Moram da ovo podelim sa nekim a znam da su ovde ljudi koji mogu da mi pomognu.
Danas oko 12am sam dobio email od Apple-a jedan za drugim i dok sam stigao da pogledam posto sam bio na poslu sve je vec bilo gotovo. Bio sam hakovan od nekoga iz Kine. Sve bi bilo do nekle podnosljivo da se zavrsilo na tome ali tu je mojim mukama tek bio pocetak. U tih 5-6 email-ova od kojih su 3 bila na kineskom ali oficialno od apple-a nista nisam kliktao dok nisam dobi zadnja dva u kojima pise da su mi prvo password promenjen a zatim i apple id. Tu sam vec poceo da se znojim jer kada sam kliknuo da proverim account je vec bio zablokiran tj. kao da nikada nije ni postojao. Telefon je poceo da izbacuje enter pass for apple id. 10 godiana koristim apple uredjaje i nisam znao da neko moze da mi promeni UKRADE apple id. Naravno uspeo sam da vidim kako mi se trose pare i od 120$... I koji ostao je 1$. Tako da sam ostao bez para na apple id sa telefonom koji ne mogu da skinem icloud posto taj id vise ne postoji i naravno na macu isto. I da lik je pokusao i na paypal-u da mi skine pare, uspeo je vec da promeni sifru ali sam brzo reagovao i promenio sifu na njemu i email-u, obrisao karticu koja je bila vezana.
Izvinjavam se ako sam bio konfuzan ali mi je u glavi od 12.30 zbrka a jos sam za to vreme bio na poslu i primoran da radim.
Napisao sam jedno pismo apple-u ali nisam uspeo da nadjem email na koji da posaljem pa sada molim sve koji imaju savet ili neko iskustvo za pomoc...


Sent from my iPhone using Tapatalk