iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 3 of 3

Thread: Pitanja pre kupovine Mac mini-ja

  1. #1
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Pitanja pre kupovine Mac mini-ja

    Zdravo svima, razmišljam se da uzmem Mac mini, pa me zanima nekoliko stvari.

    Prvo me zanima da li novi modeli podržavaju 2 hard diska, odnosno da na njegov postojeci hdd dodam ssd i da li je moj samsung evo 840 kompaktibilan. Naravno me zanima i da li dodavanje ssd-a znači da više ne važi garancija.

    Drugo pitanje je vezano za prikačivanje 2 monitora, odnosno tv-a i monitora, koliko sam video ima jedan hdmi izlaz a nema vga, kako i da li je moguće prikačiti vga monitor (dok ne nabavim neki bolji) i da li postoji u OSX neka prečica za menjanje monitora kao što je u windowsu start+p.

    Treće pitanje je da li regularno radi zvuk preko hdmi na tv-u i da li sam menja sa zvucnika na tv zvuk kad prebacim sliku, pretpostavljam da radi al da proverim.

    Četvrto pitanje je vezano za miša i tastaturu, pročitao sam da radi bilo koja, mene zanima da li je neophodno kupiti apple misa i tastaturu i da li oni rade preko bluetootha ili i oni zauzimaju portove? I da li postoji prečica za menjanje jezika kao u windowsu alt+shift?

    Peto pitanje: imam 50 dolara na itunes nalogu od FMA, jel može ortak u USA da uzme na moj nalog i dobije popust? I da li u Srbiji važi garancija na Mac iz Amerike?

    Uzeo bih srednju verziju sa 2,6 ghz i 1tb. Ovaj slabiji mi deluje da nema dušu, ima skor u geekbenchu ko iphone 6s. Uzgred, nikad nisam imao nikakav mac i nikad nisam koristio OSX, znači totalni nOOb sam, izvinjavam se što sam ovoliko pitanja odjednom postavio i ako su neka od njih glupa.
    iPhone XS

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Pitanja pre kupovine Mac mini-ja

    1) Podrzavaju 2 hard diska ali ti je potrebna dodatna oprema kako bi ih povezao sto iziskuje jos jedan trosak. Evo 840 je kompatabilan. Ne remeti garanciju ako ne ostetis nista prilikom te operacije, ali bih ti savetovao da ti to spoji neko strucan, da ne diras to sam.

    2) To nikad nisam probao sa 2 monitora, ali preko odredjenog dodatka mozes spojiti vga monitor na mini. Za precicu ne znam iz razloga koji je u prvoj recenici.

    3) Radi normalno zvuk na tv-u kad ga povezes.

    4) Probao sam "3rd party" tastaturu i misa i rade, imam rezervnog misa sa usb-om u slucaju da mi nestane baterija na magicu a nemam vremena da cekam da se baterije pune... Apple tastaturu imas i wired i wireless, ako uzmes wireless naravno ne zauzima nista, ako uzmes wired, zauzima ti jedan port... Mis ide bez kabla, tako da ne zauzima nikakve portove... Precice na tastaturi ne koristim za menjanje jezika, pretpostavljam da ih ima, obzirom da u gornjem desnom uglu mozes da postavis jezik i tu da ih menjas

    5) Ne znam.

    A sto se tice toga koju bi verziju uzeo, ne zaboravi da je kod novog mac minija ram zalemljen tako da nema mogucnost prosirenja, to da znas.

  3. The Following User Says Thank You to Paranormal For This Useful Post:

    kristianmarkovic (10-03-2016)

  4. #3
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Pitanja pre kupovine Mac mini-ja

    Hvala na odgovoru, vidim da ima 8gb rama, meni je na windowsu ok i 4gb, ne verujem da ce to biti problem.
    iPhone XS

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •