iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 168

Thread: UNiFi mreza

  1. #1
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default UNiFi mreza

    Danas sam dobio ovo obavestenje. Zna li neko nesto o tome? Da li to znaci da ce svaki korisnik, hteo to on ili ne, da bude deo te mreze i da deli svoj protok sa svima ili kako su to oni zamislili?


  2. #2
    iSrbijaHero moetchandon's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    573
    Thanks
    180
    Thanked 69 Times in 58 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ne znaci, ne delis svoj protok i ne moras da budes deo mreze ali ako ne budes deo mreze gubis mogucnost da se "prikacis" na bilo koju UNIFI i SBB Free Wifi mrezu.
    Opsirnije

    http://www.sbb.rs/FAQ/2632/UNIFI.shtml

    PS, ono sto mene recimo brine, su programi poput droidsheep-a, gde imas mogucnost da spijuniras drugi uredjaj nakacen na istoj mrezi.
    Last edited by zabrljanje; 20-10-2015 at 21:58.
    iPhone XS Max 64GB/iOS 12.4/SimFree

  3. #3
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    ...Android je "cudo"...i da se zaustavim na daljoj prici o tom OS-u...

    Ono sto je vezano za temu:

    • Znači li to da sad komšija može da se konektuje na UNIFI i uspori moj internet?
    • Ni najmanje! Radi se o dodatnoj funkcionalnosti koja je u potpunosti odvojena od internet veze koju vi koristite kod kuće i ni u kom slučaju ne utiče na vaš protok (vašu potrošnju) interneta. Prenos podataka obavlja se neometano i bezbedno, jer drugi korisnici nemaju pristup vašoj internoj mreži ili vašem računaru, mobilnom telefonu ili tabletu.
    Cak i da neko instalira te "ovce" na telefon, on se kaci na Unifi mrezu a ne na tvoju kucnu mrezu i time se ne ubacuje u tvoj internet protok koji bi trebao da je zasticen lozinkom...

  4. #4
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    radio sam za firmu koja ima ovaj business model ovde u Berlinu. Oni su bili pioniri u ovom poslu.

    https://www.airfy.com

    prica nije nova ali je jako profitabilna ko se prvi seti da je sprovede u zivot. ja sam se nosio tom mislju prosle godine, ali sam se setio kako sve funkcionise u srbiji.
    Sve u svemu ne bi trebalo ovo ignorisati jer svi dobijaju ovom implementacijom! Jako dobra prica o drago mi je da krece jer to znaci pritisak na monopoliste.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  5. #5
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Pancevo
    Age
    39
    Posts
    79
    Thanks
    26
    Thanked 9 Times in 8 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Sbb-ov cisco uredjaj je poznat po pouzdanosti. Zaglupi se kad ima vise uredjaja i stalno trazi reset. Siguran sam da ce postojanje jos jedne mreze doprineti poboljsanju korisnickog iskustva.
    A i sa aspekta sigurnosti, veoma sam srecan sto mi je provajder na uredjaju na kojem sam iskljucio wifi, bez mog znanja pustio javno dostupnu mrezu koja im pritom donosi profit, a od koje ja nemam nikakve koristi.
    Takoreci cvetam od srece.
    Ipad WiFi 64GB 5.0.1, Iphone 5C 16GB, Ipad 3 WiFi 32GB

  6. #6
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ne kapiram sta se ljudi bune. Meni ce ovo vrh doci. Automatski ce se povezati na net bilo gde da sam u gradu jer i ovako kuburim sa netom. Prvo to, drugo ne znam sta vam smeta. Te rutere je opet dao sbb kako bi nam omogucio net, ne secam se nesto da smo ih mi kupili. Srecni smo ko da ne kazem sta kada nadjemo neki free wifi u gradu i bez razmisljanja se kacimo na njega bez razmisljanja o posledicama. I posle se bunimo za ovako nesto. Necu da vredjam nikoga ali eto, totalno mi je ne shvatljiva iznenadna zabrinutost za svoju bezbednost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s ios 9

  7. #7
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: UNiFi mreza



    Jedino razumno resenje...

    Moje misljenje je da su trebali svima uvesti kao opciju, pa nek ukljuci ko hoce. A ne ovako.
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  8. The Following User Says Thank You to Ninoslav For This Useful Post:

    .stefan (21-10-2015)

  9. #8
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    prica o bezbednosti nije ni malo naivna ovde...drugo ti cisco ruteri su najobicniji najgori kinezi sa nalepljenom cisco nalepnicom koji nemaju domet preko 2 zida u pojedinim slucajevima...

    ne znam sve detalje ovoga jos uvek ali u najmanju ruku nije ok da neko bez tvog pristanka koristi tebe bukvalno kao seedera,a da pritom svaki napredniji korisnik moze provaliti u tvoju mrezu...ja koristim svoj ruter koji ima svoj opseg adresa ali iako je ugase n wifi na ovom njihovom to ne sprecava unifi mrezu...kako god ali ovo sto su uradili da mozes da iskljucis ovo al vise ne mozes koristiti unifi je skroz bezveze...

    zivo me interesuje kako ce na kraju ovo biti odradjeno....jedna od prednosti moze da bude pojeftinjenje mobilnog interneta koji je generalno skup...takodje se treba ovo uraditi da krivicno odgovara onaj na cijem se nalogu izvrsi potencijalno visokotehnicko krivicno delo...pa ti vidi sa kim ces da delis nalog...kao i da samo oni koji placaju unifi mogu biti spojeni sa ovim mrezama...ne oni sa free nalogom...ukoliko free jos uvek i ima posto je to bio promotivni period koji ne znam dokle je trajao..

    svakako ovo nije za zajebanciju i trebaju nas detaljno informisati o ovome,niti smo pristali na ovo i normalno je da brinemo za sigurnost...em zbog svojih podataka (ja ne ali sigurno da ima ljudi koji za to brinu) em zbog toga sto svasta moze da prolazi kroz tu mrezu jer koliko znam firmware tog rutera je open source, znaci nema firewall

  10. #9
    iDrugČlan adam1981's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    49
    Thanks
    183
    Thanked 222 Times in 58 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ovde u USA comcast-xfinity tako radi. Dakle ja imam svoju mrezu itd. Ali nezavisno od toga ruter zraci sa open mrezom jos jednom (dakle ne usporava se moj protok) ...
    Dakle bilo gde u gradu itd gde ima xfinity open mreza mogu se konektovati - pritom moram da koristim svoj username i password koji se inace koristi i za online pristup racunu itd. => ako nesto nedozvoljeno radim vrlo lako se zna ko je to uradio.
    Tako da mislim da nece to biti bas tako da se zakacis, verovatno ce srediti neki login pa ce se tacno znati ko je gde zakacen bio i kada

  11. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    A ako imam za pristup WiFi-u da li i tada moze neko drugi da koristi UniFi preko mog rutera?

  12. #11
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    ...da, moze i nema veze sa tvojim WiFi-em...

  13. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ako moze da pristupi racunaru i podacima to je nevidjena glupost......to mora da se iskljuci i to cu uraditi bar u firmi, kod kuce nema gde da udje.

  14. #13
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    ...ne racunaru posto je on na tvom WiFi-u (tvom internet nalogu) koji ima sifru...ostali se kace na Unifi preko svog naloga...

  15. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Pa zasto onda to nije bezbedno za korisnike, vidim mnogi se bune?

  16. #15
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    ...to je sad vec drugi padez...da li neko preko login-a na Unifi moze da se probije do rutera pa da tu cacka, gleda, menja parametre, je vec van mog dometa znanja a i trebao bi da bude solidno zaludan (pored tehnicke pismenosti) i naopak da bi to radio...

    ...u svakom slucaju je budalastina posto te uslovljavaju i ucenjuju (sto je postao obicaj kod nas) ali im se moze...da je Unifi signal najcesce bedan, jeste, da li treba da se poboljsa, da, da li za to trebaju dodatne pare, da , da li te pare oni hoce da uloze, ne...jasno je da im je ovo najjeftinije resenje za poboljsanje mreze i signala sa skoro nikakvim ulaganjem...

  17. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    .stefan (21-10-2015),skiper (21-10-2015)

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •