iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 196 to 210 of 228

Thread: Preporuka za Android TV box

  1. #196
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Naravno da mozes, zasto ne bi, za to je ta kutijica i pravljena, kao externi source. HDMI in i cao.

  2. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    jordan (30-08-2017)

  3. #197
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    14
    Thanks
    11
    Thanked 9 Times in 8 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Quote Originally Posted by jordan View Post
    I jel pouzdana kupovina odavde https://www.gearbest.com/beelink-_gear/ ?
    Potpuno, ja sam ga narucio sa GB-a. Vidi samo da platis registered post po mogucstvu NL tako ces imati tracking mislim da je 2-3$ vise. Racunaj da ces najverovatnije platiti carinu+porez oko 1500RSD

  4. The Following User Says Thank You to zarko.vuksanovic For This Useful Post:

    jordan (30-08-2017)

  5. #198
    iDrugČlan onlyonethebestone-ip's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Age
    39
    Posts
    32
    Thanks
    20
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Da li bi neko mogao da mi kaze razliku izmedju ova dva modela : mini x8s II i mini x8s plus (radi ga Vontar) ako ih uopste i ima ?

  6. #199
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Koliko sam video na sajtu, jedan od ta dva tv boxa ima flash memoriju od samo 8gb sto je premalo. Ako uzimas neki android tv box gledaj da to bude nesto provereno kako sutra ne bi imao problema. Naprimer, ima raznih kineskih modela od kojih neki nemaju google play store, youtube itd. Pogledaj sta su kolege peporucile i kupovale, navedeno je u ovom odeljku foruma nesto ranije.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  7. #200
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Opet sam poceo da razmisljam da uzmem ovaj beelink. Mozete li mi reci, da li je tacno ovo sto pisu ljudi po netu da imaju masovno problem sa gubitkom wifi-a i da li je to softverski ili hardverski problem? I da li mozda znate da li ovaj AirPlay/DLNA Receiver (PRO), ili Airpin, radi uz ios11, posto na playstoru pise samo supports ios8/9/10?

  8. #201
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ne znam sta da ti kazem. Moj evo ima sad jedno 6 meseci......nijednom nisam imao nikakav problem za Wi-Fi.

  9. #202
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ne znam onda od cega to zavisi. Da li mozda od rutera sa kojim se uparuje, ili mozda kako se kome koji primerak zalomi, ili necim trecim.

    A ovaj Airpin, da li radi na ios11?

  10. #203
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Moram post ispod posta, da bi se videlo ovo. Dakle, procitao sam veci deo teme i u prilicnoj sam dilemi sta mi je najbolje i najpametnije da uzmem. Dakle treba mi nesto sto bi moglo da pusta youtube, hbo go, da ima instaliran kodi i da moze da radi (zaista, ne samo formalno) airplay.

    E sad, vidim da ste ovde hvalili amazon stick (tv), beelink, a vidim da se pominjao i xiaomi. E sad, ovako na papiru ovaj beelink bi trebalo da je najbolji. Medjutim koristio sam neke xiaomi proizvode i zaista sam bio odusevljen kvalitetom izrade i dizajnom i s'te strane (plus daljinac koji je mnogo elegantniji) mi se svidja taj xiaomi. Opet on je koliko vidim sa 2gb, dok je ovaj novi beelink sa 3gb, a i vidim da je vecina vas pisala o amazon sticku i beelink-u, pa ne znam da li ima jos neke nedostatke u odnosu na ova dva? Ovaj amazon stick (ili box, ne znam u cemu je tacno razlika) mi se opet svidja, jer nekako u Kineze nemam poverenja i nekako sam stekao utisak, citajuci po netu, da je situacija sa ovim beelinkom, otprilike kako se kome zalomi. Opet za njega sam citao da postoje neki programi koji bi trebalo da rade airplay, ali opet neki pisu da rade odlicno, a neki da ne rade nikako, pa ne znam sta da mislim. Za beelink sam opet citao da iz nekog razloga netflix pusta u SD kvalitetu (neki kazu do 720p). Mene vise interesuje za HBO GO da li pusta u full hd ili ima i tu neka ogranicenja. Ako bih znao da to funkcionise kako treba, plus kodi, koji koliko sam procitao ovde radi odlicno, onda prakticno jos samo ostaje pitanje da li i kako se moze koristiti airplay i da li je ovaj airpin dovoljno dobra zamena za original. Opet, ovaj amazon stick (box) se koliko vidim i ne moze kupiti preko amazona, jer ne salju za Srbiju, tako da je pitanje kako uopste doci do njega i da li je vredno truditi se pored ova ostala dva. Znam da sam malo konfuzno sve ovo napisao, ali valjda kapirate sustinu. Dakle ako bi prema ovome sto sam napisao kao ono sto mi treba, mogli da mi preporucite najbolje resenje.

  11. #204
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Kragujevac
    Posts
    5
    Thanks
    1
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Imam beelink gt1 32gb jedno 4 meseca, ja do sada nisam nikada imao problema sa wifi-jem, niti sa restartovanjem, sve u svemu dobar box sa nekim kompromisima. Sto se tice HBOGO box pusta samo i samo iskljucivo SD video, kao sto si i pomenuo da si procitao za netflix. Cini mi se da sam negde pricitao i zbog cega je to tako, evo ga https://www.cnx-software.com/2015/12...os-in-netflix/, a na drugom sajtu su preporucili da ako hoces za male pare netflix i hbogo u fullhd-u da se uzme amazon firestick i cini mi se da su rekli da xiaomi isto pusta pomenute servise u fullhd-u al to mora da se proveri. Sto se tice Airpin-a znam da radi sa IOS-om 10, ali za ono sto sam ja hteo dosta laguje, imao sam zamisao da igram ios igre na tv-u ali avaj nece da moze, preveliki delay. Kodi radi savrseno iako isti nije dosao instaliran na box-u vec sam ga naknadno instalirao. Daljinac koji dolazi uz box je "dobar" samo za naj-najosnovniji rad sa box-om, topla preporuka je neki airmouse ili moj favorit wireless Logitech tastatura sa touch-om. Dok ne kupim istu, zezam se (patim se) sa njegovim daljincem i kad me bas smori ubodem usb misa u njega i teraj. Nadam se da sam bar malo pomogao u izboru.

  12. The Following User Says Thank You to KGBoy For This Useful Post:

    Didule (21-10-2017)

  13. #205
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Onda rezime za moje potrebe bi mozda bio najbolji taj amazon stick ili tv. Pusta hbo go u hd rezoluciji, ima youtube. Koliko vidim po netu, ako se nesto nije promenilo, moze da se instalira kodi bez vecih problema(?). Jedino jos taj airplay nisam siguran kako bi i da li bi radio.

    Problem sa ovim amazonom je sto ga amazon ne salje za Srbiju, a iz nekog razloga ga nema nigde po radnjama u Nemackoj, gde bih imao nekoga da mi kupi.

  14. #206
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Na Amazon.de ima da se naruci, pa ti verovatno neko u Nemackoj moze da kupi ili firestick ili tv box.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  15. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    Didule (21-10-2017)

  16. #207
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ok, onda cu tako verovatno. Ako moze neko jos samo da mi potvrdi da kodi moze da se stavi na ovo i da radi normalno.

  17. #208
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Imas na youtube brojne instrukcije kako se Kodi instalira na pomenute uredjaje, a to ti mogu potvrditi i kolege koje ih koriste.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  18. #209
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    25
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ukoliko je za Kodi trebalo bi izbegavati Amazon Firestick. Preslab je za korišćenje Kodija, naročito za buildove koji znaju da budu prilično zahtevni. Neko je gore pomenuo Mi box i on bi bio mnogo bolja opcija. Provereno pušta Netflix i HBO GO u full HD-u i wi-fi mu radi odlično. Za praktično istu lovu ja se ne bih dvoumio.

  19. #210
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Upravo sam narucio ovaj,djeluje dobro po specifikacijama...
    https://www.geekbuying.com/item/A5X-...ox-384112.html

Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •