iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Samsung S7 Edge

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Samsung S7 Edge

    Moze li neko da kaze neke prednosti i mane u odnosu na iPhone 6-6S.
    Razmisljam da uzmem Samsung koji nikada nisam koristio, 7 godina koristim iPhone ali me je uhvatilo da promenim malo pa me interesuje da li je to pametna stvar?
    Svidja mi se izgled Samsunga ali nikada nisam koristio Android pa se toga plasim, koliko je slicno, lakse ili teze za koriscenje?

  2. The Following User Says Thank You to skiper For This Useful Post:

    Babakaj (13-03-2016)

  3. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Pazi dosta toga je subjektivan osecaj...na papiru on ima veci ekran,bolju rezoluciju,odlican cpu i dosta rama,vodootporan je, kamera je fenomenalna...android je nekako slobodnije okruzenje...sto se tice koriscenja ista je stvar...stavis prst na dugme on se otkljuca i tu su ikone...

    E sada na androidu mozes vise da se igras...to je nesto sto moras da iskusis sam...

  4. The Following User Says Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    skiper (13-03-2016)

  5. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Sada sam bas pricao sa drugom, probacu par dana njegov Samsung da vidim kako mi ide, a kamera je vrh, sada smo slikali nesto ja sa iPhone-om on sa S7, ubija kamera.

  6. #4
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Uzmes (da te mine ta radoznalost), koristis vrrrrrlo kratko (da ne gubis na ceni) i vratis se na iPhone
    Generalno telefon ne moze biti los, moze samo da bude Samsung i Android
    Svi ti "malo skuplji telefoncici" su sigurno ok ali zavisi sta ti se vise svidja od radnog okruzenja citaj OS-a.

    Pluseve za Android mogu da ti nabroje clanovi koji ga koriste ili su ga koristili i mogu da naprave realno (bar se nadam) poredjenje (za razliku od ovog pristrasnog lika koji ovo pise ).

  7. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    skiper (13-03-2016)

  8. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Jos ce to da odlezi u mojoj glavi, verovatno ce me proci.

  9. #6
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Plus sto mi nije jasno gde ces sad bas na Android a taman si kupio MacBook

  10. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    skiper (13-03-2016)

  11. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Sto se tice koriscenja lagano, mislim...nema tu sta da bude komplikovano kad se govori o svakodnevnim stvarima... Sve sto zelis mozes da uradis, a da ne razmisljas da li imas jailbreak

    Bio sam do pre nedelju - dve na Androidu poslednjih 10 meseci... Lako se naviknes na sve to, pa te razmazi, pa se vratis na iP pa ti fali dosta toga, pa se naviknes i na to posle par dana i tako u krug... Dok imas Android (govorim o high-end telefonima) fali ti iP, dok imas iP malo ti fali Android... U sustini sve je stvar navike, meni je prijala promena i potrajalo je duze nego sto sam ocekivao...

    Ono sto je sigurno uzecu edge (s6) da probam uskoro, to je sigurno... A da... Oba su super na svoj nacin, ali to su potpuno dva razlicita sistema na koje covek moze dosta lako da se navikne...

    Uzmi taj S7, neces znati da li ti se svidja ili ne dok ne probas... A posle ces lako odluciti kad probas oba sta bi vise zeleo...

  12. #8
    iPhoneBigFan nenad313's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Veliko Gradiste
    Age
    36
    Posts
    253
    Thanks
    68
    Thanked 141 Times in 87 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Ja ti mogu reci par stvari o koriscenju Androida posle ios-a,ja sam takodje korisnik ios-a nekih 6god. i skoro kupih caletu za rodjendan G2
    i posto je bio kod mene nedelju dana pre nego sto sam ga poslao za inostranstvo,resih da ga probam,updatovao na lollipop
    i posle dva sata koriscenja pocetnog podesavanja itd. dobio sam zelju da telefon pojedem,ili polomim na dva dela i bacim, razlog po meni - previse komplikacija
    bug-ova nije bilo,sve je radilo savrseno,verujem da na s7 takodje ce raditi odlicno jer je po specifikacijama jaci 3 puta od G2
    ali taj pocetni ekran,i to sto kad god instaliras app ona se pojavi na dva mesta,pa posle brisi premestaj itd. meni to nije odgovaralo,ios mi je daleko jednostvaniji,i vise odgovara mojim potrebama
    takodje notifikacije za neke app. tipa Blic,pogasim sve ali one i dalje rade,i dalje mi telefon pisti na svaka dva sata,tu ti je i stalno zatvaranje app. koje rade u pozadini zbog stednje baterije i zauzimanja ram-a,i to mi je smetalo.
    tako da rekoh neka hvala,ios je ios .... nadam se da sam koliko-toliko pomogao

  13. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    @zabrljanje o tome i razmisljam, gde bas sada kad sam kompletirao...kao sto rekoh sacekacu sa kupovinom, probacu malo drugarov i videti.

  14. #10
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    ja sam prije 5s i 6 koju sada imam bio na androidu ( sve high end) i ne bih se vratio na duze vrijeme. takodje me vrlo intrigiria s7 ali znam vec kako ce se ponasati- u startu sve super a kroz koji mjesec pocinje rasulo, bagovanje i sl
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  15. #11
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Samsung S7 Edge

    Sto se tice Androida na high end telefonima neces imati problrma sto se tice memorije. Zadnji mi je bio htc m7 i sa 2GB rama nisam nikad nista gasio. Radio je super.
    Pre neki dan sam gledao kod drugara s7 i moj utisak je da je to super telefon,ali nema onaj wow efekat kada uzmes fon prvi put u ruke. To mi se desilo sa svakim iphone- om od prvog modela koji sam video. Uvek je bio tiha patnja dok nisam kupio svoj prvi iphone. I uvek je bio wow efekat.
    Drugo,taj edge ekran je po meni cista glupost i ne vidim nikakvu korisnu svrhu osim estetike.
    Natavno,ovo je moje misljenje i ne treba diskutovati o tome.
    Jednostavno,slusaj svoj "glas razuma" i uradi tako.
    Last edited by zikicz; 13-03-2016 at 15:48.

  16. #12
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Ja kao korisnik androida at the moment ti kazem da sad kad si uzeo macbook ne prelazis na isti... Jer si u tom ekosistemu... Kada finansijski imas mogucnost da se kompletiras na taj nacin, nema nista bolje...
    Mada sa druge strane android ne zahteva nikakve veze za bilo koji komp osim kabla...
    Prednost androida na izbalansiranim masinama, na flagship modelima je da izuzimajuci cinjenicu da brzo radi imas sve sto mozes da zamislis sa jb-om na ios-u po defaultu... Ako neces sve od toga da koristis, jednostavno nemoj, ali imas ga... Sto je plus definitivno...

    Minus u tvom konkretno slucaju sa S7 je sto je Samsung (kog ne podnosim)... Sto ce mu se vrlo brzo skljokati cena i sto ce ti brzo dosaditi, pogotovo sto si na Apple forumu aktivan
    Mada ti to imas cim da kompenzujes za razliku od mene koji nemam macbook (jos uvek)

    Definitivno sam stava da treba imati od svega po malo, ali da definitivno ako imas macbook treba imati iphone... A drugi uredjaj koji stoji u kuci, tipa tablet (koje isto ne volim ali moze se naci neka primena) kao sto je neki Sony-ev da sluzi za multimedijalne zajebancije i povezanost sa tv-om i kompletnim okruzenjem koje napravis... Jer je po meni android tablet u toj varijanti neuporedivo korisniji od ipad-a...

    E sad prelazimo na subjektivnu stranu... Tacno razumem kako se osecas jer sam i ja bio u istoj situaciji... Jos sam imao i nekih problema sa iphone-om pa mi se smucio i jedva sam cekao da ga se otarasim...
    Mozes uzeti na kratko ako imas pare, pa ga prodaj brzo kad te mine zelja... Mada mozda ti se i svidi... Ali samsung je to, ne verujem da ce te drzati dugoAndroid je super stvar jer ti google nudi mnogo toga dzabe i dosta clouda raznoraznih, za muziku, slike... Za sve bukvalno... Sa lepim integracijama svega toga...
    Sto se tice OS-a kao sto kazu ljudi mrtva trka je... Jer je sada sve dobro... Tako da sa te strane ne brines...

  17. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    skiper (13-03-2016)

  18. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Najvise mi i smeta to sto sam sada kupio Mac a pade na pamet Samsung, ali nije prvi put da pomislim tako nesto pa ostanem veran jabuci sto ce verovatno i sada biti slucaj.

  19. #14
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Imam potpuno istu dilemu koja me drzi poslednja 2,3 dana. I polako popusta
    prosle godine sam kupio S6 edge i prodao ga bas brzo.
    E sto se tice S7 edge mislim da je skroz druga prica i daleko bolji uredjaj. Po specifikacijama a najvise zbog baterije koja je na S6 bila losa.
    sve u svemu ja sam sabrao da bi me taj prelazak kostao 450€ i posto znam da cu posle max mesec dana pozeleti da se vratim na iP odlucio da se ne zezam.

  20. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Samsung S7 Edge

    Iz istog razloga necu ni ja, znam da cu brzo pozeleti da se vratim a nemam novac za bacanje, mirujem tu gde sam vec 7 godina i jako sam zadovoljan.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •