iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

  1. #16
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    588
    Thanks
    2,006
    Thanked 362 Times in 215 Posts

    Default Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Tu sto se tice policije postoji jedan problem..ako se na lokaciji vidi samo ulica u kojoj je a ne tacno kuca ili zgrada( sto je jos gore) sta da radi policija?? Moze da kuca celom ulicom od vrata do vrata i da pita da li je kod tih ljudi ukraden iphone a sa druge strane da bi usli u kucu moraju da imaju naredbu suda sa pretres! E sad tu dolazimo do problema ako se ne sumnja na odredjeno lice zato sto sud ne moze da da naredbu za pretres za celu ulicu! Eto malo da vam bude jasnije zasto policija ne moze da nadje tel tek tako!

  2. #17
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    224
    Thanks
    76
    Thanked 29 Times in 22 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Pa da samo sto mu on zna ime, prezime i adresu od osobe koja mu je ukrala telefon, tako da mi apsulutno nije jasno kako i dalje policija i dalje ne radi nista.

  3. #18
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Boletinho's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    appstore,The Planet
    Age
    43
    Posts
    2,163
    Thanks
    1,019
    Thanked 709 Times in 438 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Sad ce policija dati imei broj operaterima,oni ce pratiti jedno vrijeme pozive s tog broja,nakon cega ce policiji dostaviti listing najcesce pozivanih brojeva,onda policija kontaktira vlasnika tog
    najcesce biranog broja i ovaj im fino kaze s kim je to toliko pricao i onda slijedi posjeta tom nekome

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Boletinho For This Useful Post:

    djoole (13-04-2016)

  5. #19
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    21
    Thanks
    13
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Meni nisi jasan druze, ja bih mu bio u dnevnu onoga momenta kad bih vidio lokaciju na "find my iphone"...Sprdas li se da cekas policiju, cekas da ugasi telefon, da se raskaci sa wifi?

    Odradi screenshot dje ti pokazuje "find my iphone"(da imas kao dokaz) i direkt kod njega doma...

  6. #20
    iEntuzijasta BLOODHUNTER's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    91
    Thanks
    131
    Thanked 7 Times in 6 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Небитан је сада оперативни рад Полиције да се овде нашироко о томе прича. Очигледно је да је у питању ситуација где неко од радника у полицијској станици не ради свој посао како треба. Иди у станицу ти лично и тражи моментално разговор са старешином дотичног који ти је рекао да ”ништа не могу да ураде”, а ако и тада не урадиш ништа обрати се директно МУП-у. Ако ти је телефон лоциран како ти кажеш то је одлично и брзо ће га вратити.

  7. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Ako je zgrada u pitanju kako ce znati kome da kuca na vrata?

  8. #22
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Ma da li je zgrada ili kuca svejedno.Kako bre da nekom upadne u kucu i trazis svoj telefon?!
    @AndroPG
    Jos ga posavetuj da li da ide naoruzan ili ne.Jel to po sistemu "zakon jaceg"?Pravdu u svoje ruke? Jel si ti svestan u kakvom problemu moze covek da se nadje,koliko situacija moze da se iskomplikuje i covek napravi u afektu nesto i da od zrtve postane kriminalac?

  9. The Following 2 Users Say Thank You to zikicz For This Useful Post:

    iLaki (13-04-2016),sone888 (13-04-2016)

  10. #23
    iPhoneBigFan niki93t's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Aleksandrovac, Nis
    Age
    30
    Posts
    344
    Thanks
    238
    Thanked 85 Times in 73 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Moras uzeti u obzir i to da lokacija nije bas uvek 100% precizna. Ja sam sad pokusao da lociram svoj telefon i pokazuje mi da je u zgradi preko puta moje, znaci greska od nekih 20-30 metara.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to niki93t For This Useful Post:

    Nosorog (14-04-2016),iLaki (13-04-2016),nixysx (14-04-2016)

  12. #24
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    To je tačno, kad uključim Google map na primjer prvo me detektuje da sam u kuću pored moje ili neku 100 metara od mene gotovo nikad ne da 100% tačnu lokaciju.
    AndroPG je krajnje bizaran sa svojim komentarima, ako nisi bas bas 100% siguran da neko konkretno ima taj telefon nemaš pravo ni indirektno da ga optužiš, pa i ako znaš kod koga je opet nemas pravo povodom toga da upadaš u tudju kuću i slično, na kraj ti se sve može obiti o glavi tako da smirite strasti ljudi.
    Last edited by iLaki; 13-04-2016 at 17:27.

  13. The Following User Says Thank You to iLaki For This Useful Post:

    nixysx (04-05-2016)

  14. #25
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Ma na kraju krajeva i da znas ko je i gde je tacno, lik ima legitimno pravo da te sa svog praga otera u pi*du lepu ma*erinu, ljudi sta je vama...
    to je samo tvoja rec protiv njegove...

    pustite nadlezne da rade svoj posao ako ste vec rešili da idete preko njih...

    drugo, lepo kazu ljudi, lokacija nije sto posto tacna... zamisli da kucas pogresnom coveku na vrata, a on nema pojma o čemu se radi... zamislite sebe u situaciji da neko dolazi na vrata vama i zahteva nesto za sta u zivotu niste culi i pritom vas jos optuzuje da lazete... hiljadu potencijalnih problema bukvalno...

  15. #26
    iPhoneBigFan Shang Tsung's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Beograd
    Age
    38
    Posts
    150
    Thanks
    13
    Thanked 72 Times in 40 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Ako je ulica sa kucama, mogao si i da "stalkujes" lokaciju i osmatras da vidis da li se nesto desava, a onda i vizuelno lociras svoj uredjaj.

    Takodje, ako moze objasnjenje kako ti je telefon ukraden? Verujem da zanima neke, kako bi predupredili buduce potencijalne nezgode.
    Last edited by Shang Tsung; 13-04-2016 at 23:06.

  16. #27
    iDrugČlan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    45
    Posts
    47
    Thanks
    6
    Thanked 14 Times in 10 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Ja ne razumem da neko moze da ti savetuje da sam trazis telefon.
    Da vizuelno lociras svoj uredjaj
    Ne glumi detektiva niti bilo sta drugo, mozes sebi napraviti puno problema.
    Nije prijatna situacija ostati bez 500e, ali jedino policija moze nesto da uradi po tom pitanju.
    Ne kazem da treba da budes pesimista ali ako neko ne koristi telefon za pozive, policija tu ne moze nista.
    Moze ona da locira telefon ali koga da optuzi za nesto
    Malo je to komplikovanije nego sto mi zelimo, ali je tako.

  17. #28
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    "Soko zove orla"
    http://youtu.be/VDtpavvuMZI

  18. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    lowzyyy (14-04-2016)

  19. #29
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Nis and Pirot
    Age
    35
    Posts
    11
    Thanks
    2
    Thanked 18 Times in 8 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Prvo zelim da vam se zahvalim na podrsci i to sto ucestvujete u mojoj temi,ja sam imao ozbiljne porodicne probleme,pa sam malo i zaboravio na telefon.Ja sam imao jednu gresku kad sam bio malo mladji,tako sam prenaglio otisao kod jednog lika koji mi je ukrao pare,prebio ga,a posle su me ganjali svi njegovi ortaci,i samo sam napravio veci problem.Pare nisam dobio nazad,pa se i policija posle umesala,jednostavno ne zelim o tome da pishem,jer imam tu "manu" ja sam brutalno posten i kada mi bude nanashena neka nepravda prelazim u "rage" mod i spreman sam na svasta.Ja sam pre neko vreme,tj u vreme kada se pojavio galaxy s4 nasao torbicu sa galaksijem 4 i sa 120,000 din.Otvorio torbicu uzeo telefon,za novac nisam ni znao,on je bio u drugoj pregradi ali to nije sada bitno,vratio bih u svakom slucaju.Otvorio galeriju video slike,prepoznao coveka i vratio torbicu.Kraj price,nisam cascen ni 200din,ali nije to bitno.Policiju bas briga za moj telefon,ali se ponudio jedan inspektor poznanik mojih roditelja,da pregleda snimke sa kamere i tu ce sve da se vidi.Ja sam sve kockice slozio,ja znam ko mi je ukrao telefon,sumnjao sam u njega,ali mi je lokacija sve potvrdila,kako to bas da apple,pokazuje ulicu tipa koji se misteriozno izgubio kad sam ja primetio da ga telefon nema,i kako bas to,ja sam se pravio blesav,ali me je njegov drug pitao kao u fazonu,da li si prijavio telefon? da li telefon moze da se locira ako je ugasen,ja kazem moze,i tu zavrsimo razgovor.Ja ga onda pitam nesto vezano za Grand theft auto 5,a on onda meni kaze "ma zajebi gta5" i sta si rekao,moze da se locira ako je telefon ugasen.Zasto njega to sve zanima,pa za moj telefon se tolko nisu ni "raspitivali" moji drugovi.Ne smem da pishem na forumu o metodama,ali mislim da ce da mi telefon biti vracen ovih dana,obavesticu vas,i samo jos nesto da kazem policiju,bar u Pirotu boli uvo za bilo koji telefon,Ja sam zvao danima,a oni mi kazu "Strpi se malo",ja odem licno,oni kazu ponovo strpi se malo...Boze sacuvaj,ja ne znam sta vishe da vam kazem...Pozdrav dobri ljudi,ako nista ne bude vracam se na stari dobri a 3gs koji nisam prodao,a imam i jedan apple4,pa boze moj imacu ponovo nekad sesticu kad bude bila 200e.Ja sam moju platio 92700din,toliko je kostala u proddavnici sa full kutijom 2 godine garancije,bas kada se pojavio

  20. The Following User Says Thank You to ppppppo For This Useful Post:

    MajX (28-04-2016)

  21. #30
    iPhoneBigFan Icko's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Kruševac
    Age
    46
    Posts
    220
    Thanks
    204
    Thanked 35 Times in 35 Posts

    Default Re: Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi

    Mojoj kumi su ukrali telefon pre 3 meseca i ona je odmah prijavila policiji. Isto su joj tako pričali strpi se biće. Posle nekog vremena digla je ruke od svega, ali su je pre neki dan zvali da dođe da uzme telefon. Niko nije verovao da će biti pronađen. Dečko kod koga je bio nije palio telefon 3 meseca i kada je krenuo da koristi odmah su ga locirali. Tako da mislim da ima nade i za tebe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Icko For This Useful Post:

    ppppppo (27-05-2016)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •