iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 168

Thread: UNiFi mreza

  1. #31
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Quote Originally Posted by moetchandon View Post
    ma to znam.. nasao sam uslove koriscenja, znaci sramota, pa 5 uredjaja (osoba) da koriste uslugu i za 3 dana si takoreci potrosio uslugu, jer 64kb/s je i sramota pomisliti da koristis u danasnjem vremenu. Tih 64 kb/s imam i kod telekoma, ne trebaju mi. Stvarno su prevaranti, sto su to morali da ogranice, da bii posle kupili dodatke, samo pare pare pare, a ovamo prosirujemo Unifi mrezu zbog korisnika....
    Svaki mojsbb korisnik ima 5gb on the go, kad nije na lokalnom wifi. Randim prolaznici koji nahvataju tvoj hotspot ne trose tvoje gigabajte. Trose se samo kad si ti van svog wifi i logujes se.

    Nije ti dosta 5 gb?
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  2. #32
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Mislim da je 5gb za surf sasvim dovoljno...i za tih 5 osoba...plus ovo sto ima mobilnog interneta...

    Milane,ne znam sta je dupli NAT,al znam sta je djunta sa sitnim nutom znam takodje da imam svoj ruter nakacen na taj njihov,na njihovom iskljucen wifi i evo vec prilicno dugo sve radi bez ikakvog problema...

  3. #33
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Moze da radi i tako, ali bolje je izbeci ga, ako je moguce.

    Evo sta je:

    What is double NAT

    Double NAT is a scenario where multiple routers on network are doing network address translation. Common example is a Cable or DSL modem, to which a Wi-Fi router is connected. Both modem and router have NAT enabled. Computers on the network are connected to Wi-Fi router.

    Even if port forwarding is setup on Wi-Fi router, the computer is not accessible from internet, because the WiFi router itself doesn't have public IP address. It has a private IP address within the network of DSL/Cable modem. There are multiple ways to resolve this, unfortunately none of these is a silver bullet. It depends on concrete network setup to determine which one is appropriate.

    The solution below expect the following (most common) scenario: A modem (DSL, Cable, Fiber, etc) and a Wireless router connected to the modem.

    Both the wireless router and the modem have web administration interface, each can be configured with a web browser. You might need to consult your router and modem manual to find out the IP address on which the administration interface is available.

  4. #34
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ne razumem ovaj deo "computer is not accessible from internet"?
    Nisam uocio nikakav problem nigde....moj ruter ima drugi opseg ip adresa od njihovog sto je i normalno...

  5. #35
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Da, ali taj tvoj prvi ruter, dodeljuje ip adrese u LAN-u, a jedna od njih je onda adresa tvog drugog rutera, koja onda ispada kao javna ip adesa za uredjaje koji su preko tog drugog rutera povezani. I sad ako hoces da radis neki port forward ili nesto tako, tesko to mozes da odradis. Ima tu jos nekih peripetija dosta, sa opsezima i slicno, ali pravo da ti kazem, ni meni to nije do kraja sve jasno. Znam samo da je lose da imas dupli NAT. Naravno, to ne znaci da ti internet nece raditi ili nesto slicno, vec prosto da ako si malo napredniji i zahtevniji korisnik, mozes da naidjes na ove vrste problema.

  6. #36
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Zato trazis os Sbb'a njihov ruter u bridge mode'u i reseno.

  7. #37
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Sta tacno dobijem time i kako vrsim povezivanje njih dva i ostalih uredjaja?
    Mislim da mozda ovaj moze u bridge...pogledacu

  8. #38
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Sbb homegateway ne moze u bridge, kazu ljudi
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  9. #39
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default UNiFi mreza

    Pricamo o sbb'ovom cisco routeru/cable modemu? Ne mozes sam da prebacis ,ali zoves i trazis vec stavljen u bridge mode. Odradili su blokiranje opcije u samom html'u da iz router predjes u bridge mode. Ali imas pravo da zahtevas bridge mode- i navedes realan razlog - cisco cable modem/router ima slabu jacinu signala i zelis da postavis svoj neki jaci i ne zelis double nat.. Ja tako uradio.

    @stefan
    Kad ovaj cisco stave u bridge mode,onda tvoj router dobije javnu ip i na njemu sve definises - asociranje uredjanja na wifi i sl.
    Dobra je opcija kod novijih uredjaja sto npr ako sbb nije u bridge mode vec router mode- onda na drugom wifi routeru stavis opciju smart bridge ili tako nesto(ne mogu da se setim trenutno) - gde u stvari wifi,passkey i sl definises na svom ruteru (a na sbb si ugasio wifi) a sbb'ov ruter samo radi dodelu adresa (dhcp) server.
    Bitan detalj- wifi je ugasen na cisco (sbb) modemu.
    Last edited by rmilanovic; 22-10-2015 at 21:00.

  10. #40
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Pa bas tako kao sto si objasnio je kod mene slucaj...sve definisem...cak i ip adrese dodeljuje moj ruter...
    Sbb ima opseg 192.168.0.xxx dok ruter ima 192.168.1.xxx i svi uredjaji idu sa kecom...znaci bukvalno sbb-ov nema nikakav zadatak...gotovo da radi samo kao modem...mozda i radi tako...izuzetno se slabo razumem u sve to...al taj double nat ne mogu da dokucim nikako sta je

  11. #41
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Pa evo primera, sbb cisco modem natuje neku javnu ip koju dobije od provajdera u 192.168.0.x pa zatim tvoj dobije neku 192.168.0.y adresu koju natuje u 19.168.1.x za wifi i korisnike. Ako bi npr uzeo neki apple wifi uredjaj (skupi ko da su od zlata) onda ima opciju da ima samo jedan nat i to onaj na ciscu,ali wifi podesavanja su samo na applu- gde on koristi sbb cisco kao dhcp server. Znaci onda 1 nat. I tad ugasis wifi na cisco sbb modemu. I miran si. Kad dobijes sbb cisco modem u bridge mode'u onda je sam cisco na 192.168.1.1 adresi. Ali kad nakacis na njega svoj wifi ruter onda bukvalno cisco sbb "prosledjuje" tj bridge'uje javnu ip adresu koja se onda pojavljuje na tvoj ruteru tj njegovom interfejsu.

  12. #42
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Mozes li procitati moj post iznad svog i onda mi dati odgovor? Upravo to sto pricas za apple i za dhcp cini mi se da ja imam...
    Nego davimo temu bezveze....nije ni bitno,bitno je da radi sve ok...

  13. #43
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Stefane,citao sam tvoj post i probao da ti pojasnim sta je Nat /double Nat.
    Sto se ip adrese tice ,ako se dobro secam, default kad je router mode je 192.168.0.x a ako kad je bridge 192.168.1.x. Nek me ispravi neko ako gresim. A to znaci da je onda tvoj u bridge mode'u i da se ne pita ni za sta osim za uspostavu i odrzavanje veze.
    Tako da je tebi super.

  14. The Following User Says Thank You to rmilanovic For This Useful Post:

    .stefan (23-10-2015)

  15. #44
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    @rmilanovic da se vratim samo na ovu temu ako nije problem da mi pojasnis (ili neko drugi) neke stvari oko DHCP severe...
    pogledao sam moje postavke i na sbb cisco ruteru mi je ukljucen DHCP server koji dodeli TP Link ruteru adresu 192.168.0.10 i na njemu je iskljucen wifi....
    na tp linku je isto ukljucen DHCP i on dodeljuje adrese od 192.168.1.100 pa na dalje svim uredjajima koji se kace na njega...

    da li je to dobra postavka ili treba cackati nesto za static ip ili tako nesto?

    pitanje koje imam oko DHCP servera je jel na primer ja mogu da ovaj tp link u ovoj konfiguraciji koristim kao ekstenzor signala u smislu da ukljucim wifi i na sbb-ovom i da ide to tako, a ovaj tplink stavim na drugi sprat i tu imam drugu mrezu? ili postoji varijanta da budu na razlicitim mestima bezicno ali na istoj mrezi? (to bi verovatno bio bridge mod jel?ili ne?)
    koliko razumem sa DHCP serverom bih teoretski mogao da zakacim bezbroj rutera jedan na drugi i imam isto toliko mreza zar ne?

    malo pojasnjenje bi bilo super

  16. #45
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Ja bih ti objasnio, ali pravo da ti kazem meni su te mreze nocna mora i nikada se oko nicega vezano za kompjutere nisam toliko iznervirao kao sto sam oko bilo cega vezano za mreze. Ono sto mogu da ti kazem kao laik je, da ako bilo sta zelis da radis na mrezi, a sto nije najosnovnije noob koriscenje iste, sa tim ciscom sto ti sbb daje, nemoj ni da pocinjes. Samo ces se iznervirati kao ja i izgubiti silno vreme uzalus. Taj ruter je toliko limitiran, toliko prepun bagova, da je to za plakati. Znam recimo da moj, a posle su mi potvrdili da je tako kod svih i menjali su mi tri puta ruter, taj cisco nije mogao da zapamti fiksnu ip adresu. On ima tu opciju, da dodelis preko mac adrese fiksnu ip adresu, ali cim restartujes komp ili prodje neko vreme, ili restartujes ruter, on prosto sve to zaboravi. Onda znam da sam ja bas preko njega pokusavao ad prosirim kucnu mrezu sa drugim ruterom i da je to bilo nemoguce. On nudi taj neki protokol, zaboravio sam sada kako se zove, medjutim em sto to sto u praksi ne radi, em sto zahteva da security na celoj mrezi bude spustena na WEP ili NONE. Tako da ti moras da drasticno spustis sigurnost mreze ili je skroz iskljucis, da bi to radilo. A jos i ne radi u praksi. Tacnije meni je radilo jedno tri minuta i posle toga kraj. Imao je jos niz propusta, ali ne mogu vise da pisem o njemu, jer se vec nerviram kad se setim koliko sam se napatio sa njim. Dakle tesko ****** od rutera.

    Ja sam dobio posle mnogo muke modem od njih i od tada sam progledao. Problem je samo sto oni te modeme ne daju kao da su od zlata. Mene su zavlacili mesecima, pricali mi kako to daju samo firmama, pa posle kako daju samo ljduima koji placaju fiksne ip adrese i tako dalje, da bi na kraju kada mi je istekao ugovor sa njima, rekao da necu da ga produzim ako mi ne daju modem umesto rutera. I onda su mi ga i dali. I sada imam taj modem, a svoj ruter nakacen na njega, i lepo mi sve radi sto sam sa ovim ******tom pokusavao godinama.

    Dakle moj ti je savet, ili nista ne diraj, ili ako hoces da cackas, onda trazi da ti daju modem, nakaci svoj ruter i onda kreni u celu pricu.
    Last edited by milan64586; 10-11-2015 at 15:38.

  17. The Following User Says Thank You to milan64586 For This Useful Post:

    .stefan (10-11-2015)

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •