iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 2 of 2

Thread: Apple USB SuperDrive ne radi na El Capitanu

  1. #1
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Apple USB SuperDrive ne radi na El Capitanu

    da li je jos neko imao ovaj problem?

    kupio sam ga prosle godine jer sam imao neki backup na diskovima i koristio sam ga svega par puta, mozda je izvrteo 10-ak diskova ukupno. odlicno je radio na yosemite-u ali sam odradio clean install EC kada je izasao i tek pre dva dana ponovo prikacio superdrive i nece da ga ucita, tj. prepozna ga mek ali nece da ga ,,mauntuje'' i nece da primi ni jedan disk.

    koliko sam citao po netu, problem je iskljucivo do sistema i uglavnom se pominje apple SIP kao krivac.
    probao sam na sva 4 usb porta na iMac-u i isto se ponasa. na macbook-ovima nekima radi preko jednog usb-a a preko drugog ne radi...

    negde pomogne restart sa prikacenim superdrive-om...

    od juce je novi vlasnik ovog superdrive-a kolega sa foruma @markotak. upoznat je sa pomenutim problemom pre kupovine pa ujedno otvaram temu kako bih najpre njemu pomogao.

    ima li neko ideju kako ovo resiti ili mora da se ceka neki sledeci 10.11.x update?!

    evo istog pitanja sa apple foruma:

    https://discussions.apple.com/thread/7259122?tstart=0

  2. The Following User Says Thank You to DarkSide For This Useful Post:

    markotak (30-12-2015)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Re: Apple USB SuperDrive ne radi na El Capitanu

    sinoc mi je kolega @markotak javio da kod njega SuperDrive radi najnormalnije tako da je case closed sto se mene tice.

    svakako je glupav propust Apple-a, napravili su problem koji jos nisu resili i dalje ljudi imaju iste muke...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •