iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    9
    Thanks
    3
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    Pozdrav,

    Do sada sam imao uglavnom simfree telefone pa sam sto se tice Xsim i Rsim otkljucavanja totalni laik i tako me razumite ako napisem nesto sto bas i nije logicno.

    Na mom starom 4S je riknuo baseband chip pa je jedina opcija bila druga ploca. Majstor je vrhunski odradio posao i svake pohvale na rad, a i moje maltretiranje po ceo dan da skapiram nesto sto se tice xSim vrste aktivacije.
    IPhone 4S mi je stigao sa servisa sa iOS 8.4, Rsimom i SIM karticom koja nije bila moja. Jailbreakovao sam ga naravno odmah i preko iCleanera obrisao moguci OTA update i ikonicu za isti, a 1000% sam siguran da nisam uradio nikakav update preko iTunes-a. Prebacio sam muziku i to je bilo to.

    Posto sam apsoluutni laik ja sam izvadio tu SIM karticu, ubacio moju SIM i sacekao. Posto je pisalo "no sim" restartovao sam telefon, cuo sam neki "cudan" ton, da ne kazem "pisak" i zaglavio na "searching.."
    Koliko sam razumeo nekoliko How-to, u tom trenutku bi trebalo da mi se pojavi RSIM menu da bih ukucao RSIM kod koji je potreban. Sacekao sam par minuta i nista se nije dogodilo, napominjem da se taj ekran NIJE pojavio.
    Sledece sto sam probao je bilo da vratim SIM karticu koju sam dobio uz telefon, a sa kojom je rsim radio kako treba, potpuno isti slucaj.
    Jos jednom sam probao da ubacim svoju SIM karticu i jos jednom sam zavrsio sa "no sim"
    Izvadio sam kompletno Rsim i samo ubacio svoju SIM karticu, restartovao telefon i od tada mi stoji na ekranu "Update Completed" i trazi mi aktivaciju telefona.
    Sledece sto sam probao je da kompletno izvadim kartice (Rsim i Sim) jer bi to trebalo da me vrati u normalni iPhone meni, medjutim nije pomoglo, i dalje mi stoji "Update Completed" i trazi aktivaciju.

    Ono sto moram da napomenem je da pre nego sto krenem proces aktivacije vidim svoj lock screen koji sam poprilicno izmenio jailbreakom, daklem tu je JB, samim tim i sigurno 8.4.
    I moram da napomenem da je moja SIM postpaid, negde sam odgledao neki video da se RSIM otkljucavanje radi iskljucivo sa pripaid karticom.. mada mi po nekoj logici ovo i nema smisla.

    U sustini zanima me koje su mi opcije i sta mogu da uradim?

    Hvala u napred
    Last edited by gorunn; 12-01-2016 at 01:19.

  2. #2
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    2
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    A da mozda nemas ukljucen pin? Posto kada koristis rsim ne mozes imati aktiviran pin moras iskljuciti pre koriscenja rsima

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    9
    Thanks
    3
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    Nene, pin je sigurno ugasen na mojoj SIM kartici, izvadio sam je iz drugog telefona u kom radi bez problema.

  4. #4
    iPhoneBigFan Jailbreak's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    477
    Thanks
    140
    Thanked 122 Times in 96 Posts

    Default Re: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    Da bi ukucao imsi trebas da promenis karticu. Znaci ubaci neku staru karticu pa kad se pojavi taj zvuk,prihvati sve sto trazi i posle zameni ,stavi svoju karticu i ista procedura. Moras da ides na accept pa da uneses odgovarajuci imsi(kod mreze na koju je zakljucan) i obavezno da restartujes telefon. Probaj i bez gasenja da vadis i guras svoju karticu nekoliko puta. Ja sam imao takav problem sa EE mrezom. Unesem odgovarajuci imsi i pokazuje da je nepodrzana kartica. Par puta vadio i stavljao i prosla aktivacija.
    Nije iskljuceno ni da ti je crkla xsim kartica. Cesto znaju da polude

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    9
    Thanks
    3
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    Quote Originally Posted by Jailbreak View Post
    Da bi ukucao imsi trebas da promenis karticu. Znaci ubaci neku staru karticu pa kad se pojavi taj zvuk,prihvati sve sto trazi i posle zameni ,stavi svoju karticu i ista procedura. Moras da ides na accept pa da uneses odgovarajuci imsi(kod mreze na koju je zakljucan) i obavezno da restartujes telefon. Probaj i bez gasenja da vadis i guras svoju karticu nekoliko puta. Ja sam imao takav problem sa EE mrezom. Unesem odgovarajuci imsi i pokazuje da je nepodrzana kartica. Par puta vadio i stavljao i prosla aktivacija.
    Nije iskljuceno ni da ti je crkla xsim kartica. Cesto znaju da polude

    Problem je u tome sto sam zaglavio u "Iphone activation ekranu," potpuno isti ekran kao posle recovery-a pa bi morao da aktiviras telefon. Apple login mi ne trazi jer sam vec logovan na svoj apple ID, ali ceo ostali proces je isti.

    Kao sto rekoh, iako pise "UPDATE COMPLETED" moram da napomenem da iPhone NIJE updateovan sa 8.4 jer vidim da mi je Jailbreak aktivan po lock screenu.
    Uploadovane slike su redom ekrani od kad upalim telefon dok ne dobijem Activation error. Osim ovoga imam pristup samo Emergency Call-u. Ne mogu ni Imei da dobijem pozivom na *#06#

    Attachment 28980Attachment 28981Attachment 28982Attachment 28979

    Sad, ono sto meni pada na pamet je da ubacim rSIM sa svojom SIM karticom u simfree telefon i preko settings > Phone uradim podesavanja (ako je to moguce?) i vratim nazad u svoj, da li bi to bilo izvodljivo?

    Mada opet, i da je to moguce nisam tacno siguran koliko ce mi tacno pomoci jer ako je telefon zaglavio u "pravom" activation ekranu moracu ipak da uradim restore na 9.2 i factory unlock jer apple ne potpisuje vise 8.4
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 1.jpg (14.3 KB, 35 views)
    • File Type: jpg 2.jpg (16.8 KB, 34 views)
    • File Type: jpg 3.jpg (18.9 KB, 30 views)
    • File Type: jpg 2.jpg (41.7 KB, 36 views)
    Last edited by gorunn; 12-01-2016 at 21:44.

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    36
    Posts
    26
    Thanks
    11
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    Mozda si slucajno, dok si koristio jos telefon sa r-simom isao na settings>phone>sim applications>lock carrier? Ako si to uradio, probaj da ubacis r-sim sa tvojom karticom u drugi telefon i deaktiviraj lock carrier.

  7. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    9
    Thanks
    3
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    Quote Originally Posted by pedjakupus View Post
    Mozda si slucajno, dok si koristio jos telefon sa r-simom isao na settings>phone>sim applications>lock carrier? Ako si to uradio, probaj da ubacis r-sim sa tvojom karticom u drugi telefon i deaktiviraj lock carrier.
    Jedva sam nasao drugi 4S da proverim. Ne, nije aktiviran Lock Carrier. Jednostavno ne mogu da se pomerim sa Activation Ekrana sa slika iz mog prethodnog posta.

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    36
    Posts
    26
    Thanks
    11
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    A koji R-SIM je u pitanju? Ja sam imao problem sa R-SIM 10, isto to se desavalo. Resenje je bilo, hemijskom olovkom sam utisnuo one konekore i ponovo vratio na karticu i tako je proradilo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •