iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

  1. #1
    iPhoneBigFan Jailbreak's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    477
    Thanks
    140
    Thanked 122 Times in 96 Posts

    Thumbs up [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Posto dobiti signal nije neka mudrost al radi na 2g mrezi i nema internet. To me je uzasno nerviralo jel kakav je to iphone koji sluzi samo za pozive. To telefon od mog klinca i resio sam da ga sredim. Uspeo sam uz dosta muke posto prelistavajuci sve forume niko nije imao nikakvo adekvatno resenje. Pogotovu sto su mi svi savetovali da ne pokusavam sa 4g karticom. Mogu reci ,posto imam nekoliko kartica i sa svim sa dobijao mrezu...Bukvalno ne morate kupovati nove kartice za otkljucavanje to je sve manje-vise isto. Malo srede meni za lakse koriscenje. Jedino vam treba dosta stroljenja i zivaca da sve pokusate. Ja sam juce izgubio ceo dan i na kraju shvatio da sve traje 5min.

    Postavicu ukratko uputstvo koje sam koristio za tmobile usa za ip5s sa telenorovom 4g karticom na iosu 9.3 beta 3

    1. Ubaciti rsim sa svojom karticom(npr.Telenor),izabrati carriera,i opciju CMDA for ios9(iako tmobile nije cmda) i na kraju prihvatis podesavanja. Ne gasis telefon,izvadis rsim i ides na sledeci korak

    2.Raskaciti telefon sa wifi mrezom,prebaciti telefon na 2g i ubaciti nepodrzanu karticu(ja sam koristio Telenor). Telefon ce zatraziti aktivaciju. Ne kaciti na wifi,vec sacekati da se pojave crtice i idete dole na opciju "use cellular network". Posle par sekundi dobicete poruku da je nepodrzana kartica. Restart telefona i ponovo se sacekaju crtice i isto"use cellular data". Kad dodjete do opcije da je invalid sim,izvadite vasu (telenor,mts)karticu i vratite se skroz nazad gde vam trazi da izaberete wifi. Ubacujete rsim sa vasom karticom i cekate,ne dirate nista. Nikako ne kaciti na wifi i ne raditi aktivaciju preko wifija. Posle minut ili manje telefon ispisuje NO SERVICE i ulazi u springboard. Cekajte minut. Trebalo bi da se pojavi signal sa teleorovom mrezom. Ako se ne pojavi ,izvadite i ponovo ubacite rsim i karticu. Sad dobijate 100% signal al samo 2g. Mozete se nakaciti na wifi i nikako ne pokusavati da prebacite telefon na 3g ili LTE(4g)

    3. Posto ste se povezali sa wifi mrezom i imate signal,preko safarija kucajte "cmda.rsim5.com" i instalirajte profil koji ponudi. Kad to uradite restartujte telefon

    4. Telefon se pali dobija mrezu,idete u cellular i izaberete LTE i ukljucenu opciju data roaming. U podesavanjim za internet obrisite postojece i kucajte vase parametre za mrezu(internet,telenor,gprs ili vec kako ide za mts ili vip). Vratite se nazad u settings i cekajte da se pojavi signal,Pisace NO SERVICE neko vreme oa ce se pojaviti signal

    5. Ugasite wifi i testirajte internet,pozive na LTE i 3g mrezi. Vidite dal ste dostupni,proverite sve. Ako sve radi. Idite u /settings/phone/sim applications i stiklirajte lock carrier.

    To bi bilo to. Napominjem da sam danas probao par puta sve ovo i od 5 puta 3 puta je proslo bez problema. Kad se jednom aktivira,slobodno ga gasite i palite kao da je simfree. Nemojte se smoriti ako ne dobijete signal iz prve. Nekad prodje nekad ne dok se ne aktivira. Posle toga sljaka kao lud.

    P.S
    Ako vam ne prodje iz prve,obrisite mrezna podesavanja pa sve ispocetka. Samo strpljenja i malo experimentisanja.
    Mozda je post malo nepregledan zato sto kuckam sa telefona sa TT
    Javite dal je proslo kod vas

    Edit
    Probao sam sve ovo i sa novom rsim11 i sa obicnom rsim10(nemam plus,obicna 10-ka). Mrzi me da pokusavam jos jer imam i rsim mini 2. Al mislim da i sa njom mogu da dobijem sve da radi.
    Last edited by zabrljanje; 21-02-2016 at 22:34.

  2. The Following User Says Thank You to Jailbreak For This Useful Post:

    zabrljanje (21-02-2016)

  3. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Mislim da je bolje kao posebna tema

    Hvala sto si se potrudio da ovo podelis sa ostalim clanovima koji imaju T-Mobile i R-sim kartice.

  4. #3
    iPhoneBigFan Jailbreak's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    477
    Thanks
    140
    Thanked 122 Times in 96 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Aj nek neko jos proba ovo sto sam ja postavio. Mnogo me kopka. Treba probati sve opcije. Cerkicia mi ima 5c na uk EE mrezi. Jedna od najgorih mreza. Njoj sam aktivirao telefon sa opcijom za ios 7. Samo tu je proslo. Znaci treba se igrati i imati i zivaca i vremena

  5. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2012
    Age
    29
    Posts
    16
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Pokusao sam sa iPhone 5, zakljucan na tele 2 sweden, rsim 10, nisam uspeo, pokusao vise puta sve po tutorijalu, kada mi zatrazi aktivaciju i izvadim karticu, vrati me na home screen, zatim ubacim rsim, nadje mi mts ali nema signala ( tackice su prazne )... Neka ideja?

  6. #5
    iPhoneBigFan Jailbreak's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    477
    Thanks
    140
    Thanked 122 Times in 96 Posts

    Default [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Izvadi pa ubaci ponovo rsim
    I pogledaj u podesavanjima ako si instalirao onaj profil da izbrises parametre za net i ubacis od mts-a. Takodje je bitno da sve radis prvo u 2g modu dok ne uhvati signal.
    Edit
    Desavalo se i meni da nece da prodje iako sam sve radio isto. A sledeci put ponovo sve isto i dobije mrezu. Dobar je znak sto ti ispisuje carrier mts.
    Ne moras striktno da se pridrzavas ovog uputstva jer je ovo za tmobile. Probaj u meniju da izaberes neku drugu opciju. Al sustina je ista po ovom uputstvu. Sutra dizem EE UK na poslednji ios pa javljam
    Last edited by Jailbreak; 23-02-2016 at 01:56.

  7. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2012
    Age
    29
    Posts
    16
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Sve dobro ide ali ne mogu da sve odradim u 2G, podesim 2G, odradim korake, posle restarta telefona, cim se upali telefon nadje mts (bez signala) i pored stoji 3G, kada udjem u podesanja ponudjeno mi je samo enable LTE, ne mogu da biram... ios 9.2.1


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Pozdrav pokusavam vec par dana da namestim r-sim 10+ na iphone 5s ios 9.2.1 sa Uk Orange mreze.Probao sam sve opcije sa dve 3g kartice i jednom 4g i nikako ni signal da uhvati.Prvih par pokusaja hvatao je mrezu ali nisam mogao da zovem ni nista,pokusao sam i patch da skinem al uvek izbaci "could not be installed" gresku.Sada nece uopste ni mrezu da uhvati.Kad ubacim samo karticu pise no sim a kad ubacim zajedno sa r-simom samo bude no service.Jel zna neko kako bar mrezu da uhvatim da mogu barem da zovem i sms?

  9. #8
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    43
    Thanks
    15
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Nema Patch ako nije jailbreakovan?

  10. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    41
    Posts
    131
    Thanks
    32
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    moje neko iskustvo sa r sim je da sa 4g karticama moze da radi iphone 5s ali 6s ne moze... 6s je nasao mrezu samo sa 3g karticom...

  11. #10
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    43
    Thanks
    15
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Da li bi prošao sa jailbreakom na iphone 6 sa Vipovom 4g?

  12. #11
    iEntuzijasta mirza82's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Age
    41
    Posts
    55
    Thanks
    10
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Izvinjavam se sto temu budim.
    Ja sam ovo probao na iPhone 6 sa mts i r-sim.
    Signal se dobije, ali telefon je nedostupan, znaci ne moze da se primaju pozivi i sms, dok odlazni pozivi i odlazni sms rade.
    Ako neko ima nesto novo da napise povodom ovog problema, bilo bi lepo da podeli sa nama.
    Asus P8Z68-v PRO i5 2500k ATI HD6970 4Gb Kingston 1600

  13. #12
    iPhoneBigFan misal's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Novi Pazar
    Age
    49
    Posts
    118
    Thanks
    53
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Koju opciju biraš kad ubaciš rsim i SIM karticu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #13
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Problem sa dostupnoscu mozes da resis tako sto iskljucis zakljucavanje
    To sve moze da se resi jedino sa JB. Svaki carrier ima neke svoje cake i bubice i nema univerzalnog resenja

  15. #14
    iPhoneBigFan misal's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Novi Pazar
    Age
    49
    Posts
    118
    Thanks
    53
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Ja sam rešio na iphone 6 super radi nijednom nije izgubio mrežu za ovih 10 dana samo je potrebno staviti na 2g ili 3g na 4g ne radi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #15
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2017
    Age
    33
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [Reseno] R-Sim 10 i 11, iPhone 5 T-mobile radi sa 4G karticama iOS 9

    Citao sam sve redom i ja imam problem sa iphone 7 nema mrezu i nece da radi

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •