iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Samsung Galaxy S7

  1. #1
    iPhoneBigFan Proday's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    140
    Thanks
    92
    Thanked 129 Times in 49 Posts

    Default Samsung Galaxy S7

    Kao sto sam i obecao...

    E pa drugari, sada i sa sigurnoscu mogu da tvrdim da do sada nisam imao android telefon sa boljom autonomijom od ovog S7. Najblizi ovome je bio z3 compact, ali i njega sam presisao. Znaci uobicajena postavka aplikacija (sve identicno kao na note 5 i note 4 pre njega), bluetooth konekcija non stop on sa gearfit uredjajem, 95% bio na mobile data (12h radno vreme), i sa 3g only u opcijama (posto je signal toliko ocajan u krugu firme da mi non stop prebacuje 2g-3g). Posebno obratite paznju na nisku potrosnju u % android system i google play servisa (ko je na androidu zna da je od lolipopa, ovo misaona imenica sa mobile data sve vreme).

    Napominjem da je telefon na martovskom security firmweru (ima noviji ali nisam hteo da stavljam iz poznatog autonomija razloga) i verovatno zbog toga kao da imam neko kasnjenje u odzivu ekrana, ili ne znam ni sam kako bih to opisao ali nije glatko iskustvo kao sto je na note 5. Verovatno tome doprinosi i losije kaljeno staklo na s7, ali definitivno mislim da je to ono na sta su se pojedini ovde zalili ranije pa je navodno ispravljeno sa novom nadogradnjom softvera.

    Ono sto ukratko mogu da napisem u poredjenju sa NOTE 5 telefonom koji imam pored ovoga (mozda ce nekome znaciti):

    Na strani S7
    - autonomija 300 puta...salu na stranu ali sigurno bar 20% bolja (identican softver, takodje mart),
    - nesto bolji prijem signala (na identicnim mestima cesto imam crticu vise),
    - nesto precizniji rezultat na GPS test programu 20 VS 26,
    - always on koji moze nekima da znaci,
    - i mozda tripujem ali cini mi se da ima i za nijansu jaci bluetooth domet (rekonektuje se na gearfit na mestima na kojima sa note nije mogao),
    - recimo i kamera, ali to je sad vec diskutabilno...nekome ce vise znaciti preciznije boje na auto na N5 i 16mpx na 16:9.

    Na strani Nota 5
    - zvucnik primetno glasniji (pogotovo pri slusanju muzike, filmova itd), mada i dalje slabiji nego na note 4 sto je bio,
    - bolji kvalitet volume i power tastera (tvrdji su i lepsi klik imaju),
    - po meni daleko lepse melodije za warning i notifikacije, posebno one kada se otkljucava i zakljucava telefon,
    - screen to size ratio (bazeli na note 5 daleko manji i generalno su mi krivine na telefonu tj oblik lepsi),
    - olovka se podrazumeva
    - fluidniji rad na pomenutoj identicnoj verziji softvera

    Lični stav je da je bolje ici na Note ukoliko možete da podnesete te dimenzije (koje verujte mnogo znace i nedostaju kada se naviknete na iste) i ukoliko vam autonomija nije prioritet.
    Ako vas jos nesto interesuje, tu sam.
    Attached Images Attached Images

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Proday For This Useful Post:

    Adi979 (27-04-2016),Babakaj (27-04-2016),don_pavle (28-04-2016),komsa (26-04-2016)

  3. #2
    iPhoneBigFan perkele's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Indjija
    Age
    44
    Posts
    134
    Thanks
    94
    Thanked 34 Times in 21 Posts

    Default Re: Samsung Galaxy S7

    Upravo me je baterija interesovala na s7, na s6 je bila ocajna, samo 2 dana sam ga imao i odmah prodao. I jos jedna stvar koja se meni svidja kod s7 je boja, konacno su daltonisti iz Samsunga napravili crni telefon, godinama ista prica, black mistique, black saphire, black ovo, black ono a telefon UVEK plav!

  4. #3
    iPhoneBigFan Proday's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    140
    Thanks
    92
    Thanked 129 Times in 49 Posts

    Default Re: Samsung Galaxy S7

    Da, ova crna sto se presijava je pravi posao...mada mi je srebrna boja i dalje no1

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #4
    iDrugČlan Adi979's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    29
    Posts
    41
    Thanks
    82
    Thanked 37 Times in 7 Posts

    Default Re: Samsung Galaxy S7

    I ja sam nedavno presao na android...
    I dalje koristim i i6 ali me s7 odusevio

  6. #5
    iDrugČlan Adi979's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    29
    Posts
    41
    Thanks
    82
    Thanked 37 Times in 7 Posts

    Default Re: Samsung Galaxy S7

    Baterija vrh, kamera top, touchwizz sasvim korektan bez ikakvog laga... jedina zamjerka sto se tel malo zagrije nakon duzeg koristenja ali nista strasno

    Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  7. #6
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: Samsung Galaxy S7

    Hteo bih da dodam da telefon vrhunski lezi u ruci. Zvucnik i nije toliko los.
    Fast charge odlicna stvar, displej bruka, kamera isto..
    Nadam se da cu se lako (opet) naviknuti na andriod

  8. #7
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Samsung Galaxy S7

    Sta reci....mnogo lutas....ali OK....mladost ludost

  9. #8
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: Samsung Galaxy S7

    Samo da se jos malo priviknem. ovo je potpuno rezonski potez

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •