, nemas 24 mail-a pa si ovaj zaboravio. Da je tvoj account, resetujes sifru na svoj mail i sve si resio. Dali smo ti sve opcije koje su moguce da resis problem da je stvarno neka od stvari kako si napisao tacna.

    Ako si dosao da trazis pomoc oko aktivacije ukradenog uredjaja, mozes Ban da popijes zbog krsenja pravila pa i tako da ti pomognemo.
    Ako je istina sve sto kazes, dali smo ti sve moguce opcije da resis, pa ako uspes bice nam drago, vise od toga niko ne moze da ti pomogne osim Servisi koji otkljucavaju ukradene uredjaje za 200e, mi nismo jedni od njih pa se njima obrati.
    Last edited by kylle; 22-05-2016 at 18:40.

  9. The Following User Says Thank You to kylle For This Useful Post:

    bbrks (22-05-2016)

  10. #9
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Ja sam vec spremio BAN dugme

  11. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Problem oko activation locka

    Pa nije baš za ban. Mail je od drugara (tj. on je pravio), a šifru zna. Mail nikada nije ni morao da pamti jer je uvek bio upisan i memorisan, ali je šifru morao jer nekada mora i da se uloguje. Ja često viđam ovakve slučajeve da nakon update -a uređaj traži aktivaciju, a korisnik ne zna mail jer nikada nije ni morao da ga pamti. Ja imam identičnu situaciju sa korisnikom kome sam ja pravio Apple ID pre tri godine. Ne može čovek da se seti mail-a jer jer nikada nije ni morao da ga pamti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by mikenzi; 22-05-2016 at 18:46.

  12. #11
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Problem oko activation locka

    1:0 za mikenzi.
    Ban-neban?
    Last edited by zikicz; 22-05-2016 at 19:11.

  13. #12
    iNovajlija
    Join Date
    May 2016
    Age
    35
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default

    Da ne znam sifru sta mislite da li bi Vas uopste pitao. Ako sam dosao da trazim pomoc i ako je ban resenje ok. Zanima me kako da nadjem apple id posto sifru znam. Svestan sam da se zakljucani icloud ne moze otkljucati ako je ios 9.0 ili sta vec. Citao sam za neki gsx apple account jel tamo moguce. Telefon je kupljen polovan u inostranstvu nije kraden niti zakljucan , pitao sam da li se moze naci apple ID a ne i sifra.

    Mikenzi ti si moj idol
    Last edited by bbrks; 22-05-2016 at 19:21. Reason: aj necemo za ovo ban odmah :)

  14. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Problem oko activation locka

    Možda popiješ ban jer pišeš post ispod posta, a to već ne treba Uvek edituj svoj post ako imaš nešto da dodaš.
    GSX nalog tu ne može da pomogne jer se takve informacije tu ne vide. To znam jer ja imam GSX nalog.
    Da li imaš originalni račun od uređaja?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #14
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Pre nego sto sam spomenuo ban, napisao sam moguce opcije da se pomogne, no naravno niko to ne vidi, vidi se samo losija strana komentara, valjda nam je tako u narodu.

    Kao sto sam i napisao ako je istina kakako sve kazes dali smo ti moguca resenja i sa tim pokusaj da resis, drugo resenje ne postoji a da je na legalan nacin.

    Ako se sifra zna ne razumem kakav problem postoji kod aktivacije, Mikenzi i ti to znas, sifra se ukuca, mail naravno ne moras da znas i ćao, dalje sve ide glatko. Ali sifru znas, pa nakon toga nece, znaci sifra ne valja samim tim i ne uliva neko poverenje da je znate ni ti ni drugar/vlasnik.

    U ostalom ko malo prati teme o ovakvom problemu razumece i zna da je velika vecina njih obrisana iz razloga sto je na kraju ispalo da je ipak uredjaj nadjen, ukraden, zaboravljena sifra i mail, a za tako nesto po pravilima koje postujemo ovde ide sankcionisanje svidelo se to nekom ili ne.

  16. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Problem oko activation locka

    Quote Originally Posted by kylle View Post
    Ako se sifra zna ne razumem kakav problem postoji kod aktivacije, Mikenzi i ti to znas, sifra se ukuca, mail naravno ne moras da znas i ćao
    Moraš da znaš i mail, tj. mora da se ukuca i mail i šifra. Polje za mail nije popunjeno već iznad njega stoji samo 'podsetnik' prvog slova mail-a i koji je provajder.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •