iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66

Thread: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

  1. #1
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Video ovo jutros. Vrlo, vrlo zanimljiva ideja i usluga. Moram da priznam da bih mozda zbog ovoga presao na njihov fiksni.

    http://sbb.rs/Telefonija/5961/UNIFON.shtml

    Dakle rec je o tome da na mobilnom mozete da koristite fiksni (naravno uz wifi, a pretpostavljam da radi i preko mobilne mreze). Tako vam je fiksni uvek uz vas i kada niste kod kuce, a plus mozete ga besplatno koristiti i kada ste u romingu. Jedina mana za sada, naravno u teoriji, je sto ne postoji jos uvek iOS aplikacija, ali pise da ce biti uskoro.

  2. #2
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Zanimljivo zvuci, a ono realno gledano fixni nam sluzi da bi imali smao Internet preko MTS-a i mozda kad kad zazvoni, niko vise i ne zove, dzabe placamo mesecnu pretplatu..

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Zato i treba prebaciti telefon na SBB, jeftinije odrzavanje i imas besplatne minute.

  4. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,416
    Thanks
    99
    Thanked 745 Times in 504 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Biće to i kod mts-a. Nije to neka svemirska tehnologija. Mts je malo sporiji što se tiče uvodjenja novina ali polako i on uvodi sve te servise i sl.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #5
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Pa svakako treba objediniti usluge kod jednog provajdera....jeftinije izadje....
    Jedna stvar me interesuje.ako si npr na putu i neko te zove na ovo tebi tarifira kao klasican poziv?
    Mada ako sam vsc nahvatao wifi ima i drugih nacina za poziv ali svakako korisno zbog matoraca bez smart phone-a

  6. #6
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Meni je ovo super usluga. Nemam pojma da li je postojala ili ne, ali super je svakako. Ja koliko sam razumeo, ako si na wifi-u, ne placas nista, a pretpostavljam da mozes da je koristis i preko mobilne mreze, ali u tom slucaju kao i za viber pozive, placas kolicinu prenetih podataka.

    Mene zanima da li neko ovde koristi SBB fiksni telefon, po mogucstvu u Beogradu i kakva su iskustva? Ja u kraju znam dvolje ljudi i jedna osoba je totalno nezadovoljna, a druga realtivno zadovoljna.

    Ja sam se prijavio za fiksni kod njih, pa cemo videti kakva su iskustva. Nervira me jedino sto ne znam kada ce se pojaviti ova aplikacija za iOS.

    E da, dobra stvar je, bar su mi tako rekli, sto ako nisi zadovoljan uslugom, imas pravo da u roku od 14 dana, raskines ugovor.

    I da, sto se cena tice, cene su jeftinije kada uzimas trio paket. Ja posto vec imam kod njih duo paket, sa internetom i tv-om, placacu fiksni jos oko 350 dinara, dok mi je ovako pretplata za fikni oko 650 dinara. I jos kod Telekoma za fiksni dobiam nekih 150 minuta, a kod ovih 200 minuta, a to mogu da koristim (valjda) i za pozive u inostranstvu, plus, u okviru njihove mreze, pozivi su besplatni.

  7. #7
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Ja imam trio paket, skroz sam zadovoljan, radi perfektno, ako doplatis 300din imas 1500 min na fiksnom, besplatno je u mrezi, tarifira se kao lokal prema inostranstvu u okviru minuta u paketu, mozda nekom znaci, ako je paket na penzionera - moze da se dobije 10% popusta na televiziju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to AlexPa For This Useful Post:

    milan64586 (14-11-2015)

  9. #8
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Super. Znaci nemas neke prekide signala, da ti ne zovni telefon i slicno? Da li si mozda probao, ako imas android, ovu unifon aplikaciju?

  10. #9
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    ...isto to (besplatni razgovori u mrezi) dobijas i u Telekomu u okviru BOX paketa - besplatni razgovori na teritoriji cele Srbije u okviru Telekomove mreze...

    ...sad saberi koliko ljudi ima fiksni kod Telekoma a koliko kod SBB-a...

    ...da ne pricamo da se koriscenje fiksne telefonije u kucnim uslovima svodi na sve veci minimum...


    ...ono sto moze da bude prednost je da ga koristis kad si u romingu i zoves fiksnu telefoniju u Srbiji...



    ...ako ti je ok njihov intrenet i televizija (signal, nemas prekide u konekciji), ne bi trebalo da ti pravi problem ni telefon ali, u suprotnom, mozes da poludis od zivkanja da resetuju sve bar jednom do x-puta mesecno...

  11. #10
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    U mom slucaju racunica je prilicno jasna. Fiksni placam 650 dinara, a ovo ce mi izaci oko 350 dinara. Dakle skoro duplo manje. Pritom za te pare dobijam vise i to ne samo minuta, koji mi manje vise nista ne znace, jer ih u oba slucaja necu iskoristiti, vec i u pogledu dodatnih usluga. Ova UNIFON usluga mi se veoma svidja, a pritom tih 200 minuta koje dobijam u okviru pretplate, koliko razumem, mogu da koristim i za pozive u inostranstvo, sto kod Telekoma ne moze. Ok i to je sve manje potrebno, s'obizrom na viber, skype...ali opet ja konkretno imam dve osobe koje cesto zovem u inostranstvo, a koje moram da zovem na fiksni i placam viber out zbog toga. Ovako necu morati ni to da placam, a sve to ponavljam dobijam za skoro duplo manje para. Box je ok, ko koristi vise usluga Telekoma. Ja mobilni imam kod Telenora i ne bih menjao mrezu ni u ludilu. Internet i tv su mi vec kod SBB-a i to isto ne bih menjao ni u ludilu (fali mi samo Arena). Tako da je ovo neki logican sled dogadjaja, da uzmem i fiksni kod njih. Kazem, plasi me samo to da me bi zezao fiksni, mada opet i ja razmisljam na isti nacin, da ako mi internet i tv rade dobro, a rade, nema razloga da i fiksni zeza. U sustini ova UNIFON usluga me je prelomila. Da to nisam video, verovatno se ne bih zezao sa tim. Ovako ipak hocu.

    E da, jos nesto. Meni su kao postojecem korisniku odobrili da prvih 6 meseci ne placam pretplatu za fiksni, vec i dalje isto kao i sada, duo gold, a novim korisnicima daju valjda tri meseca da ne placaju nista, sto je usteda od oko 10 000 dinara. I jos odredjenom broju korisnika daju bezicni telefon, sto cu i ja dobiti jer sam se prijavio na vreme.

    Sve u svemu, ako me samo koriscenje ne bude zezalo, ne vidim ni jedan drugi razlog zasto bih se pokajao.

  12. #11
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    ...sve to zvuci logicno ali ti besplatni pozivi ka inostranstvu su takodje relativni...oni ne podrazumevaju sve zemlje iz okruzenja (pricamo o republikama nekadasnje Jugoslavije) - negde su free u okviru minutaze koju imas a za neke zemlje nisu...za sve ostale zemlje, bar je tako bilo, nije besplatno i sve je podeljeno u zone (najcesce se ne poklapa sa onim sto ljudima najvise odgovara i gde bi bilo najvise koristi)...proveri kod njih koje zemlje se racunaju u prvu zonu i za koje ti je besplatno telefoniranje u okviru predvidjene minutaze...

    ...trebalo bi da ti telefon normalno radi ako je ok i linija za TV i internet...to je super...

    ...Arenu i Sport klub i podelu izmedju SBB-a i Telkoma necu ovde da dodatno komentarisem posto bi bio off topic ali je jasno da su cisti hohstapleri gde samo trpe krajnji korisnici...


    ...sve ovo pisem samo sa ciljem da proveris kod njih na, sajtu i direktno, sta to sve podrazumevaju kao free - koje zemlje i da li vazi taj princip sa romingom (mozda i najveca prednost pogotovo ako te tvoji zovu na fiksni a ti se javljas preko WiFi-a)...i ono sto je tesko ustanoviti, kada ce gospoda da puste i aplikaciju za iOS, posto ti to treba...

  13. #12
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Sve radi normalno bez prekida, nemam android. Svi smo prešli na SBB tako da ne potrosimo minute iz paketa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by AlexPa; 14-11-2015 at 16:55.

  14. The Following User Says Thank You to AlexPa For This Useful Post:

    milan64586 (14-11-2015)

  15. #13
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Jako zanimljivo. Kristim njihovu fiksnu, ovo bi mi bilo kul. Nadam se da kada kazu ono "uskoro i na AppStore" znaci da je poslata Appleu na odobravanje.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #14
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    Jel i tebi radi fiksni bez prekida i problema? Ni ti nemas android, da probas ovu aplikaciju?

    @zabrljanje

    Ima ovde to za zone. Besplatno je za zonu 1. Posto meni treba za CH i DE, obe zemlje su u toj zoni. Cak je besplatno i za neke zemlje za mobilne mreze. Izmedju ostalog i za USA, sto bi mi isto mozda bilo od koristi.

    http://sbb.rs/Telefonija/5371/Medjun...tinacije.shtml

  17. #15
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom

    ...ok, to je super ako ti odgovaraju zemlje...trenutno nisam u mogucnosti da proverim na njihovom linku (server ) i zato sam napisao da ti pogledas da li ti se podudaraju zemlje koje su u prvoj zoni...

    ...ono za zezanje i nefunkcionisanje linije je napisano zato sto znam da su imali problem sa delom koji je na cvoristu u Banjaluckoj ulici na Vozdovcu i onda je zezao i internet/televizija/telefon - prakticno do neupotrebljivosti u bar trecini slucajeva...trebalo bi da su sad to popravili...ako je kod tebe linija dobra, onda mora sve to da lepo funkcionise...

    ...ako racunamo i na nasu standardnu neposlovnost, imas bar dve nedelje da probas kako funkcionise i lako mozes da otkazes uslugu i vratis se na Telekomovu fiksnu liniju...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •