iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: iPad Pro 12,9 - prvi utisci

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member vlada11070's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,294
    Thanks
    1,791
    Thanked 1,015 Times in 621 Posts

    Default iPad Pro 12,9 - prvi utisci

    Da budem iskren, iPad Pro je proizvod koji sam najviše iščekivao, možda i više nego nove iPhone modele.
    Kada se čekanje najzad isplatilo, posle par meseci upotrebe rešio sam da sa vama podelim svoje utiske.
    Poslednji put moje iščekivanje iPad-a beše davne 2010. godine kada je objavljen prvi iPad. Od tada se pojavilo nekoliko iPad modela, tačnije desetak. Tanji iPad, iPad sa Retina displejom, mali iPad, mali iPad sa Retina displejom. Ali nije bilo većeg iPad-a, a ja već godinama komentarišem kako nam je potreban veći iPad i najzad se moja želja ispunila.
    iPad Pro stiže u tri boje i tri različite veličine memorije. Možemo izabrati Wi-Fi model od 32GB, 128GB ili 256GB, s tim što najnoviji model od 256GB još uvek nije dostupan u Srbiji. Cellular modeli dolaze u kapacitetima od 128GB i 256GB, a ja sam koristio srebrno-beli model od 32 GB.
    Utisak jednog broja kolega nakon prvog momenta je bio da je neverovatno veliki, dok su se drugi istog momenta zaljubili. Druga stvar je što su se, kada su čuli cenu, istog momenta i odljubili, što nije začuđujuće, s obzirom da on drži visoku cenu.
    iPad Pro je grandiozan, zanosan i neverovatan u isto vreme.
    Zaista! Sjajan, blistav, impozantan, fenomenalan. Namerno sam napisao ovoliko prideva, a ipak ni oni ne odaju utisak koji smo stekli kada smo ga uzeli u ruke i kada smo ugledali ovo inženjersko remek delo. Iako je aluminijumsko kućište uređaja isto kao i kod iPad Air 2, ono je ipak mnogo veće i na prvi pogled se vidi da je Apple zaista dosta radio na njemu.
    Nakon prve prezentacije iPad-a, većini ljudi se nije dopao. Neki od komentara su bili da je u pitanju samo običan veliki iPod touch, da je preskup itd. U kancelariji smo čuli i najbolji komentar: Pa ovo je samo veliki iPad. Hahaha! Mislim da oni koji do sada nisu koristili iPad na duže vreme, ne razumeju u čemu je poenta iPad-a. Dakle veliki je, što je tačno. A kada bismo ih pitali da li bi voleli da žive u stanu od 30 ili 60 kvadrata, šta bi izabrali? Naravno, jasno je da je za nečije potrebe iPad Pro zaista veliki, ali nemojmo ga sahranjivati unapred na osnovu ličnih stavova. Da naglasim i činjenicu da ga je od početka prodaje mnogo više ljudi naručivalo, nego što smo prethodno očekivali.
    Stiv Džobs je još prilikom prezentacije prvog iPad-a rekao: „Imaš internet u šaci“.
    I bio je u pravu.
    Uređaj je nesumnjivo savršen za čitanje, i nije slučajno da mi savršeno odgovara. Dok mi iPhone više služi za korišćenje dok sam u pokretu, na laptopu radim, a iPad mi zaista dođe kao internet u šaci. Često znam da kažem kako je jedan od razloga zbog kog mnogo koristim iPad u slobodno vreme, taj što na taj način držim posao na distanci. Na kraju teškog dana, mnogo je udobnije koristiti iPad kako bismo pročitali zanimljive članke, surfovali internetom, igrali igrice, četovali ili proverili Fejs. Sada kada se pojavio iPad Pro, sve navedeno je još udobnije, a čak je dobar i za razne ozbiljnije poslove, o čemu će biti reči kasnije...


    Nastavak teksta mozete pročitati na sajtu:

    http://imagazin.rs/ipad-pro-mega-test/

  2. The Following 4 Users Say Thank You to vlada11070 For This Useful Post:

    djoni1980 (08-04-2016),password (08-04-2016),slavke1976 (24-10-2016),smera (08-04-2016)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Re: iPad Pro 12,9 - prvi utisci

    meni je bio bas impresivan na predstavljanju ali u zadnje vreme razmisljam cak da zamenim Air 2 za neki mini jer mi je nekako glomazan za citanje/gledanje u krevetu... nisam do sada imao mini pa je verovatno i zbog toga. iPhone se i neki novi iPad mini mi se cine kao bas prakticna dobitna kombinacija.

  4. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default iPad Pro 12,9 - prvi utisci

    Ja sam mislio da si ga ti kupio, pa rekoh nisam te vidio u temi za hvalisanje .

    U svakom slucaju, dobar tekst.


    Sent from my iPhone 6

  5. The Following User Says Thank You to apple ios For This Useful Post:

    vlada11070 (08-04-2016)

  6. #4
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    161
    Thanks
    7
    Thanked 38 Times in 32 Posts

    Default Re: iPad Pro 12,9 - prvi utisci

    Imamo ga na poslu, krajnje nezgrapna sprava. Skoro je duplo veći od air2. Kad ga uzmeš u dve ruke ne možeš skoro ništa da radiš sa njim jer palcevima ne dohvatas ni do trecine ekrana. To te nagoni da ga držiš kao poslužavnik na dlanu jedne ruke dok drugom rukom brljaš po ekranu sto je krajnje nestabilna pozicija i jednom kolegi je tako već ispao. Tako da čim ga uzmeš u ruke gledas gde da ga spustis. Kad ga spustis na sto ne znaš šta ćeš sa njim jer ti treba neki naslon da bi ga nekako koristio za uobicajene stvari (citanje, internet), onako sa ekranom koji gleda u plafon nije bas zgodno. Sprava koja je očigledno napravljena sa jednom jedinom svrhom, da ga spustis na sto i olovkom crtas po njemu.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  7. #5
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: iPad Pro 12,9 - prvi utisci

    A meni recimo mini 3 perfektan ne znam ni na airu sta bi radio a kamoli na pro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s ios 9

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •