iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 168

Thread: UNiFi mreza

  1. #16
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Meni je ovo sa unifi vrh vrhova, realno retko koj grad u evropi ima besplatan net po celom gradu a Bgd ce ga imati. Pomaze i meni i turistima. Mislion puta odem negde u inostranstvu i otelim se dok nadjem free wifi. Ovako ce ga biti na svakom koraku i to je dobro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s ios 9

  2. #17
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    ...tacno je da u mnogim zemljama zapada nemas WiFi ni u kaficima (Nemacka, Hajdelberg, da crknes dok nadjes WiFi) a kako ovo turistima pomaze, ne znam...na Unifi se kacis sa tvojim nalogom sa SBB-a a oni to nemaju...onda to nije free, vec moraju da kupe...


    ...free WiFi je ono sto su u New York-u postavili predajnike i u kante za otpatke u centru grada...

  3. #18
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Kako nije, ako nemas nalog kacis se sa
    User unifi
    Pass unifi



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s ios 9

  4. #19
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    ...bilo je da ne moze bez naloga kao i na SBB zoni...

  5. #20
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Mislim da je ovo "obicna" guest network mreza. Ja sam se svojevremeno raspitivao koliko je to bezbedno, posto sam aktivirao na svom ruteru i navodno je bezbedno i ne moze da se dodje do glavne mreze (osim naravno ako ne provale sifru, sto opet nema veze sa guest network).

    Ideja je zanimljiva, pod uslovom da je i bezbednost zagarantovana.

    To sto uslovljavaju koriscenje te mreze davanjem signala, mozda nije najispravnije sa nekog aspekta postovanja ugovora, ali opet sa aspekta neke "pravde" jeste. Realno ako neces da das nekome da koristi tvoju mrezu, ne znam na osnovu cega onda ocekujes da neko drugi tebi to isto dozvoli. To me podseca na one "hit&run" likove sto skinu torrent, pa odmah zapale bez da vrate makar deo toga sto su skinuli.

    Sto se tice ulaganja i rasirenosti mreze, slazem se da SBB ne voli previse da ulaze, ali s'druge strane, takvu rasirenost mreze kakvu ce dobiti na ovaj nacin, realno ne bi mogli da dobiju ni kada bi ulagali ne znam koliko.

    Ovo je naravno i odlicna vest za nas korisnike mobilnih mreza, jer ako ovo zazivi, a verujem da hoce, provajderi ce konacno morati da prilagode cene moblinog interneta, koji sada kosta kao da ga prave od roga jednoroga.

    Nego mene zanima kako ja to da omogucim, posto ja koristim SBB-ov MODEM, ne RUTER. Moj ruter je spojen na njihov modem. Dakle nemam onaj cisco sbb ruter.
    Last edited by milan64586; 21-10-2015 at 12:51.

  6. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Sto se tice mobilnog interneta, bas mi drug koji radi u jednoj od mreza rece da je taj internet skoro dzabe i da ce verovatno vec od pocetka sledece godine drasticno smanjiti cene.

  7. #22
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Moze bez naloga, sad testirano, 10mbit download 1upload

    user unifi pass unifi ipad pita dal verujem mrezi iz nekih razloga, i imam novi profil unifi...

  8. #23
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Dok traje test, biće bez logina. Posle se loguješ sa mojsbb nalogom i imaš 5 GB mesečno na unifi mreži. Ostali koji nisu sbb korisnici plaćaju 300 din/24h ili 100 din/1h
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  9. #24
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Milane nije ispravno sa pravnog aspekta jer ti unifi po ugovoru placas i ne moze te niko usloviti da delis ruter a da ti pri tom to bude uslov za koriscenje neceg sto redovno placas svakog meseca...ili mora da ti smanji cenu ili mozes da ih tuzis

    Na tvoje drugo pitanje odgovor je da moras da zamenis modem za njihov ruter...verovatno imas stariji paket...proneni paket docice da ti zamene...mada bih ja svakako svoj ruter stavio...bolje iz mnogo razloga

    Ninoslave,da to je to,tako sam i ja cuo i to je ok....pre bih iskljucio mrezu nego dozvolio svakom da se kaci sa free nalogom....i pri tom zaludan cacka po mrezi....ovako stavi sinko lepo svoj mejl i sifru pa pravi gluposti ako smes...

    U svakom slucaju ovo moze da bude ok,bice veca konkurencija ali sa druge strane me nervira jer su kao po onim filmovima poceli da nas koriste bukvalno bez naseg znanja....svi smo na mapi konstantno

    Edit: a pitanje koje vam postavlja da li verujete mrezi je zbog toga sto mreza nema pravi bezbednosni sertifikat

  10. #25
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Quote Originally Posted by Ninoslav View Post
    Dok traje test, biće bez logina. Posle se loguješ sa mojsbb nalogom i imaš 5 GB mesečno na unifi mreži. Ostali koji nisu sbb korisnici plaćaju 300 din/24h ili 100 din/1h

    Upravo ta varijanta...to je probni period koji su malo produzili...pre Unifi, bio je taj WiFi SBB zona i sa logovanjem je bilo oko 1.5 GB mesecno free...

  11. #26
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Bice interesantno videti sta ce nam mobilni operateri ponuditi ako ovo zazivi...mada iskreno nisam preveliki optimista sto se toga tice...paketi se uglavnom prave za minute i poruke a internet ti "sleduje"....Da bi se nesto promenilo ljudi moraju da racunaju da imaju opciju ovog unifi-a pa da uzimaju manje pakete ali neki uzimaju i telefone pa im treba veci...a ko zna i koliko stvari mora da se poklopi da bi oni dosli do toga da imaju "minus" i da mora da se menja nesto....ipak je to banda uigrana

  12. #27
    iSrbijaHero moetchandon's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    573
    Thanks
    180
    Thanked 69 Times in 58 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Moze neko objasnjenje za tih 5gb? Ja kao korisnik sbb interneta i kablovske, mesecno cu imati samo 5gb od te unifi mreze, odakle ta informacija?
    Inace, taj ideja unifi se meni svidja, ne svidja mi se uslov, da moram da pustim da bi dobio, a kada sam potpisao ugovor u ugovoru sam pored svega ostalog dobio i besplatno koriscenje unifi mreze a sada me za istu uslovljavaju.,
    iPhone XS Max 64GB/iOS 12.4/SimFree

  13. #28
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Imaces 5GB kada nisi kod kuce, kada si kuci trosis svoj WiFi iz paketa.

  14. #29
    iSrbijaHero moetchandon's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    573
    Thanks
    180
    Thanked 69 Times in 58 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    ma to znam.. nasao sam uslove koriscenja, znaci sramota, pa 5 uredjaja (osoba) da koriste uslugu i za 3 dana si takoreci potrosio uslugu, jer 64kb/s je i sramota pomisliti da koristis u danasnjem vremenu. Tih 64 kb/s imam i kod telekoma, ne trebaju mi. Stvarno su prevaranti, sto su to morali da ogranice, da bii posle kupili dodatke, samo pare pare pare, a ovamo prosirujemo Unifi mrezu zbog korisnika....
    iPhone XS Max 64GB/iOS 12.4/SimFree

  15. #30
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: UNiFi mreza

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Milane nije ispravno sa pravnog aspekta jer ti unifi po ugovoru placas i ne moze te niko usloviti da delis ruter a da ti pri tom to bude uslov za koriscenje neceg sto redovno placas svakog meseca...ili mora da ti smanji cenu ili mozes da ih tuzis
    Znam da nije u skladu sa ugovorom. Nego sam rekao sa nekog ljudskog aspekta, da je malo bezveze ocekivati da ti neko nesto da, a da ti to isto ne das tom nekome. Prosto volim kad su ljudi solidarni, sto je opet i preduslov da bi ovako nesto zazivelo, a sto ako zazivi bice odlicna stvar i sama po sebi i zato sto ce naterati provajdere da spuste cene interneta. Sto se bezbednosti tice, rekoh, raspitivao sam se i aktivirao sam guest network i mislim da je to i ovde slucaj i tada kada sam se raspitivao dobio sam uveravanja na nekoliko ozbiljnijih foruma, da je takva mreza potpuno bezbedna i odvojena od glavne mreze. Takodje, kao sto pise u njihovom FAQ-u ne delimo mi bas nas protok sa nekim. Nas ruter je samo uredjaj preko koga SBB zasebnim kanalom distribuira svoj internet drugim ljudima. Dakle nas ruter je tu samo repetitor i nista vise. Kao sto kada preko d3 risivera gledamo program unazad. To ne opterecuje nas protok na internetu, vec ide isto preko interneta, ali zasebnim kanalom distribucije.

    Na tvoje drugo pitanje odgovor je da moras da zamenis modem za njihov ruter...verovatno imas stariji paket...proneni paket docice da ti zamene...mada bih ja svakako svoj ruter stavio...bolje iz mnogo razloga
    Imao sam ja njihov ruter (ako se to tako moze nazvati) i natezao sam se sa njima godinu dana, preteci raskidom ugovora i tako dalje da mi ga zamene za modem. Od kada sam to uradio, progledao sam i ne vracam se vise na njihov ruter ni u ludilu. A dva rutera nije dobro imati zbog duplog NAT-a.

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •