iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Pozdrav ljudi,

    Imam iPhone 4s nekih godinu dana (uzeo od drugara iz Holandije) i nisam imao nekih preteranih problema sa njim do momenta kada je baterija pocela da zeza (prisla svom kraju). Tada krece igranka. Baterija pocinje naglo da "curi". Narucujem u radnji bateriju (verovatno neka kanta), sam otvaram, menjam.

    Na pocetku sve deluje ok, baterija drzi solidno, ne bas kako sam ocekiv'o al zadovoljavajuce. I relativno brzo, posle mesec dana, mozda malo vise, baterija ne moze ni pola dana da izdrzi iako se telefon bukvalno ne dira. Znaci, napunjen, skinut sa punjaca i ostavljen na stolu. Pola dana i cao. Softver je uredno apdejtovan (sto mozda nije bilo pametno) sve vreme. Cudna stvar koju sam primetio je, da kada se baterija isprazni, prazan i izgasen telefon non-stop pokazuje onu "animaciju" da utaknem punjac u telefon. To mi se samo desavalo kad izgasen telefon pokusa da upalim (stisnem power dugme) i onda mi pokaze da je prazan i da utaknem punjac u telefon. Sada to non stop sija dok i zadnji "atom snage" ne crkne. Kao da neko non stop stiska power dugme. E sad, moguce je da to ima veze sa apdejtom ali svakako mi je cudno.

    Druga stvar. To sam na jos par tema video - desava mi se da kada stiskam dugme za smanjenje/pojacavanje zvuka da samo pokaze "zvonce" na ekranu ali ne pojacava ili ne smanjuje a i ujedno zvuka nema. Prodje par minuta, zvuk se pojavi. Pokusav'o sam da cistim cetkicom, al se ponovo s vremena na vreme javi. Znaci, pojavi se "zvonce", a crtica koje oznacavaju jacinu, nema ili ne mogu da se pomeraju (a zvuka nema).

    Treci problem - kada ostavim telefon na punjacu, i kada se napuni do kraja, ako ga ne diram, otkljucam ili sta vec, jednostavno se izgasi. Kad mi se prvi put to desilo mislio sam da je telefon crk'o. Probam da upalim, nece. Metnem ga na punjac, probam da upalim...isto nece. Onda malo procackam po netu, i vidim da je usao u DFU mod (ili kako se vec zove). Stisnem power + home dugme, zadrzim 15 sekundi, i telefon se upali!

    Sta mislite, da li je telefon zreo za smetliste? Da li postoji mogucnost da sam nesto zezn'o kad sam menj'o bateriju ili je ipak nesto hardverski? Rado bih ga posl'o negde na popravku ili prod'o ali kapiram da je, u ovom slucaju, skuplja dara nego mera.

    Ima li neko neki savet, predlog? Hvala unapred!

  2. #2
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPhone 4s problemi (sabrani)

    Svaki savet koji ti damo nece biti pametan... Ja bih tel dao Mikenziju iz iStle da ga procacka svakako ali opet vidi koliko je to para sta kako kontaktiraj ga vidi koliko je druga batt za tel i stavi na papir tu isplativost...

  3. #3
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 4s problemi (sabrani)

    Je l si pogledao da li mozda power dugme ne ostaje nekada zakoceno ?
    Baterija koliko ciklusa ima ?
    Sta ti se pokazuje kao najveci potrosac kad udjes u usage ?
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  4. #4
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Lowzy znajuci koliko su lose zamenske baterije (kopije za 20evra) iz iskustva kazem 20 ciklusa i dodje ti telefon da razbijes :-D samo oridjidjiji kod Mikenzija dolazi u obzir :-D (ja pazim baterije, ali znam ih gomilu koji raskantaju bat za manje od god dana) Ps moze biti flat na power dugmetu , moze biti kontakt sa vlagom, ili pak kondez... ali u sustini ta baterija moze takodje da pravi problem...

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Pozdrav ponovo,

    Nov sam ovde i iskren da budem, ne razumem se previse u elektroniku, cackanje i sl. Jedva sam nas'o srafciger kojim sam otvorio telefon i zamenio bateriju . Kako i gde da nadjem Mikenzija ? Zivim u Uzicu, trenutno opcija da idem u BG (ako je M tamo) i nije moguca, eventualno slanje kurirskom postom. Nemam nista na telefonu, resetov'o sam ga, sve "default". Devojka je juce instalirala Candy crash i to je to. Kako da vidim broj ciklusa? Nekad sam cack'o neke aplikacije ali kapir'o sam da ne rade pos'o pa ako imate neku za preporuciti rado cu je instalirati.

  6. #6
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Evo ovaj programcic skines na komp, spojis telefon i pogledas. Ima tutorial sa slikama. Napisi ovde koliki je cycle count i sledeca dva reda
    http://www.icopybot.com/blog/check-i...ilbreaking.htm
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Skini iBackupBot na kompjuteru, nakaci telefon, pa provjeri.


    Sent from my iPhone 6

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Hvala ljudi! Sad cu da skinem te aplikacije i da vidim sta kaze. Elem, sad nesto gledam ovo power dugme, malo mi kao deluje da je "utonulo", tj. kao da je nize nego pre. Odavno nisam cack'o ovaj telefon pa ne mogu da procenim. Cim ovo odradim saljem rezultate.

    Instalirano sve...evo sta kaze:
    CycleCount: 100
    DesignCapacity: 1430
    FullChargeCapacity: 1500
    Status: Success
    Last edited by cage; 04-01-2016 at 00:11. Reason: "Izmeren" cycle count

  9. #9
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2015
    Age
    65
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Kod mene bilo isto,s tim da je baterija bila orginal.Nakon pola godine ,jednostavno je zaglavio i tražio da se kopča na iTunes. Greška 21.Prvo su pokušali sa baterijom ,zatim konektor ali ništa.Onda navodno kontakti kopčanja baterije na ploču.I to nula bodova.Par majstora i ništa.Na kraju ja nađem rješenje.
    Dam ga majstoru za dijelove i doplatim za drugi.Sad radi savršeno.

  10. #10
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Quote Originally Posted by cage View Post
    Hvala ljudi! Sad cu da skinem te aplikacije i da vidim sta kaze. Elem, sad nesto gledam ovo power dugme, malo mi kao deluje da je "utonulo", tj. kao da je nize nego pre. Odavno nisam cack'o ovaj telefon pa ne mogu da procenim. Cim ovo odradim saljem rezultate.

    Instalirano sve...evo sta kaze:
    CycleCount: 100
    DesignCapacity: 1430
    FullChargeCapacity: 1500
    Status: Success
    Sad ciljam opasno na power dugme.. Ako bi mogao ga raskupusas i da vidis zakacinje li negde... Nisam majstor ali bih to peoverio...
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  11. #11
    iNovajlija
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Napunio sam telefon, skin'o sa punjaca i ukljucio airplane mod. Proverio bateriju, posle 7 sati (baterija na 80 %) i pise: Usage: 4:16 min, Standby: 5:59 min. E sad, ne znam da li tako treba, al otkud usage kad ga nisam dir'o? Cudna stvar, isto ovo nisam primetio pre, a to je da kada sam proverav'o da li ima neka aplikacija upaljena, vidim Youtube video (na Safariju) koji sam gled'o prosli put kad je telefon bio upaljen. Kao opcija resume na laptopovima .

    Evo sad, posle 12:30 nakon punjenja do maksimuma, baterija je na 54 % (airplane mode) i pise: Usage: 81 hr, 16 min a Standby: 84 hr, 31 min .
    Last edited by cage; 08-01-2016 at 18:05. Reason: Procenat baterije

  12. #12
    iPhoneBigFan swimmer's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Beograd
    Age
    44
    Posts
    392
    Thanks
    127
    Thanked 760 Times in 262 Posts

    Default iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    U2 chip na maticnoj ploci ti je otisao to je moj zakljucak. 2-3 servisa u srbiji rade zamenu tog chipa ali jaka je cena pa ne znam koliko ti se isplati


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    iNovajlija
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Gledah malo po netu, moguce da je to. E sad, taj U2 se spominje samo od petice pa nadalje, mada kapiram da ima neki "ekvivalentan" cip tom U2. Koja je cena, otprilike, ako je dozvoljeno pricati o istoj (moze i poruka u inbox)? Pocinju mangupi iz Apple pomalo da me nerviraju...pocev od novih iOSa koji stare uredjaje "unazade" pa do ovih cipova (za koje sam video da stradaju u poprilicnom broju), ukidanje ulaza za slusalice i sl....proklete pare.

  14. #14
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Ja sam lepo rekao da su napravili tipski da se 4s unakazi, jer nikada ovoliko problema 4s nije imao.. Odjednom svima bukvalno crkavaju telefoni... Ne moze biti da je do starosti jer moj 3gs radi i dan danas..
    Da li neko menja to za 4s, pa tesko, zapravo skoro da ga ne menjaju za 5/5s a kamoli za 4s..
    Mogu da ti posaljem na pm servis koji menja za 5/5s pa da njih pitas, ali ne ocekuj ispod 50e. Npr za 5s je 80 a i sam znas da je cena 4s 100€
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  15. #15
    iNovajlija
    Join Date
    May 2014
    Age
    49
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    I ja imam slican problem kao "cage" gotovo identican narucicu bateriju pa da vidim kako se onda ponasa nije menjana do sada.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •