iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 109

Thread: 16gb malo?

  1. #16
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Nije dovoljno 16gb...
    Nije poenta uklopiti se u MB, nego moci da koristis telefon, a da ti ne izbacuje da nemas prostora i tako to...
    odes negde treba nesto da snimis a ono prc... posle zakuca telefon, nastaje zezanje, brisi aplikacije....sistemski fajlovi sve veci... ako imas pare da dodas kupi veci... ako nemas uklapaj se...

  2. The Following 7 Users Say Thank You to .stefan For This Useful Post:

    Igor88bg (13-05-2016),Zilas (13-05-2016),alekco (14-05-2016),djoni1980 (13-05-2016),niki93t (17-05-2016),stefan.gricko (13-05-2016),zikicz (13-05-2016)

  3. #17
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Svako ima svoje licno misljenje meni je 32recimo skroz dovoljan kapacitet, i znam da svojih trenutnih 64 verovatno nikada necu napuniti . Ali nema boljeg osecaja kada vox i soptify imaju kesa oko 7gb i ne moram da trosim mb niti da palim net kako bih preslusao muzkku sa yt :-) meni je licno 12gb free space veoma malo ali opet ne koristimo svi tel isto te nisam kompetetan da govorim u tudje ime...

  4. #18
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    32 je bombona al nema... skroz se slazem da je i vise nego dovoljno 32gb

  5. #19
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Kad nemas pare za 64 onda je 16 dovoljno. Kad imas pare ne kupujes manje i to je to


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  6. #20
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Pa dobro, sve zavisi ko sta koristi. Na primjer, meni je 64GB odlicno, sa 32 bi vec kuburio, o 16 ni da pricam. Otvarac teme je jasno stavio da ga ne interesuju puno aplikacije, igrice, klipovi (a to je ono sto i najvise zauzima iskreno). Tako da ako hoce samo za surf, neku sliku i naravno za pozive i poruke, onda mislim da je dovoljno.


    Sent from my iPhone 6

  7. The Following User Says Thank You to apple ios For This Useful Post:

    milosnbgd (17-05-2016)

  8. #21
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Quote Originally Posted by Igor88bg View Post
    Svako ima svoje licno misljenje
    Misljenje je tvoje te je i licno.... "Svako ima svoje misljenje "

    Pleonazam is not cool

  9. #22
    iPhoneBigFan Zilas's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Lazarevac
    Age
    38
    Posts
    408
    Thanks
    307
    Thanked 198 Times in 82 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Nije dovoljno 16gb...
    Nije poenta uklopiti se u MB, nego moci da koristis telefon, a da ti ne izbacuje da nemas prostora i tako to...
    odes negde treba nesto da snimis a ono prc... posle zakuca telefon, nastaje zezanje, brisi aplikacije....sistemski fajlovi sve veci... ako imas pare da dodas kupi veci... ako nemas uklapaj se...
    Upravo tako! Ako ubaciš offline navigaciju pozdravi se sa komforom u 16 ici

  10. #23
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default 16gb malo?

    Meni je sasvim dovoljno, navigaciju imam u kolima, ako mi treba offline koristim here i skinem samo zemlju koja mi treba. Nikad mi telefon nije izbacio da nemam prostora niti sam ikad osetio da imam potrebu za dodatnom memorijom.

  11. #24
    iNovajlija kwabena's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Age
    36
    Posts
    4
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 2 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Jos jednom hvala na pomoci. A sto se tice navigacije.. Molim vas, sem ako niste dostavljac kome je frka da stignem sto pre na hiljadu adresa u toku dana, onda je zaista besmisleno, pa nismo retardirani amerikanci. Putujes negde u inistranstvo? Na prvoj oumoi kupis najnoviju mapu te zemlje za koji evro, nista detaljna. Valjda znamo strane sveta, nadjemo grad, kraj, ulicu i na kraju broj. "Mapu citaj a seljaka pitaj", vazda bilo, a i mnooogo je interesantnije. Pre nekoliko godina ja s kamiondzijom u Francuskoj i Spaniji, na putu autostopom ka Portugalu, idem s njim, usput ostavljamo teret u skladista. 5 (pet) uredjaja navigacija mu uvalili u kamion, sve naopako govore, mi lepo iskljucimo, pa mapu u ruke. Ajmo zapad, ajmo 3 sela levo, ajmo ovaj put, stanemo, pitamo seljaka, kaze 10km pravo, kod kafane levo pa treca desno, ispricasmo se s njim. Zabava, uzivanje, preporucio nam vino u toj mehani,sjajno...itd, itš.
    Dakle drugari, izbrisite navigacije, oslobodite gigabajte za fotke nekih zena koje ste usput nagazili, i oslobodite sebe
    Sve najbolje i pozdrav!

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  12. The Following 5 Users Say Thank You to kwabena For This Useful Post:

    .12xx (13-05-2016),SloboUgljevik (30-09-2016),Zilas (14-05-2016),sale2001 (31-08-2016),zule73 (17-05-2016)

  13. #25
    iDrugČlan Superiorni's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Age
    45
    Posts
    45
    Thanks
    70
    Thanked 32 Times in 14 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Ja imam 16gb na SE i meni je sasvim dovoljno. 30-tak aplikacija, dosta slika, klipova, igrice nemam posto mi telefon ne sluzi za igranje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Superiorni For This Useful Post:

    sale2001 (31-08-2016)

  15. #26
    iPhoneBigFan djetk0's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Age
    33
    Posts
    316
    Thanks
    153
    Thanked 182 Times in 84 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Klipova? Kako to? Definisi dosta?

    Meni na s7 edge od 32gb pa imam 15ak klipova i oko 400-500 slika pa nemam bez 5,6gb free...

    Srećom može se ubaciti kartica do 200gb...

    Ne znam osobu koja ima iPhone od 16 gb da ne kuburi sa prostorom.... Tako da se nadam da ce konačno preći na osnovni model od 32gb...cigani

    Sent from my s7 edge using Tapatalk

  16. #27
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Nisam prezahjevan korisnik, baterija mi gotovo uvijek izdrži dan, nekada i dva ali 16 gb je premalo... to uopće nije dvojbeno i za nekog prosječnog korisnika 16 gb će biti malo.
    To nije ni 16, nego računajte na max 14 gb prostora kojeg možete koristiti...

    To što netko govori da se sve može spremiti, ponovno dignuti iz oblaka, slike spremiti na komp i obrisati sa moba... pa jbt takvom logikom onda nekom ne treba ni 3 gb prostora... dogodit će se i onom tko iphone ima doslovno samo zbog "statusa" kad tak da će morati/hjeti snimiti dulji video ili otići negdje di će slikati stotine slika, šta čete onda, sjest u park i prebacivati slike ? 4K video uzima jako puno prostora.

    Ovo govorim iz vlastitog iskustva. Čim sam odlučio da ću uzeti iphone 6S, znao sam da 16 gb pada u vodu odma, rekao sam ili 64 ili ga ne kupujem, jer ga nemam zato da bi neko vidio da ga imam nego da ga koristim kada mi treba.

    Imao sam do sada 4-ku, doslovno na mobitelu dvije navigacije (i to ne skinute cijele nego samo države u kojima sam bio), 100tinjak pjesama i slika; poklopilo se da sam morao snimati nešto nema šanse, to je gotovo svima premalo memorije a kod 6S će se to napuniti i prije.

    Što se tiće navigacije - pričate gluposti. Netko tko ide van prvo će ju skinuti na mobitelu. Gledam iz svoje perspektive, zašto bi uopće kupovao bilo kakvu navigaciju ako ju mogu imati na mobitelu ? Danas prosječan korisnik jako puno koristi smartphone, on zamjenjuje MP3, fotoaparat, ljudi plačaju s njim u dučanu račune, o čemu pričamo. Netko tko ima malo više glazbe, slika i duljih video snimaka - nema šanse da koristi navigaciju.

    Zaključak - dajte 150€ više za 64 gb jer će 9/10 vas sa 16 gb požaliti unutar godinu dana
    Last edited by Crobex; 17-05-2016 at 02:16.

  17. #28
    Administrator Stevs's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Erdoglija, Kragujevac
    Posts
    144
    Thanks
    17
    Thanked 75 Times in 41 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Quote Originally Posted by kwabena View Post
    Jos jednom hvala na pomoci. A sto se tice navigacije.. Molim vas, sem ako niste dostavljac kome je frka da stignem sto pre na hiljadu adresa u toku dana, onda je zaista besmisleno, pa nismo retardirani amerikanci. Putujes negde u inistranstvo? Na prvoj oumoi kupis najnoviju mapu te zemlje za koji evro, nista detaljna. Valjda znamo strane sveta, nadjemo grad, kraj, ulicu i na kraju broj. "Mapu citaj a seljaka pitaj", vazda bilo, a i mnooogo je interesantnije. Pre nekoliko godina ja s kamiondzijom u Francuskoj i Spaniji, na putu autostopom ka Portugalu, idem s njim, usput ostavljamo teret u skladista. 5 (pet) uredjaja navigacija mu uvalili u kamion, sve naopako govore, mi lepo iskljucimo, pa mapu u ruke. Ajmo zapad, ajmo 3 sela levo, ajmo ovaj put, stanemo, pitamo seljaka, kaze 10km pravo, kod kafane levo pa treca desno, ispricasmo se s njim. Zabava, uzivanje, preporucio nam vino u toj mehani,sjajno...itd, itš.
    Dakle drugari, izbrisite navigacije, oslobodite gigabajte za fotke nekih zena koje ste usput nagazili, i oslobodite sebe
    Sve najbolje i pozdrav!

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    Ako tako gledaš ne treba ti ni telefon. Gde god ideš imaš javne govornice Suština tehnike je da ti ona služi, a ne ti njoj Telefon sa 16gb je neupotrebljiv. Pre bih kupio telefon generaciju ispod sa više memorije nego najnoviji iPhone sa 16gb.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Stevs For This Useful Post:

    Crobex (17-05-2016),strasilo85 (26-05-2016),zikicz (17-05-2016)

  19. #29
    iDrugČlan Superiorni's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Age
    45
    Posts
    45
    Thanks
    70
    Thanked 32 Times in 14 Posts

    Default 16gb malo?

    Quote Originally Posted by djetk0 View Post
    Klipova? Kako to? Definisi dosta?


    Ne znam osobu koja ima iPhone od 16 gb da ne kuburi sa prostorom.... Tako da se nadam da ce konačno preći na osnovni model od 32gb...cigani

    Sent from my s7 edge using Tapatalk


    Meni je ovo skroz ok. Ali sve zavisi za sta koristiš telefon. Za ono sto meni treba 16gb je sasvim dovoljno.

  20. #30
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: 16gb malo?

    Ova tema nešto izaziva nervozu. Ja sam recimo potpuno zadovoljan sa 16gb na 6s ali kapiram da nekom nije dosta. A ljudi kojima je malo 16 su izgleda iznervirani da nekom može da bude dovoljno.
    iPhone XS

  21. The Following 3 Users Say Thank You to kristianmarkovic For This Useful Post:

    Ognjen Marković (17-05-2016),sale2001 (31-08-2016),strasilo85 (26-05-2016)

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •