iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: 10.11. na dell optiplex 960 sa intel quad core q8300, gpu amd radeon hd6670,ddr2 8gb

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2015
    Age
    57
    Posts
    3
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default 10.11. na dell optiplex 960 sa intel quad core q8300, gpu amd radeon hd6670,ddr2 8gb

    Pozdrav svima.Od 90-te pa na ovamo sam imao samo mac racunare,sa windowsom sam imao skoro nikakvo iskustvo.Elem,pre mesec dana sam dosao u posed jednog Dell Optiplex 960.Jedno vreme mi je bilo zabavno sa win 10 da se igram,medjutim sad bi hteo da ipak instaliram neki pristojan OS.Posto posedujem iMac C2D na 2.4ghz skinuo sam na njemu instalaciju za el capitan i Multibeast za kreiranje boot image za PC.Pokusavao sam na macu da kreiram imidz u UEFI a kasnije i u Legacy modu.To je sto se tice price na Macu...
    Na pc-u sam sa obe vrste imidza pokusavao da podignem instalaciju os x-a ali se uvek zavrsilo sa kernel panic.Inace pre podizanja sam u biosu resetovao sve na difolt a zatim oznacio AHCI mod i zadao boot sa usb-a.Inace bios je verzija A18.
    Da li je neko od clanova imao iskustva sa ovom masinom?Maticna ploca je Intel® Q45 Express chipset.

    Pade mi na pamet.Da li pc podrzava target mod preko firewire kabla?To bi bio zgodan nacin za ubaciti osx na pc.Ili ako na externi hdd instaliram os x sta bi trebalo jos instalirati da bi bio butabilan ako se stavi u pc?
    Last edited by bokija; 09-12-2015 at 22:02.

  2. #2
    iEntuzijasta NeRo's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Banja Luka
    Posts
    56
    Thanks
    46
    Thanked 13 Times in 11 Posts

    Default Re: 10.11. na dell optiplex 960 sa intel quad core q8300, gpu amd radeon hd6670,ddr2

    Ja sam isto imao problema sa instalacijom El Capitan preko Multibeast-a, ostale opcije nisam ni pokusavao za El Capitan. Imam instaliran Niresh's Yosemite sa Chimera bootloader-om. Sredio sam za svoj laptop DSDT patch i ostale kext-ove koji su falili, jedino sto mi ne radi je WiFi i to planiram uskoro zamijeniti.
    Probaj sa Niresh's Yosemite, znam da svi na forumu sada preporucuju Clover bootloader. Meni na mome Dell Inspiron 7520 radi fino.

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2015
    Age
    57
    Posts
    3
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: 10.11. na dell optiplex 960 sa intel quad core q8300, gpu amd radeon hd6670,ddr2

    Uh,cela ta prica sa kextovima je nesto sto tek moram da skontam...Trenutno se nosim s mislju da izvadim hdd iz pc-a,ubacim u externi usb i instaliram osx sa mog maca na njega.Onda da ga fizicki vratim u pc i da butujem sa usb stika na kom je clover sa 10.11 instalacijom.To bi bilo kao da sam uspesno prvi put podigao instalaciju i instalirao osx a onda restartovao....otprilike to je plan u grubo.jos mi ostaje da shvatim post instal deo i ucinim hdd trajno butabilnim.

  4. #4
    iEntuzijasta NeRo's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Banja Luka
    Posts
    56
    Thanks
    46
    Thanked 13 Times in 11 Posts

    Default Re: 10.11. na dell optiplex 960 sa intel quad core q8300, gpu amd radeon hd6670,ddr2

    Nisam siguran da ces tako uspjeti. Jer ako budes pokretao sa svoga mac-a instalaciju, to ces raditi preko oficijalne instalacije sa App Store koja je prilagodjena za instalaciju na mac racunare i ona ce direktno instalirati drajvere, kext-ove za tvoj mac. Kada vratis taj hdd u PC vjerovatno ces opet dobiti kernel panic. Moj savijet je da prvo proguglas hackintosh forume, prvojeris kompaktiblnost svoje maticne ploce, koju verziju os x-a podrzava i slicno, tek onda se bacis na kreiranje butabilnog usb-a. Ako vec tvoja maticna podrzava 10.11 i dobijas taj neki kernel panic, uslikaj monitor, registruj se na tonymacx86 forum i tu ce ti neko pomoci, vjerovatno neki od kext-ova na usb-u ne odgovara za tvoj PC.
    Ja sam puno vremena potrosio dok nisam svoj laptop osposobio da radio normalno.

  5. The Following User Says Thank You to NeRo For This Useful Post:

    bokija (12-12-2015)

  6. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2015
    Age
    57
    Posts
    3
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: 10.11. na dell optiplex 960 sa intel quad core q8300, gpu amd radeon hd6670,ddr2

    Posle svih peripetija,nerviranja i psovanja majkesoftvske,da probam i ovo.Cinjenica je da bilo koji hdd sa maca radi i na drugom macu koji nema isti hardwer, budi mi nadu.Znaci ubacim hdd vec instaliran a fles kreiran preko multibeasta iskoristim za dual boot i postinstall proces...ako uspem da ga tako podignem....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •