iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 168

Thread: UNiFi mreza

  1. #46
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    @ stefan koji tp link imas i jel je na njemu regularan (tp link) firmware ili neki open source (ddwrt npr).
    @milan kad kazes modem na moji model mislis.

  2. #47
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Cisco EPC3208

  3. #48
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default UNiFi mreza

    Da,on odlicno radi. U pravu si,i podrzava telefon i sl za ljude koji su fiksno prebacili kod njih.
    Ali i dalje postoji dhcp problem.Tj double Nat.
    Resenje je ili traziti bilo koji router/modem u bridge mode'u.
    Ili ugasiti wifi na cisco ali ostaviti ga da radi dhcp a na svom wifi'u postavis da radi wifi i auth za isti,ali da uzima adresu (dhcp ) sa cisco.

  4. #49
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    @rmilanovic tp link WR841N....regularan tp link fw

  5. #50
    Mutiran,zato sto ga ne dotice kidedj's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    251
    Thanks
    288
    Thanked 148 Times in 93 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Imam ja jedno pitanje, pokusavam da na svom cisco modemu podesim blokiranje konektovanja mac adrese telefona. Znaci, da mi se fon ne kaci na unifi u stanu vec na standardnu wifi mrezu. Kako? Sve sam probao u podesavanjima, mac filtere, ma sta nisam... I kako god, fon se nakaci na unifi. Falus biznis.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    [URL]https://www.instagram.com/dejan.kide[/URL] :baby:

  6. The Following User Says Thank You to kidedj For This Useful Post:

    bbrks (10-11-2015)

  7. #51
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Bravo za pitanje....eto i ja imam nameru da se pretplatim na Unify, da ne jurim stalno razne wifi+je po gradu i ako to uradim, imacu isti problem kao i ti, jer i kod mene u kuci Unify pegla. Ja bi normalno hteo, da kad dodjem kuci, da se tel automatski prebaci na moj kucni wifi. Majku mu, zar ne bi takva neka opcija trebala da postoji diektno na phonu....nesto kao preferred network ili wifi, ili sta god vec, hmmmmmmmm

  8. #52
    Mutiran,zato sto ga ne dotice kidedj's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    251
    Thanks
    288
    Thanked 148 Times in 93 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ne bih da svaki put idem na rucno menjanje mreze ili forget, treba mi kad sam van stana. Stvarno nema sta nisam pokusao, nece da saradjuje. Zanecu se i potrositi 5GB samo tako, a to nije lepo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    [URL]https://www.instagram.com/dejan.kide[/URL] :baby:

  9. #53
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    @stefan
    Pazi najlakse resenje za tebe- osim da zahtevas cisco u bridge mode-u, je sledece:
    Ulogujes se sbb'ov cisco i :
    Iskljucis Dhcp,dodelis tom istom uredjaju neku drugu ip adresu- ostaje 192.168. I mozes d menjas ono iza - tipa stavi da ti bude 192.168.30.1 cisco modem. Znaci iskljucen dhcp na njemu i iskljucen wifi (na nekim modelima osim kroz app mozes i na prednjoj strani na dug,e da ugasis wifi).

    Zatim na tplinku,koji je ethernetom nakacen na cisco,ukljucis dhcp,iskljucis Nat(radice ga cisco),i samom uredjaju dodeli 192.168.30.2 ali u internet ili pod dhcp podesavanja stavis :
    Deafult gateway 192.168.30.1, mask 255.255.255.0 i neki raspon koji ce dhcp da dodeljuje - tipa raspon adresa 192.168.30.60- 192.168.30.90 (30adresa npr).
    Na taj nacin si uradio da nat radi cisco- a da wifi i sam dhcp radi tplink.
    Nema pored sebe nekim tplink da bih znao bas podmenije kako idu,ali vec sutra mogu da se nakacim na jedan od takvih uredjaja.

    Sto se repeater mode'a tice- mozes i to - znaci da cisco radi wifi ,dhcp,nat a tplink reemituje wifi- ali moras u cisco na putanji: Wirelles- Wds settings - stikliraj Allow wirelles signal to be repeated by a repeater.

    @kidelj
    Jesi isao na cisco u Wirelles pa Mac filter gde izaberes wirelles interface Unifi pa ides ispod ma enable pa opcija Block computers from list below?

  10. #54
    Mutiran,zato sto ga ne dotice kidedj's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    251
    Thanks
    288
    Thanked 148 Times in 93 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    @rmilanovic

    Jesam, sve zivo sam probao. Drugar kaze da njemu blokira telefon (android), a meni dva ajfona prolaze i kace se pored blokiranih mac adresa. Boze Petra. Ili je misterija ili sam balvan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    [URL]https://www.instagram.com/dejan.kide[/URL] :baby:

  11. #55
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Pazi,sramotno je da iako si pogasio na sve moguce opcije wifi na cisco- tipa koristis svoj wifi router,da oni ipak podignu unifi na tvom uredjaju. Meni je mali stan, i dva wifi uredjaj nisu bas normalno okruzenje...
    Zato otvoris svoj cisco router/modem i raskacis wifi interface.
    Ako stignem sutra otvoricu i slikacu ti.

  12. #56
    Mutiran,zato sto ga ne dotice kidedj's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    251
    Thanks
    288
    Thanked 148 Times in 93 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Vazi, hvala
    [URL]https://www.instagram.com/dejan.kide[/URL] :baby:

  13. #57
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    @rmilanovic ima li neka manje agresivna metoa za ovo sto pitaju u vezi unifi? i mene to interesuje jer mi u stanu na par mesta slabiji domet ima moj ruter pa mi se zakaci na wifi i ostane na njemu...ili na primer napolju sam...radio unifi dodjem kuci ne prebaci se na moju mrezu nego ostane...zanesem se tako jbg ne znam sta koristim...

    kako na tp linku da namestim to? a da...inace u vezi ovog sto si mi napisao gore, ne mogu da nadjem opciju da ugasim NAT na tp linku?
    koji fw je bolji za tp link, defaultni ili ovaj ddwrt koji si pomenuo? sto se tice repeatera da li moraju u tom slucaju da budu povezani ethernet kablom ili moze i bezicno nekako da se to namesti? probao bih prvo kako radi ovo sto si mi prvo savetovao bez reperatera pa cemo da vidimo...za repeater opet moram da cackam i stelujem sve...

  14. #58
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Mislim da bi bilo pamentije da sami telefoni imaju takvu opciju, tj. da se odradi nesto recimo u settings, tako da kad tel. pridje svom WIFI-ju, da se automatski prebaci na isti, bez pitanja

  15. #59
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,113
    Thanks
    748
    Thanked 1,259 Times in 682 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ljudi sa kojim se vi userom i passwordom logujete u taj Cisco? Ja sam ili corav ili mi na modemu nista ne pise.

    I da li neko ima iskustva, sa bridged modom? Dozvoljavaju li oni to uopste, to jest da li su nekome od vas to omogucili poso vidim da kazete da nameravate da podnesete zahtev da vam ga omoguce.

    Trenutno funkcionisem sa iskljucenim wirelessom (na ono dugme napred na Ciscu) jer samo tako dodeljuje normalne ip adrese posto kao sto rekoh, ne znam kako da se logujem na Cisco. Moj ruter je tp link 941nd.

    Mislio sam da tim iskljucivanjem wi fi-ja sam iskljucio i unifi na koji sam inace pretplacen ugovorom. Ali onda otvorim wi fi settings i vidim neki unifi sa jako dobrim signalom. Da li je to nesto iz komsiluka ili je ipak sa mog modema nekako? I ako je od mene, kako salje signal, ako sam mu iskljucio wi fi? Ili sam ga iskljucio samo sebi, a on kao i za unifi protok ima zaseban wi fi signal?!?

    I'm so confused.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #60
    Mutiran,zato sto ga ne dotice kidedj's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    251
    Thanks
    288
    Thanked 148 Times in 93 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ostavis user i pass prazno, samo ides na logovanje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    [URL]https://www.instagram.com/dejan.kide[/URL] :baby:

  17. The Following User Says Thank You to kidedj For This Useful Post:

    LDV20 (11-11-2015)

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •