iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

  1. #16
    iDrugČlan 1012bd's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Posts
    49
    Thanks
    16
    Thanked 31 Times in 15 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Mozda stara tema kod mene je ovakva situacija:
    CycleCount: 525
    DesingCapacity: 1430
    FullChargeCapacity: 1400
    Status: Success
    Pretpostavljam da je baterija gotova.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #17
    iDrugČlan Ermano's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Zenica, BiH
    Age
    33
    Posts
    36
    Thanks
    108
    Thanked 9 Times in 9 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Dobra. Može to još gurat


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #18
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Dec 2011
    Age
    29
    Posts
    140
    Thanks
    12
    Thanked 34 Times in 22 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Prosto neverovatno meni je baterija sa 279 ciklusa
    Capacity:957/1430 mAh.
    Da li je možda problem što usb kabl nije originalan?

    PS.Bateriju sam menjao pre godinu dana i bila je bez i jednog ciklusa

  4. #19
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Quote Originally Posted by 1012bd View Post
    Mozda stara tema kod mene je ovakva situacija:
    CycleCount: 525
    DesingCapacity: 1430
    FullChargeCapacity: 1400
    Status: Success
    Pretpostavljam da je baterija gotova.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Baterija je u odlicnom stanju, ne znam po cemu si zakljucio da je otisla
    Quote Originally Posted by groff View Post
    Prosto neverovatno meni je baterija sa 279 ciklusa
    Capacity:957/1430 mAh.
    Da li je možda problem što usb kabl nije originalan?

    PS.Bateriju sam menjao pre godinu dana i bila je bez i jednog ciklusa
    Slab kapacitet za toliko malo ciklusa. Gde si kupio bateriju ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  5. #20
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Dec 2011
    Age
    29
    Posts
    140
    Thanks
    12
    Thanked 34 Times in 22 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Bateriju sam kupio od Albanca koji drzi servis iskljucivo za Apple uredjaje, u Bujanovcu. Primetio sam još posle nekoliko punjenja kapacitet baterije je pao maltene na 30 ciklusa je vec bila na 80% od Design Capacity

  6. #21
    iDrugČlan 1012bd's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Posts
    49
    Thanks
    16
    Thanked 31 Times in 15 Posts

    Default iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Baterija je u odlicnom stanju, ne znam po cemu si zakljucio da je otisla



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mislio sam zbog toliko ciklusa. U stvari ne znam nista o tome pa kontam da je manje bolje ili kako vec?!
    I zbog toga sto se ponekada ugasi ili sta vec ne mogu da ga upalim a kada nazovem sebe on zvoni ali telefon ne reaguje jedino kada drzim power dugme i home ili ti restartujem, mislio sam da je do baterije?!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by 1012bd; 07-03-2016 at 22:34.

  7. #22
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Pise da je 1400 od 1450 sto znaci da je kapacitet odlican. Mozda imas neki drugi problem..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  8. #23
    iDrugČlan 1012bd's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Posts
    49
    Thanks
    16
    Thanked 31 Times in 15 Posts

    Default iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Pise da je 1400 od 1450 sto znaci da je kapacitet odlican. Mozda imas neki drugi problem..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ok hvala na informaciji, da li neko zna moguce resenje za to sto s vremena na vreme upadne u DFU mod?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #24
    iDrugČlan 1012bd's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Posts
    49
    Thanks
    16
    Thanked 31 Times in 15 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Quote Originally Posted by cage View Post
    Pozdrav ljudi,

    Imam iPhone 4s nekih godinu dana (uzeo od drugara iz Holandije) i nisam imao nekih preteranih problema sa njim do momenta kada je baterija pocela da zeza (prisla svom kraju). Tada krece igranka. Baterija pocinje naglo da "curi". Narucujem u radnji bateriju (verovatno neka kanta), sam otvaram, menjam.

    Na pocetku sve deluje ok, baterija drzi solidno, ne bas kako sam ocekiv'o al zadovoljavajuce. I relativno brzo, posle mesec dana, mozda malo vise, baterija ne moze ni pola dana da izdrzi iako se telefon bukvalno ne dira. Znaci, napunjen, skinut sa punjaca i ostavljen na stolu. Pola dana i cao. Softver je uredno apdejtovan (sto mozda nije bilo pametno) sve vreme. Cudna stvar koju sam primetio je, da kada se baterija isprazni, prazan i izgasen telefon non-stop pokazuje onu "animaciju" da utaknem punjac u telefon. To mi se samo desavalo kad izgasen telefon pokusa da upalim (stisnem power dugme) i onda mi pokaze da je prazan i da utaknem punjac u telefon. Sada to non stop sija dok i zadnji "atom snage" ne crkne. Kao da neko non stop stiska power dugme. E sad, moguce je da to ima veze sa apdejtom ali svakako mi je cudno.

    Druga stvar. To sam na jos par tema video - desava mi se da kada stiskam dugme za smanjenje/pojacavanje zvuka da samo pokaze "zvonce" na ekranu ali ne pojacava ili ne smanjuje a i ujedno zvuka nema. Prodje par minuta, zvuk se pojavi. Pokusav'o sam da cistim cetkicom, al se ponovo s vremena na vreme javi. Znaci, pojavi se "zvonce", a crtica koje oznacavaju jacinu, nema ili ne mogu da se pomeraju (a zvuka nema).

    Treci problem - kada ostavim telefon na punjacu, i kada se napuni do kraja, ako ga ne diram, otkljucam ili sta vec, jednostavno se izgasi. Kad mi se prvi put to desilo mislio sam da je telefon crk'o. Probam da upalim, nece. Metnem ga na punjac, probam da upalim...isto nece. Onda malo procackam po netu, i vidim da je usao u DFU mod (ili kako se vec zove). Stisnem power + home dugme, zadrzim 15 sekundi, i telefon se upali!

    Sta mislite, da li je telefon zreo za smetliste? Da li postoji mogucnost da sam nesto zezn'o kad sam menj'o bateriju ili je ipak nesto hardverski? Rado bih ga posl'o negde na popravku ili prod'o ali kapiram da je, u ovom slucaju, skuplja dara nego mera.

    Ima li neko neki savet, predlog? Hvala unapred!

    Resio problem sa zvukom zamenio dock connector narucio sa ebay-a sada radi zvuk odlicno za sada mi nije jos upao u DFU mod, valjda vise nece.

  10. #25
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    Koliko i platio dock ? Mislio sam i ja jedan da uzmem al za iphone 3


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  11. #26
    iDrugČlan 1012bd's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Posts
    49
    Thanks
    16
    Thanked 31 Times in 15 Posts

    Default Re: iPhone 4s posle zamene, baterija se brzo trosi, zvuk povremeno funkcionise

    https://www.ebay.com/ulk/itm/200852118321
    3,45$


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to 1012bd For This Useful Post:

    lowzyyy (08-04-2016)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •